НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Lakersi pred raspad
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Сосема возможно, и посакувано од сите нас хејтерите на ЛеКоњ.
Серијава испаѓа кој ќе биде поздрав.
Ако АД не се врати, играчите на Лејкерс уште сеа нека уплаќаат у туристичка агенција.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.430
Овие па се што шутнаа влезе
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Освен Шрудер и Леброн, се друго нека го пратат во Детроит, со Драмонд the delusional princess на чело. Не ми се верува дека човекот едно време викаше дека е подобар од Ембид.
Прв би го избркал Леброн од екипа, невиден канцер, одбрана не игра, во напад стерилен и троши премногу топки. Куртон.
Автоматски споено мислење:

Сосема возможно, и посакувано од сите нас хејтерите на ЛеКоњ.
Серијава испаѓа кој ќе биде поздрав.
Ако АД не се врати, играчите на Лејкерс уште сеа нека уплаќаат у туристичка агенција.
Без Дејвис е и те како возможно тоа, еве и денес, а и на првата утакмица се гледа дека без него не можат. Првата утакмица беше едноставно слаб, денес се повреди... Овие Кузма, Карусо, Мекелмор и компанија имам впечаток дека не знаат топка да водат. Стоки ме напнаа у недела навечер а очекував да ги утепаат.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.430
Гасол барабо :pos:барем подај му е, не го терај да скока човекот, стар е :facepalm:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
После ова забивање да не сте пишале уште еднаш дека глуждот му е повреден :cuc::cuc:
Нема да ме чуди ако на следната измисли некоја повреда за да може да го оправда испаѓањето.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Нема да ме чуди ако на следната измисли некоја повреда за да може да го оправда испаѓањето.
Јеп... Кога Крис Пол ја пресече на минута и пол до крај тројца Лејкери трчаа назад во одбрана, ЛеФлоп и Шредер останаа напред. Останатото е историја.
@ilz Крис Пол е Point-God. Брадосаниот има уште фурни леб да јаде за да се приближи до Крис.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.290
Поени од реакции
29.767
Да му еам стопанката. Темава живнува само кога Лејкерс губат... Ако победуваат штама е.
Епа ај, отсега натаму што повеќе штама нека биде. :D

П.С. Ејтон го УБИ Драмонд у поим. Вогел нека земе нека се убие ако следниве утакмици Драмонд игра повеќе од 10 минути ВКУПНО. И тоа исклучиво против Камински, кога Ејтон е на клупа.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.045
Abe kako najjakiot igra4 i onoj drugiot najjak igra4 bea ponizheni vo sred Boston? Neli se ke izgazea babu6i.

Вечер пред финалето таман Мајами-Милвоки да се одгледа полувремето. А и Портланд Денвер може да се фати другото полувреме!
А како ГОАТот и онај другиот најјак играк беа понижени среде Лос Анџелес?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.290
Поени од реакции
29.767
Е, и уште една работа... Судииве забегаа со критериумиве, пошто ако оние фаули не се намерни фаули тогаш Дадли, Кејкук, и Антекумпо следнава утакмица треба да добијат секој по 3 минути „играње“, со задача секој од нив да учука по 2 боксови во минута.

Како што рече колегата @Генерал - нека биде ММА. :)



 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.953
А како ГОАТот и онај другиот најјак играк беа понижени среде Лос Анџелес?
Стварно ли поставуваш овакви прашања? "Гоат-от" и другиот најјак играч кој се повреди се 80% од тимот. А другата екипа која што изгуби во својот тим има: 3 суперстара, бивш суперстар и топ3 шутери моментално. А изгубија од еден единствен игра4
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.045
Стварно ли поставуваш овакви прашања? "Гоат-от" и другиот најјак играч кој се повреди се 80% од тимот. А другата екипа која што изгуби во својот тим има: 3 суперстара, бивш суперстар и топ3 шутери моментално. А изгубија од еден единствен игра4
ахам
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.729
Поени од реакции
11.564
Аце девееспрва бе брат, години поминаа уште по истата скрипта истите тажни постови на темава. Па не си Сашко у пичку матер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom