НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ќе го биде,спремен е да биде актер.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.261
Поени од реакции
29.743
Правилата ги пишува НБА, кога сите ги користат зошто не и Леброн.
Инаку ни мене не ми се допаѓа, ама излегува дека треба да си глуп да не искористиш секоја предност за да победиш... Како викаше Попович на времето, „фаулирање на Шек е ужасна кошарка, ама се додека е легално ќе го употребувам“ (парафразирам, се разбира).

Инаку скинат е твитот, ама еве видео со флопот - плус и летаргијата на Лејкерс во одбрана кога меѓу тројца им закуцуе нубот, а овие како да им е мрско да играат баскет... Јес да после убација во трета, па во четврта (и на крај во петта) брзина, ама лоши навики се тоа. Мене не ми се допадна и тоа што Вогел толку го држеше во игра АД.

Автоматски споено мислење:

Шуќур, ај сега да ги дадат и другите 991921929 предупредувања за флоп што ги оставаат да поминат под радар.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Правилата ги пишува НБА, кога сите ги користат зошто не и Леброн.
Инаку ни мене не ми се допаѓа, ама излегува дека треба да си глуп да не искористиш секоја предност за да победиш... Како викаше Попович на времето, „фаулирање на Шек е ужасна кошарка, ама се додека е легално ќе го употребувам“ (парафразирам, се разбира).

Инаку скинат е твитот, ама еве видео со флопот - плус и летаргијата на Лејкерс во одбрана кога меѓу тројца им закуцуе нубот, а овие како да им е мрско да играат баскет... Јес да после убација во трета, па во четврта (и на крај во петта) брзина, ама лоши навики се тоа. Мене не ми се допадна и тоа што Вогел толку го држеше во игра АД.

Автоматски споено мислење:

Шуќур, ај сега да ги дадат и другите 991921929 предупредувања за флоп што ги оставаат да поминат под радар.
Брат ме боли стап за другите, срамота е ова што го прави Леброн, 36 години има земал глуми како пичка некоја.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.261
Поени од реакции
29.743
Прави притисок да се променат правилата. :D
Но сериозно, ако тој си одлучил дека му е ок вака да се бламира за доброто на тимот, јас како фан на клубот можам само да кажам - фала. Без разлика што приватно ќе се смеам и што лично мислам дека правилата не се добри.

Муабетот ми е да се посочи каде навистина е проблемот.
Пролбемот не е во Леброн, проблемот е во НБА и во правилата. Исто како што проблемот не е во Тре Јанг, или Харден, проблемот е во НБА и во правилата. НБА ги донела правилата и прописите, а сите набројаните само функционираат внатре во тие рамки.
Автоматски споено мислење:

бонус (го видов на друг форум и баш е соодветно): Замислете како и Леброн и пола денешна лига би флопнале во оваа ситуација:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Прави притисок да се променат правилата. :D
Но сериозно, ако тој си одлучил дека му е ок вака да се бламира за доброто на тимот, јас како фан на клубот можам само да кажам - фала. Без разлика што приватно ќе се смеам и што лично мислам дека правилата не се добри.

Муабетот ми е да се посочи каде навистина е проблемот.
Пролбемот не е во Леброн, проблемот е во НБА и во правилата. Исто како што проблемот не е во Тре Јанг, или Харден, проблемот е во НБА и во правилата. НБА ги донела правилата и прописите, а сите набројаните само функционираат внатре во тие рамки.
Автоматски споено мислење:

бонус (го видов на друг форум и баш е соодветно): Замислете како и Леброн и пола денешна лига би флопнале во оваа ситуација:
Мешаш термини другар, изнудувањето на фаули е користење на лошите правила но флопот е мамење. Ти велиш дека во ред е да мамиш се додека не те фатат и кривицата ја префрлуваш кај судиите. Ич не се исти ситуациите.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Kakva mashina e Beal vo napad, bravo.
Mnogu jak e napraven nema odbrana za ovaj.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.261
Поени од реакции
29.743
Мешаш термини другар, изнудувањето на фаули е користење на лошите правила но флопот е мамење.
Мамење се и двете работи. Едниот случај е кога некој мами (лаже) дека го фаулираат при шутирање, другиот дека го фаулираат во х ситуација (како Леброн што одглуми дека фаулиран на rebound).

Главната поента е дека правилата на НБА толерираат па и стимулираат такви работи.


кривицата ја префрлуваш кај судиите
Кај НБА и нивните правила.


Ти велиш дека во ред е да мамиш се додека не те фатат и кривицата ја префрлуваш кај судиите. Ич не се исти ситуациите.
Не велам дека е во ред. Велам дека не е неразумно еден тим да ги користи сите алатки што се достапни за да победува.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
Гледа некој Далас-Портланд? Лука се распуца, 3 тројки за минута :uzi:
Ама нервират ме судиите, врз Лилард 5000 фаули не судија
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Неверојатно но вистинито се согласувам со ilz.
Дончиќ шутира 14 од 20 или 70%, за жал последниот шут не влезе за да гледаме продолженија.
Туку Порзингис до кога му е договорот? Јас би го пратил у некоја екипа ко Карпош Соколи или слично.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom