НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.818
Поени од реакции
10.720
Добри се децава од Оклахома, и имаат добар тренер (исто млад). Во комбинација со миљон пикови и добар ГМ, мислам дека ќе бидат ОК долгорочно гледано.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.818
Поени од реакции
10.720


 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.105
Поени од реакции
2.155
Да го пофалам Леброн маестрален е и на последниве три игра во просек по 43 минути само треба да пази да не се исфорсира многу.
11.02.2021
запишете га вај дн и додајте га вај пост у нови светски чуда

Ама ја мислам дека му е хакнат профило, не можам да поверувам на очите и да прочитам како Сашко га фале Леброн...
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.068
Поени од реакции
12.066
11.02.2021
запишете га вај дн и додајте га вај пост у нови светски чуда

Ама ја мислам дека му е хакнат профило, не можам да поверувам на очите и да прочитам како Сашко га фале Леброн...
Затој најавуев сибирски студ...
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.110
Поени од реакции
3.919
11.02.2021
запишете га вај дн и додајте га вај пост у нови светски чуда

Ама ја мислам дека му е хакнат профило, не можам да поверувам на очите и да прочитам како Сашко га фале Леброн...
Кога треба да се фали се фали а кога треба да се критикува тогаш се критикува.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.738
Поени од реакции
4.952
Гледа некој Далас? Порзингис е влезен во Стеф Кари мод. 4 тројки од 5 обиди во првите пет и пол минути.
Ќе има доста кошеви на оваа утакмица, посебно кога ќе видиш дека во одбрана Клебер го чува на Зајон... очајно.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.112
Grizzlies: 22, Lakers: 2
1st 5:56haha wat
Автоматски споено мислење:

Ќе ја вртат можда, ама вака у очи паѓа 2 поени за 6 минути
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.401
Doncic 46 poeni, 8 skoka i 12 asistencii :vozbud:
Nenormalno e detevo, za malku triple double uz 50 poeni ke napravese.
GOAT
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.738
Поени од реакции
4.952
Doncic 46 poeni, 8 skoka i 12 asistencii :vozbud:
Nenormalno e detevo, za malku triple double uz 50 poeni ke napravese.
GOAT
Добар е, ама екипата му е катастрофа, Зајон им еба матер во рекет, мислам 4 куцања имаше во прво полувреме. Потребен им е тешкаш под итно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom