НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.114
Поени од реакции
3.923
Не знам дали е точно ама ако е - тогаш лоша вест... Но Пол има време да се опорави до испред плејоф. Редоследот нема значење, ионака домашен терен сега не вреди ништо... Освен за да ги избегнат Лејкерс/Јута/Денвер во прво коло, но ако не можат да ги поминат во прво коло нема да можат ни во второ ни во полуфинале.

Те молам немој да се ситиш на туѓите маки.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.045
Поени од реакции
88.619

Од сите глупости во денешнава НБА, овакви офанзивни фаули што ги судат во полза на шутерот ми се најретардирано нешто.
Какви се тие офанзивни фаули во полза на шутерот? :D
Нема везе сфатив што сакаш да кажеш.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.891
Поени од реакции
11.822
Какви се тие офанзивни фаули во полза на шутерот? :D
Нема везе сфатив што сакаш да кажеш.
Колку и да звучи нелогично, јас само ја опишувам ситуацијата на видеото. Blame NBA за ретадираната реченица :D

Лука скока во дефанзивецот, и ако на некого треба да му се суди лична, треба на него. Ама јер НБА, он добива слободни да шутира. Ем прави фаул во напад, ем добива слободни:confused:
Д. Вејд, Харден и Кари највеќе го имаат злоупотреубано ова. Ама во последно време секој втор го прави истото и може да се види дека не ни имаат намера да шутираат него да му влезат со глава на дефанзивецот што летнал ради pump-fake.

Мора НБА да го среди ова.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.454
Поени од реакции
7.263
wut

Untitled.png
Автоматски споено мислење:

Генерале се надевам дека не е пик од прва рунда ... иначе неутрален сум за трејдов, очигледно е дека бркаме плејоф спот. Реално ако му се одземе минутажа на Куикли ондак се тотални дебили.
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.114
Поени од реакции
3.923

:pos::pos::pos::pos:
Се очекуваше повеќе од овој,до сега ништо не покажа.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.011
Поени од реакции
7.683

:pos::pos::pos::pos:
Се очекуваше повеќе од овој,до сега ништо не покажа.
За кој кур го драфтаа братов, на негова позиција го имаат Рендл што супер игра, башка Тибодо го игра по 38 минути очекувано. Тотално промашен пик во Никс стил, иако може ќе биде нешто од човеков понатаму, не негирам.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.246
Поени од реакции
4.804
wut

Прегледај го приврзокот 282983
Автоматски споено мислење:


Генерале се надевам дека не е пик од прва рунда ... иначе неутрален сум за трејдов, очигледно е дека бркаме плејоф спот. Реално ако му се одземе минутажа на Куикли ондак се тотални дебили.
Премногу го сакам Роуз, не сакав кога Тибодо го силуваше со минутажа во Минесота и не би сакал сега тоа да го гледам во Њујорк.
Престар е во однос на истрошеност на телото со повреди.

Нивниот однос е како тинејџерка со тој што и е прв. Ем Тибодо му ја еба кариерата во Чикаго, ем не се откажува каде и да оди од него - го бара во тим и му дава минутажа.

Во однос на Квикли, руки е, нема да жалам и да започнува подолго време и од клупа со цел да обезбедат плејоф оваа година. Лудо ќе биде на истокот и се надевам ќе догураме дотаму.

Како и секој руки има премногу маани и ако е паметен доста може да научи од Роуз. Особено ме нервира што има ситуации кога оди на влез и знае безидејно да се стопира, па ајде вади топка надвор, барај шутер. Тука Роуз може и тоа како да му помогне.

Мора Тибодо да најде совршена минутажа ем да го искористи до макс, а од др страна Роуз да не крка повреда што ќе значи крај на кариера.

Душа ми трепери кога ќе прави доскок при тие влезовите негови под кош и искрено се надевам дека следна сезона ќе се врати публиката во арените и ќе добива standing ovation во медисон - што мислам дека е сон на секој кој барем малку го сака баскетот. Посебен шарм има таа сала.

Во однос на Топин, пошто Сашко го спомна, уште еден зелендач кој има мн за зреење. Да се надеваме да нема повреди до крај на сезона и дека ќе сака да работи на себе.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.825
Поени од реакции
10.732
А можеби Никси имаат и други идеи, има уште доста време до трејд дедлајнот.


На Пистонс секако не им требаше Роуз, секако се заебаа лани што не го дадоа на Лејкерс за Кузма (и супер што така испадна). Сега ова е слична ситуации, Роуз за руки на кој му завршува руки договорот (само објективно полош играч од Кузма).


Те молам немој да се ситиш на туѓите маки.
Што какаш сега и ти, се надминуваш сам себе со филмовиве што ги правиш.
Автоматски споено мислење:

Лука скока во дефанзивецот, и ако на некого треба да му се суди лична, треба на него. Ама јер НБА, он добива слободни да шутира. Ем прави фаул во напад, ем добива слободни:confused:
Д. Вејд, Харден и Кари највеќе го имаат злоупотреубано ова. Ама во последно време секој втор го прави истото и може да се види дека не ни имаат намера да шутираат него да му влезат со глава на дефанзивецот што летнал ради pump-fake.

Мора НБА да го среди ова.
Не го заборавај Тре Јанг, братот и наназад со г’з почна да скока за да изнуди фаул.

Инаку добро е што тренерите почнуваат да зборуваат за ова, пошто злоупотребата излегува од контрола а НБА е пасивна.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.825
Поени од реакции
10.732
Не бе, овој точно знаеше што сака да направи... Проблемот е само што реалноста и желбите се многу различни работи. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom