НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.176
Поени од реакции
3.987
Што ли се случува со Мајами кои не за џабе стигнаа до финале?
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.365
Поени од реакции
1.670
Колку ќе отсуствува Кристијан Вуд после повредата ?Штета за за таква играчина.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.138
Поени од реакции
2.196
Што ли се случува со Мајами кои не за џабе стигнаа до финале?
Па од негде 8-9тата утакмица ги заеба ковидо, имаа ногу играчи шо мораа да се изолират, Батлер ногу време беше, Адебајо пропушти неколку, Хиро имаше малку проблем со повреди, Бредли исто... И тоа е најглавната причина за претходните утакмици, а за последните две незнам пошо не беше у можност да ги гледам, а беа утакмици шо требаше да ги добијат. Ако и вечер не дај боже изгубат, нема да биде сеедно и ќе мора да праве некои промени Споелстра оти вака не гу бива.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.176
Поени од реакции
3.987

Ако не му успее филмската кариера во Холивуд барем ќе може да работи како пица доставувач.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.753
Поени од реакции
5.002
Далас го прогласуем за умрено.
Јас мислам дека сезонава им е промашена, Лука е во многу полоша форма од лани, а и соиграчите му се тапа. Слаби дефанзивци, а напаѓачки зависат многу од тоа дали ќе им тргне шутот за три. Тоа е тоа, можеби треба да го жртвуваат Порзингис за барем два-тројца нормални играчи.
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
15
Јас мислам дека сезонава им е промашена, Лука е во многу полоша форма од лани, а и соиграчите му се тапа. Слаби дефанзивци, а напаѓачки зависат многу од тоа дали ќе им тргне шутот за три. Тоа е тоа, можеби треба да го жртвуваат Порзингис за барем два-тројца нормални играчи.
Порзингис тежок промашај, место со таа негова висина под кош и у одбрана да доминира, земал стеф кари изигирава.За другите шо да се каже испод просек играчи.Тоа Голден Стејт шо и го направи вчерa беше 18+ програма.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.176
Поени од реакции
3.987

На кого му смета јак Бруклин?
KD пред натпреварот ноќеска бил негативен но бил во контакт со лице кое направило тест но сеуште не се знаел резултатот од тестот.
На KD не му дозволуваат да биде стартер туку да почне од клупа,што воопшто нема логика ако е сомнителен воопшто не треба да го пуштат да игра.Наводно во втора четвртина од НБА добиваат информација дека лицето со кое KD имал контакт е позитивен и го тераат KD да ја напушти салата.


 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.927
Поени од реакции
10.931
Ajдее... од следење протоколи (кои важат за сите, не само за Бруклин), до правење филмови дека „на некој му сметал јак Бруклин“. :facepalm:
Ако сакал комесаров да направи зијан, можеше како претходникот Штерн (гомарот) да го поништи трејдот за брадата (како што го поништи трејдот на Лејкерс за ЦП3 заради „баскеболџиски причини“)... Тоа ќе беше нешто за што би можел (со право) да се жалиш.

Ова за што зборуваш се протоколи, важат за сите исто, а Дурант може повеќе да биде во спортска сала а помалку да се гледа со рандом луѓе во време на пандемија. Ако веќе се бараат „кривци“, барајте ги во играчите а не во правилата.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.927
Поени од реакции
10.931
Не знам дали е точно ама ако е - тогаш лоша вест... Но Пол има време да се опорави до испред плејоф. Редоследот нема значење, ионака домашен терен сега не вреди ништо... Освен за да ги избегнат Лејкерс/Јута/Денвер во прво коло, но ако не можат да ги поминат во прво коло нема да можат ни во второ ни во полуфинале.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom