НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.927
Поени од реакции
10.931
Ај па и вие, се напнавте со трачарски глупости - а не ја коментирате утакмицата и Тре Јанг како со шупак изнудуваше фаули. НБА треба под итно да ги смени правилата, ова е веќе ретардирано... Инаку кул беа коментаторите од Атланта (силом прилике хоум фидот го гледав), неколку пати се заебаваа како Тре изнудува фаули, и посебно она со Карусо дека 100% не беше фаул ниту по глупите правила на НБА.

Реално не е до Тре проблемот, истото само помалку успешно го прават и други играчи. Правилата се лоши.


Инаку она со глупачата е класично хеклање (пцуење по нашки) што не треба да се спречува и од кое е глупаво да се прави проблем. Нека пцујат луѓето, шоку* ако пцујат, дошле на утакмица да се извикаат и да се испразнат баш како што идеме и ние... Ама денес е толку извештачено, и сѐ нешто се глуми некаква политичка коректност... Плус нема гужви и бука, и судиите СЀ слушаат.

На оваа ур и искача од уста :DАј доста глупости, еве ви баскет малку.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.146
Поени од реакции
11.284
Прашање до Леброн/Лејкерс хејтерите, али главно @ilz ... вечер за кого навивате ?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.806
Поени од реакции
16.460
ok dobro sto ni ksza,barem da ne se macam da sedam kasno

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.290
Поени од реакции
4.991

Што ли ќе беше со ГСВ ако и Клеј годинава беше здрав?
Синоќа изгубија натпревар од сосема солидниот тим на Бостон, а Кари и понатаму испишува историја.

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.927
Поени од реакции
10.931
Не е баш толку едноставно... Промената на правилата (ги штитат напаѓачите а ги је*ат дефанзивците) промовира повеќе влезови и брзи пик&рол комбинации. За тоа да биде поуспешно тимовите расчистуваат простор под кош со ставање на останатите играчи надвор на 3-ка, ама за 3-кашите да не бидат игнорирани и да бидат чувани прво треба да бидат опасност што значи дека треба често да шутираат (и да погодуваат) тројки.

Така генералното фаворизирање на нападот наспроти одбраната, полека придонесе за шутирање повеќе тројки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom