НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.235
Поени од реакции
4.746
Imate dobro ruki immanuel
Брзиот (quick ley) е океј.:D
Има детево уште фурни да јади леб додека се научи да игра баскет али добар е за почеток.
Многу ме иритира што еве на овој натпревар кога се соочува со подобра одбрана нема во одредени ситуации храброст да оди до крај. Ќе оди на дриблинг и влез, потоа ја вади надвор за некој шутер или пак оди на влез и подзастанува. Истата грешка знае и Берет да ја прави, а и дополнителен проблем што и двајцата се ДУПЕ во одбрана.
Али рано е за него, има време да се гради како кошаркар.
Се надевам Тибодо ќе ги поднаучи да играат одбрана и него и Берет бидејќи би сакал да ги гледам и двајцата во прва петорка. Одлични се на влез, двајцата со лева шутираат (што е потешко за чување) и двајцата не се двоумат по многу за да опалат шут. На минус 10 поени Квикли опали тројка во последна четвртина во стил на Кари.
Така да, добри предоспозиции за некоја иднина во тимот. Ќе видиме како ќе се развива понатаму.


Клиперси не добија со пола сила и со одличен шут за 3 поени, имаа 17 тројки ако не се лажам.
Реџи одлично ќе им служи за вакви натпревари каде не ги трошат премногу Каваи и ПЏ. Мислам дека во ПО ќе очекуваат поени од него и од Лу - во зависност на кој ќе му тргне, а исто го имаат константниот Ибака од позадина. Така да, клиперси оваа година се каде каде поускладен тим него лани. Кој ќе ги потцени во ПО има гадно да се заебе.
 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
11
Поени од реакции
11
Od 17 suta za 3 duri 15 trojki na denver na poluvreme slobodni da bea nemase takov procent da bidi
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
101
Нека даде Јокиќ 7 асистенции нека намали со тоа шутевите нека не аздисува....
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.680
Поени од реакции
5.293
Ja гледав последната четвртина од Нетс-Визардс. Мајкооо, како беше она.... Бију наши ал бију и партизани :)
Вашингтон со 48 поени во последната четвртина успеаја да извојуваат победа.
Гледајте хајлатс, да не спојлеришам :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.818
Поени од реакции
10.720
Во утакмицава со Бостон, се виде каква разлика прави АД кога игра како што треба да игра - под кош. Вогел ја намали ротацијата, премногу играчи со премалку минути немаат време да влезат во ритам... Инаку Бостон си изиграа одлично, убава утакмица.

И кога сме кај Бостон, еве нешто интересно:


За тие што ги гледате Лејкерс верувам ви е јасно зошто Алекс Карусо добива минутажа покрај сите играчи во ростерот (и такви навидум подобри од него).
Но за другите еве неколку интересни статистики за плус/минус во поразите на Лејкерс.


И ова: :D
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.108
Поени од реакции
3.918
ЛаМело фантастичен на последните две,веќе покажува дека е подобар од Лонзо.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.478
Поени од реакции
62.895

Види го бе идиотов, се навредил од плавуша :facepalm:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.235
Поени од реакции
4.746

Види го бе идиотов, се навредил од плавуша :facepalm:
Еднаш плачко, цел живот плачко. Ни KING JAMES ни курац, ебате принцезата.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.134
Поени од реакции
11.256
Убаво си има интервју после тоа за како и зошто се избркани ама кој да види
 

Kajgana Shop

На врв Bottom