НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    96
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.960
Поени од реакции
3.760
KD сезонава има просек 30/7,5/5,5 и 1,5 блок по натпревар.Човекот со 32 години игра како да не скинал ахилова тетива и како да не отсуствувал година дена од пархетот.
Пред повредата беше најдобар играч на генерацијава и после таква тешка повреда сеуште остана.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
4.985
Поени од реакции
7.638


Жал ми е што немав место за мојот човек Мичел, мора да ставам некој од Јута заради скорот ама Гобер беше едина опција. Сепак Вуд со неговава ѕверска сезона мора да дојде тука во игра, кине братот.
 
Последно уредено:

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.439
Поени од реакции
7.183
Се надеваа во Топин но го добија Квикли.
Прав си, Топин беше повреден у почеток на сезоната и има лимитирана минутажа. Ќе видиме баш дали стварно сјебаа со Топин ма да мислам дека не е промашај. Искрено јас сакав да идат на Tyrese Halliburton плејот шо го драфтаа Сакраменто или евентуално Cole Anthony - Меџик, ма да од сите три реално у тој период Топин у тек на колеџ и пред драфтот делуваше како нај лик шо би се пробил у НБА. Така да ќе видиме долга е сезоната.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.015
Поени од реакции
3.593
Прав си, Топин беше повреден у почеток на сезоната и има лимитирана минутажа. Ќе видиме баш дали стварно сјебаа со Топин ма да мислам дека не е промашај. Искрено јас сакав да идат на Tyrese Halliburton плејот шо го драфтаа Сакраменто или евентуално Cole Anthony - Меџик, ма да од сите три реално у тој период Топин у тек на колеџ и пред драфтот делуваше како нај лик шо би се пробил у НБА. Така да ќе видиме долга е сезоната.
Денес од 19:00 сме против Клиперси. Ако не играат PG и Kawai, ќе ги кркнеме. :))))))))
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.439
Поени од реакции
7.183
Денес од 19:00 сме против Клиперси. Ако не играат PG и Kawai, ќе ги кркнеме. :))))))))
Генерале топ се држиме сеа за сеа.. да не се урочиме само у пи*ку матер :D
 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
8
Поени од реакции
9
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.161
Поени од реакции
53.837
Одличен Реџи Џексон, добар и Патерсон.

16-5 за Клиперс и нареден дуел на гости со Бруклин :ojeaa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom