НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.237
Поени од реакции
4.763
Чек, еве уште малку контекст... За момаков кој жалат. :)


Без разлика, глупост беше она од Брон.

Али АЛЕЛУЈА, малку крв да видеме конечно. Ембиид знае да провоцира.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.818
Поени од реакции
10.720
Супер што провоцира Џоел, не само кумбаја да се гушкаат сите. :)
И многу се надува фаулот од Леброн, навистина не го бутна ни силно ни со намера - погледни убаво на риплеј позади Гасол му го сјебува балансот.

Почна гласањето за All Star 2021 :)

Не знам зошто не можам да прикачам слика....
Денес пререно се вклучив не беше почнато :)
(инаку колку што знам attach на слики одамна не функционира)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.024
Поени од реакции
88.482
Не го бутна Леброн бе што ви е, ко да сакаше да го задржи ама на крај се откажа. Само рака постави, а овој глупаков од што не знаеше што ќе се деси падна како дибек пошо е тромав. Што напраивте ебаве ко со сатар да му влегол... Јас не го сакам којзнае колку Леброн ама никогаш не бил покварен и прљав играч.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.280
Поени од реакции
14.900
Не го бутна Леброн бе што ви е, ко да сакаше да го задржи ама на крај се откажа. Само рака постави, а овој глупаков од што не знаеше што ќе се деси падна како дибек пошо е тромав. Што напраивте ебаве ко со сатар да му влегол... Јас не го сакам којзнае колку Леброн ама никогаш не бил покварен и прљав играч.
Тоа сакав и јас да пишам дека не изгледаше на толку јако буткање. А за онака да изгуби баланс и рамнотежа во скок, може само ако биде бутнат околу кичмата.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.414
Поени од реакции
9.745
Не го бутна Леброн бе што ви е, ко да сакаше да го задржи ама на крај се откажа. Само рака постави, а овој глупаков од што не знаеше што ќе се деси падна како дибек пошо е тромав. Што напраивте ебаве ко со сатар да му влегол... Јас не го сакам којзнае колку Леброн ама никогаш не бил покварен и прљав играч.
Da ama vo pravo e Embiid sho vika da bese obratna situacijata ke bese ejected
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
54.695
Клиперс без Каваи, Џорџ и Беверли до тесен пораз со Атланта и победа на гости против Мајами. Значи годинашниов тим доби на квалитет со Ибака, а и Батум не е лош, здрви 6 тројки вчера ако не се лажам. Херел ја еба лани плеј оф серијата откако не пружи никаква партија по смртта на баба му и уште правеше БЛМ циркузи за да навлече негативна енергија врз тимот.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.818
Поени од реакции
10.720


:D :D


Da ama vo pravo e Embiid sho vika da bese obratna situacijata ke bese ejected
Во право е кој вика дека не е во право... Некој друг пат кога Џоел ќе биде ветеранот со 16+ сезони, со х титули, и коза на генерацијата - тогаш можеби и нему нема да му судат Ф2. Ама пошто е глуп дибек, ништо од тоа нема да се деси. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom