НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.069
Поени од реакции
12.071

ЛеБрон матер му ебал на Ембид само за да не закуца преку него :facepalm:
Me подсети на ова, кога Перо Антиќ го однесе само да не закуца преку него.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.818
Поени од реакции
10.721

ЛеБрон матер му ебал на Ембид само за да не закуца преку него :facepalm:
Aма изгледа не си ја гледал утакмицата, а?
Па и другите овде... Си имаше тепање од двете страни. Тврда мушка утакмица, и Филаделфија на крај поштено си ја доби.

Ембид почна со курчење прв, рано во утакмицата. Што е во ред, баскет играат а не балет.
Ама ајде да не претеруваме дека некој на некого намерно му ебал матер. :)

Што, овде на пример да не немаше намерно мавање лакт? :)
Автоматски споено мислење:

На крај Тобајас Харис сите ги реши.

 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
888
Поени од реакции
1.277
Najtezok matchup godinava za Lakers se Phila, ogromni se, davis se gubi pored Embiid, vcera bese izmocan i u napad i u odbrana
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.818
Поени од реакции
10.721
АД е многу „нежен“. 100% избегава конфликти и физичка игра... Но со оглед на тоа како лесно се има повредувано во минатото, и тоа што Лејкерс целат на плејоф не на бркање рекорди... АД па и не мора да се „тепа“ со други центри во регуларна сезона. Инаку да, Ембид го доминираше а АД не се ни трудеше - што и мене ме нервира ама тоа е тоа.

Инаку Ембид последниве пар години прилично надмено се понаша и се курчи. Вака да се понашаше пред 20-тина години, стара школа енфорсери убаво ќе го пролупаа од земја неколку пати.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.203
Поени од реакции
4.810
Ве нема да пишите кој е прв на запад хехехехе. 10 победи со ред, 9 од нив со над 10 разлика. Последната против Далас без дечкото од аватарот. 7 утакмици со ред со над 15 тројки погодени, рекордот на Хјустон е 10. Врни од сите страни а Богдановиќ уште се мачи со шутот, не знам кај ќе биди крајот сезонава. Клавјате парињата на шампион дури го немаат намалено коеф кај нас, шо друго да ви речам.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.681
Поени од реакции
5.295
Me подсети на ова, кога Перо Антиќ го однесе само да не закуца преку него.
Ова на Перо е фаул на рамо, а не у стомак.
Џоел е големо магаре, мислам дека ќе може да се носи со момците од 90тите како Родман, Артест и компанија. Кој би излегол победник на крај не може да знаеме, како што не можеме да знаеме со колку поени разлика Булси на Џордан би биле подобри од било кој од тимовите на ЛеФлоп.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.886
Поени од реакции
11.808
Aма изгледа не си ја гледал утакмицата, а?
Па и другите овде... Си имаше тепање од двете страни. Тврда мушка утакмица, и Филаделфија на крај поштено си ја доби.

Ембид почна со курчење прв, рано во утакмицата. Што е во ред, баскет играат а не балет.
Ама ајде да не претеруваме дека некој на некого намерно му ебал матер. :)

Што, овде на пример да не немаше намерно мавање лакт? :)
Автоматски споено мислење:

На крај Тобајас Харис сите ги реши.

Реално сосема небитно кој прв почнал да се рчка и колку се тепале цела утакмица кога бугарскиот потег на ЛеБрон беше тотално неспортски и заслужи исклучување.
Имаше среќа што не го повреди Ембид
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.818
Поени од реакции
10.721
Па не е небитно. Како можеш да почнеш тепачка и да не очекуваш дека и тебе може да ти ја зачукаат една?

Не е дека фаулираа со намера да го повредат (како Заза Пачулиа што подместуваше стапало на доскок). Не да го бранам Леброн ама реално го одбутна Џоел во центарот на тежина (за споредба види го другото видео со Перо како удира во горен дел на тело), мислам дека поголем зајеб беше што Гасол малку го подбутна отпозади па дебелиов се заврти во воздух. Хард фаул, ама омекната е лигата/играта па се доживува вака претерано. Дебел г’з има Ембид, на меко падна. :)

Не знам, јас се сеќавам на многу пооштри потези наназад низ годините. Не знам што оволку отскокнува ова... Порано не ви текнува колку почести беа вакви фаули, и колку помалку 2+1 имаше... Стара школа, ако правиш фаул осигурај се дека нема да има кош.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.110
Поени од реакции
3.919
А што се дешава со Russ во Вашингтон?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.026
Поени од реакции
88.509
Negdašnji hrvatski reprezentativac Mario Hezonja odlučio je završiti profesionalnu karijeru! Nakon što ga je prošle godine otpustio Memphis, tek 25-godišnji Hezonja nije uspio pronaći novog poslodavca, a sada je zbog manjka motivacije okončao košarkašku karijeru kako bi se u potpunosti mogao posvetiti svojoj drugoj ljubavi - esportu.

:eek: :eek:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.203
Поени од реакции
4.810
Negdašnji hrvatski reprezentativac Mario Hezonja odlučio je završiti profesionalnu karijeru! Nakon što ga je prošle godine otpustio Memphis, tek 25-godišnji Hezonja nije uspio pronaći novog poslodavca, a sada je zbog manjka motivacije okončao košarkašku karijeru kako bi se u potpunosti mogao posvetiti svojoj drugoj ljubavi - esportu.

:eek: :eek:
Глуп потег, ко веќе сакал да се пензионира требаше после блокот врз Леброн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom