НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.324
Поени од реакции
54.707
Зек Лавин во Лејкерс или лоша шпекулација?
Туку, како фан на Клиперс, се радувам на засилувањава на бруклин, затоа што конечно се тргна притисокот од Клиперси. Сега притисокот за брз успех е врз Нетси, а кај ЛаК веднаш се гледа напредок во играта, особено кај Џорџ. Ќе биде интересна сезонава, иако ако дојде Лавин во ЛаЛ, скоро сигурно ќе го освојат западот. До душа не знам што се спремни да трампаат за него...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.818
Поени од реакции
10.721
Џорџ нема проблем во регуларна сезона, или кога победуваат Клипси. А притисок во плејоф секогаш ќе има за било кој што е во првите 3 фаворити по конференција, така да проблемот со справување со притисок не е магично исчезнат за Џорџ... На крај поголеми проблеми за Клиперс се, прво плејмејкинг, второ одбрана, трето тренер (не дека е фер да го проценуваме Лу пред ол-стар паузата).

Зек Лавин во Лејкерс??
Каде го виде тоа, и кој би бил можен трејд тука? Кајл Кузма и ТХТ? Хмм...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.324
Поени од реакции
54.707
Џорџ нема проблем во регуларна сезона, или кога победуваат Клипси. А притисок во плејоф секогаш ќе има за било кој што е во првите 3 фаворити по конференција, така да проблемот со справување со притисок не е магично исчезнат за Џорџ... На крај поголеми проблеми за Клиперс се, прво плејмејкинг, второ одбрана, трето тренер (не дека е фер да го проценуваме Лу пред ол-стар паузата).

Зек Лавин во Лејкерс??
Каде го виде тоа, и кој би бил можен трејд тука? Кајл Кузма и ТХТ? Хмм...

Тука налетав, не знам од каде ја украле веста.
Автоматски споено мислење:

Џорџ нема проблем во регуларна сезона, или кога победуваат Клипси. А притисок во плејоф секогаш ќе има за било кој што е во првите 3 фаворити по конференција, така да проблемот со справување со притисок не е магично исчезнат за Џорџ... На крај поголеми проблеми за Клиперс се, прво плејмејкинг, второ одбрана, трето тренер (не дека е фер да го проценуваме Лу пред ол-стар паузата).

Зек Лавин во Лејкерс??
Каде го виде тоа, и кој би бил можен трејд тука? Кајл Кузма и ТХТ? Хмм...

Тука налетав, не знам од каде ја украле веста.
Автоматски споено мислење:

Џорџ нема проблем во регуларна сезона, или кога победуваат Клипси. А притисок во плејоф секогаш ќе има за било кој што е во првите 3 фаворити по конференција, така да проблемот со справување со притисок не е магично исчезнат за Џорџ... На крај поголеми проблеми за Клиперс се, прво плејмејкинг, второ одбрана, трето тренер (не дека е фер да го проценуваме Лу пред ол-стар паузата).

Зек Лавин во Лејкерс??
Каде го виде тоа, и кој би бил можен трејд тука? Кајл Кузма и ТХТ? Хмм...

Тука налетав, не знам од каде ја украле веста.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.070
Поени од реакции
12.072

Тука налетав, не знам од каде ја украле веста.
Автоматски споено мислење:Тука налетав, не знам од каде ја украле веста.
Автоматски споено мислење:Тука налетав, не знам од каде ја украле веста.
Мислам дека би било глупо да ги трејдаат четворицата кои ги бара Чикаго, колку и Лавин да е добар.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.818
Поени од реакции
10.721

Тука налетав, не знам од каде ја украле веста.
Веројатно некоја гласина од којзнае каде, нема ништо ни на бличер репорт ни на рил-џи-ем форумот.

Мислам дека нема основа гласината, прво пошто КЦП е важен за бркањето титула, заедно со Карушо се важен дел од дефанзивниот карактер на Лејкерси. Левин е минус во одбрана а не покрива дупки во напад (пошто ги нема).

ТХТ е извесно дека ќе биде ѕвер, и од сите тројца единствено Кузма е некој кој Лејкерс не се премислувале да го трејдаат во добра размена. Понатаму КЦП и ТХТ го имаат истиот агент како Леброн и АД. Со оглед на тоа што во текстот зборат за „наводен дил“ без да наведат извор а никаде на големите сајтови нема ништо - јас ќе го наречам ова лажни вести. :)


Е сега чисто теоретски, Зек Лавин е одличен играч и доколку се согласи на екстензија (или има веќе?) тогаш трејдов би бил добар за Лејкерс. Само што не е добар за бркање титула оваа година. Јас лично би го направил трејдов, АД и Зек Лавин се играчи со кои може да се прави јадро на тим кој ќе биде добар со години. Подобро отколку уште една титула (или можеби две, што би бил најголемиот теоретски максимум додека Леброн го држи здравјето за да игра во врвна форма). Но Леброн го интересираат титули а не иднината на Лејкерс, така да уште еднаш - овој трејд тешко дека ќе се случи.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.070
Поени од реакции
12.072
Да ти ебам тикварот Ирвинг, каква утакмица ке беше ова, да имаше две здрави во главата.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.243
Поени од реакции
4.783
Толку од сезоната. Во вакви моменти ти е криво што играч како Лилард одлучи да игра за франшизата наместо за титула (ќе ја нема, за жал).Да ти ебам тикварот Ирвинг, каква утакмица ке беше ова, да имаше две здрави во главата.
Гомнар. За напад би биле неуништиви.
Одбраната им е катастрофа, особено одбрана на шутеви од полудистанца - вчера ги наполнаа на крај на натпррвар така (беа уморни и не можеа да бранат), шетата заспав и испратив само до средина на 3/4.

п.с.
Мемфис си крцаат 5 победи со ред, Џа Морант повторно одличен.

Вориорси изиграа натпревар каде е повеќе од јасно што ќе се случува со оној кој ќе ги потцени во ПО (ако дотаму стигнат здрави и во полн состав).

Никсиииии
Некни го победија Бостон, синоќа го намачкаа Орландо, идемо даље!!!


п.п.с. Ејтон маме еби, штета што го загубија мечот но се докажа дека потегот со доаѓањето на остарениот Крис Пол таму не беше грешка.
 
Последно уредено:

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.454
Поени од реакции
7.263
Овој Џа Морент к*р си игра со куцањава и паѓањето упорно на една нога. Стално се повредува и памет не му доаѓа, да не биде на крај Д. Роуз 2.0
 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
11
Поени од реакции
11
Џорџ нема проблем во регуларна сезона, или кога победуваат Клипси. А притисок во плејоф секогаш ќе има за било кој што е во првите 3 фаворити по конференција, така да проблемот со справување со притисок не е магично исчезнат за Џорџ... На крај поголеми проблеми за Клиперс се, прво плејмејкинг, второ одбрана, трето тренер (не дека е фер да го проценуваме Лу пред ол-стар паузата).

Зек Лавин во Лејкерс??
Каде го виде тоа, и кој би бил можен трејд тука? Кајл Кузма и ТХТ? Хмм...
Isto vidov i jas navodno gi ponudile Kuzma, Coldwel Pope, Caruso i pik eden
 

Kajgana Shop

На врв Bottom