НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Уште да им до донесат Вестбрук и да биде зошто си заминале сите од Оклахома?! NBA треба да има механизми на вакви пациенти да им ја замрзнува кариерата, заебано е кога имаш бубачки во главата.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.286
Поени од реакции
29.762

Изгледа си ебаа матер Кајри и Нетс.
Веројатно сака да наметне некоја своја идеја за играта на Нетс, и се лути нешто во стилот „не се договоривме вака“ (да бидам Алфред, сакав Бетмен да бидам). Кујзнае што прават/мутат. Ама гарант уште откога го снема знаел дека ќе им иде брадата на „гости“.


@dragonsky во име на заедницава те молам за второ продолжение на соблекувалната Сагата за Нетси! :)



Ама...нели беше GENIUS CHESS MOVE ...нели ...нарочито...за брадата...ама
Може уште ја играат партијата. ;)
Автоматски споено мислење:

Во меѓувреме...

 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.125
Какво фрлање на кал, какво мочање по фацата, какво серење во устата на сите кои до вчера играа со него. Ауууууууууууу

 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.248
Нека го трејдаат сега Кајри, за кур ќе им е.
Кој ќе го земи ко неќи да игра.. Леброн автоматски е ГОАТ шо освој титула со овај шизото како втора опцијаа
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.158
Какво фрлање на кал, какво мочање по фацата, какво серење во устата на сите кои до вчера играа со него. Ауууууууууууу

Па добро реално освен со КД нема играно со играч од тој квалитет. Вестбрук е past his prime, исто и Крис Пол.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Брадата можеби не е атлетски граден како Брон но е прилично жилав и силен играч.
Кајри ако не сака да игра само ќе им направи услуга на Бруклин.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.427
Поени од реакции
9.132
as zatoa da vidam, gledas koj ja nosi topkata of kos do kos , lani bese LBJ godinava ... Denis the Meanice , taka da od avion se gleda deka optimalno e gradena ekioava za da izbutka sezona za kralot da svetne so AD vo finaleto. Edino nesto so moze da gi spreci Lakersi e ako ja vratat publikata , e togas se e mozno , ova ke go razberat luge koi se bile na sportski natprevar, a poveketo od nas mislam sme bile taka da ..... Lets have fun laughing at Broo
Дали за момент ги спореди Лејкерс со и БЕЗ леброн на терен?

Не знам зошто, ама имам чувство дека Голден Стејт ќе бидат многу опасен тим во плеј-офф. Го немаат Клеј, ама ако другите останат здрави тоа ќе биде многу тежок тим за мечап.
АКО, само нека ги потценуваат, така и треба. Нека изиграат просек сезона, нека влезат здрави во плејоф па и со ваков ГСВ ќе правиме муабет потоа што ќе се деси ;)
Сосема си во право и уште подобро што е така - дај Боже да ги потценат, underdog е сто пати подобро да си него фаворит.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Што не кажавте дека порано е утакмицава на Далас, се мислев дека е од 11, ова што го прави Дончиќ е нереално, дечкото е од друга планета.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Автоматски споено мислење:

Ако не отвара:

Luka Doncic passed Michael Jordan on the all-time triple-doubles list after notching his 29th on Sunday. It's only Luka's third season (via ESPN)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom