НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Им се погоди Данкан на драфтот, имаа добро скаутирање на странски играчи, се супер се ОК...
Извини што на Лејкерс не им се погодија Рандал,Дианџело,Инграм и Лонзо на драфтот и што ги преплатија Тимофеи Мозгов и Луо Денг(на тие прво ми текна,сигурно ги има уште)
Тоа се е знак на одлична франшиза и одлична работа на управата и тимот во клубот.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.260
Поени од реакции
29.742
Тука ме начека, во 60-тите и во 90-тите Лејкерс немаат титули. Ти победи! :unsure:


Немој бе ке дојде ЛАЛ до 18 титули во Јуни, па тој и уште еден член ке шашардисаат уште повеќе. :P
Не урочувај бе сеа и ти! :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Хаха, едино за тоа можам да ги пофалам - новиве дресови на повеќето тимови се за никаде. Тие на Лејкерс се УЖАСНИ. Сина и посебно светло сина никогаш не биле бои на Лејкерс, ама ок барем го немаат лгбт виножитото кое почињаат да го ставаат на дресови (не знам што им е филмот на Денвер). :)

Ама тоа сигурно го форсира НБА, нови дресови - повеќе приходи од продавање дресови.
Во врска со дресовите да пишам ред-два-три.
Денвер го има виножитото откако станало возможно да се принтаат дресови во повеќе бои..
Нели името е златни грутки, а златото лежи на крајот на виножитото.
Убава симболика.

Лејкерс имаа убави сини бои, последен пат користени кога Коби носеше дрес број 8.
Страв ми е да гуглам по која цена се препродава тој дрес сега.


Ова што сега го носат Лејкерс е FUGLY.
Не знам чив дрес е поружен, нивниот или на Мајами Хит. инспириран од 80тите.

Ми се допаѓаат дресовите на Далас Маверикс, зелени со фонт како од сериите од 70тите.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.260
Поени од реакции
29.742
Лајкот е за 8-мицата, не за бојата. :D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ете, го снимиле кај што слави роденден на татко му и сестра му. Не ми е јасно кој го плаќа дечково 30+ милиони по сезона, врвен играч, но целосно забега. Умот е доста сјебана работа, иако не ми е јасно зошто се понаша ко тежок идиот. Поради вакви глупости не треба да ги пуштаат да играат во NBA пред да завршат колеџ, како да е заглавен во пубертет.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.260
Поени од реакции
29.742


Ама да не се заборави:
Автоматски споено мислење:

Најпотценет играч?
Каков Алдриџ, јас го номинирам МекКолум:







бунус:





Автоматски споено мислење:

The Brooklyn Nets have no idea where Kyrie Irving is or why exactly he has disappeared.

According to reports he is “off the grid”.
:pos: :pos:
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
Колку е само непостоечка одбраната на Нетс, страшна работа. Сигурно гејм плано им е пробај да постигнеш повише поени и надевај се дека противнико ќе промашува... Ако мислат да бидат сериозни кандидати за титула мора да си средат одбраната оти вака можно е и излаз у прва рунда.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom