НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
12.373
Поени од реакции
13.570
Ист проблем би имале и ГСВ со Вигинс, нема да може да настапи на 41 утакмица на домашен терен плус овие што се во Њу Јорк, сега за сега тие се тие 2 локации кои бараат вакцина...
За Вориорс тоа може да биде и подобро, или барем не многу лошо... Ама Ирвинг е критично важен за Нетс. Интересно е што сето ова се дешава и за време на активни преговори за екстензија на договорот - а пред некој ден/недела као да ми текнува дека дечкото барал но-трејд клаузула, и/или најави пензионирање ако го трејдаат надвор од Нетс. Си имаат мачни одлуки за носење Нетс, а не дека имаат друг избор освен да направат сѐ за да потпише екстензија. Дури и пациент како што е, не можат никако да го заменат ни со приближно добар играч. :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
12.373
Поени од реакции
13.570
Член од
19 март 2011
Мислења
12.120
Поени од реакции
12.460
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.015
Поени од реакции
12.380

Фала курцу им текна да ги зауздат ретардираниве фаули во напад
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
752
Поени од реакции
2.570
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.207
Поени од реакции
2.379
Во Бруклин ни оваа година нема да има изгледа СкЕрИ АурС ;(
АаааАаа нема, сга илз ќе прате видео од Харден како погаѓа 5 тројки по ред на тренинг
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom