НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.111
Поени од реакции
3.919
Денис Шродер велком ту Бостон.. ама брату ти нудеа 84м Лејкерс и сакаше 100ка.. епа ова ви е дефиницијата на кој високо лето ниско паѓа.
Братот очигледно не сака да биде жртва и кривец по никоја цена за неуспесите на Брон во Лејкерс.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.288
Поени од реакции
14.980

Документарец во два дела за можеби најнеатрактивниот играч од вториот шампионски тим на Булс, кој што по втор пат освои три титули по ред. Неферски изоставен од документарецот на Нетфликс за Џордан и Булс.

Човек што знае дека бил доволно среќлија да порасне толкав и да биде стартен центар на Булс 4 години по ред. Си ја знаел улогата во тимот, ги трпел срањата од Џордан и секогаш пробувал да биде подобар од тоа што е.

Фактот што Џордан, Пипен и Џексон се дел од овој документарец доволно говори за тоа дека бил битен дел од тимот, и го поштуваат неговиот придонес кон титулите, како таков.

Големиот (во буквална смисла) Лук Лонгли. :D
 
Последно уредено:

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.586
Поени од реакции
2.438
Izminatava sezona Harden ja igrase najdobrata sezona vo karierata i bese najdobar igrac vo ligata skoro cela regularna sezona pa potoa go stignaa povredi eksik. Da bese onde zdrav protiv Baks i da gi igrase site utakmici zaedno so onakov voznemiren KD, Baks nikako nemase da zemat povekje od 2 utakmici.
Koga e zdrav glaven igrac e vo ekipata, a i vo ligata, bez konkurencija pojak e i od Durant.
Narednava sezona ke iskinat zaedno so KD, ke ja demoliraat ligata. Imajte na um deka izminatava sezona ne ni imaa preterano prilika da igraat zaedno KD i bradata, dvaeset trieset utakmici dali odigraa zaedno.
Narednava sezona ke bide delirium, apsolutna demonstracija na sila.
Harden i KD se najaki igraci vo ligata i epten vo prajmot.
Dzejms, ciglarot i AD nemaat sansa protiv Nets.
Navivam za finale Nets - Lakers ama ne veruvam ciglata da stigne do finale. Epten mi e kejf shto otide vo Lakers, Likot e totalna zafrkancija, smesen igrac.
Nets se za eden Level pojaki od Lakers a i od bilo koja druga ekipa.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.243
Поени од реакции
4.783
Нема што да искинат пошто улавиот Ирвинг пак ќе се бави со БЛМ и слични срања па ќе падни товарот на нив и со тоа и шансите за повреди ќе се големи.
Плус, Харден воопшто не се грижи за своето тело и затоа влечи повреди цело време, КД играше олимпијада и претходно го влечеше на свој грб цел тим, така да следна сезона ако клупата не носи поени (динвиди ако го продадат) тогаш отсега нека ја пишат пропало - некој ќе се повреди пак. Не се во цутот на младоста за да играат фул сезона како треба.

Бруклин и Лејкерс практично како најголеми фаворити имаат иста мака, кога треба да се одмараат ѕвездите некој од клупа треба да полни кошеви.

Од др страна тимови како Мајами, Феникс, Денвер, Јута, Бостон дури и распала Фила и слични полесно ќе ја изиграат сезонава.

ГСВ со здрав Клеј и ако му даде господ памет да не шиткаат центри треба да изигра просек добра сезона, по некоја ротација во тим и за ПО да дрецнат од земја некој "фаворит".
Би било супер да го земат Ајзеа Томас и Џамал Крафорд. Првиот има подготвителни натпревари со по 60-80 поени и тврди дека е 100%фит од операциите на колкот, а вториот во ваков формат на НБА не треба воопшто да се потцени и се' уште има што да понуди.
И двајцат за по некое милионче би играле па кој тим ги земе ќе се офајди со добри бенџ скорери.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.129
Поени од реакции
3.685
ајде еве го и Kawhi потпиша 176 М 4 годишен договор со клиперс, ама дефинитивно хајлајт на неделава ми е цела делегација од маверикс кога одат во словенија за да го потпише 207 М договор Лука, хахаха не му дават на човекот да се одмори после олимпски одма му упаѓаат клизачи да не им избега :)
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
678
Поени од реакции
934
ајде еве го и Kawhi потпиша 176 М 4 годишен договор со клиперс, ама дефинитивно хајлајт на неделава ми е цела делегација од маверикс кога одат во словенија за да го потпише 207 М договор Лука, хахаха не му дават на човекот да се одмори после олимпски одма му упаѓаат клизачи да не им избега :)
Нормално им се брза, нема никако да го пуштат, тој им е единствената добра работа што ја направиле во последниве 10 години, реално на нивото на Минесота се во секоја друга одлука :D
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.111
Поени од реакции
3.919
Пред три сезони Детроит требаше да му понудат макс договор на Друмонд кој имаше учинок од 17 поени и 15 скокови но решија да го трејдаат за двајца не битни играчи со договори кои завршуваа и еден пик.Сите ги плукаат Детроит зошто го направија тоа а сега потпиша една година за минималец во Фили.И покрај дебакалот на целиот ростер во Лејкерс Друмонд мислам дека може да биде солиден играч и ќе видиме како ќе изигра и дали наредната сезона ќе изнуди поголем договор.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
888
Поени од реакции
1.277
Ne sum aktiven ic, ne ni znam dali ste pisale na taa tema, ama CHICAGO BULLS are back. Konecno posle 5-6 nikakvi godini i macenje so najlosata uprava vo site sportovi nekogas, novite luge vo uprava uspeaa za 1 godina da napraat i te kako konkurenten tim za podaleku vo playoff. Lonzo-Lavine-DeRozan-PWill-Vuc. Kompletna petorka so Coby i Caruso kako prva i vtora zamena. Prezadovolen sum.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.111
Поени од реакции
3.919
Освен Чикаго и Никси би требало да се ниво подобри од лани,стартната петорка на Никси би била Кемба,Барет,Форниер,Рандал и Робинсон плус Квикли,Розе,Топин и тн. доста солиден ростер.
Мајами исто така го подобрија ростерот Лаури,Робинсон,Бателер,Такер и Бам плус Херо,Маркиф Морис,Дедмонд и тн. па ке видиме што ке биде.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.070
Поени од реакции
12.072
Освен Чикаго и Никси би требало да се ниво подобри од лани,стартната петорка на Никси би била Кемба,Барет,Форниер,Рандал и Робинсон плус Квикли,Розе,Топин и тн. доста солиден ростер.
Мајами исто така го подобрија ростерот Лаури,Робинсон,Бателер,Такер и Бам плус Херо,Маркиф Морис,Дедмонд и тн. па ке видиме што ке биде.
Фурние бе! Иначе да и Никси добра петорка составија плус Тибодо од клупата.
 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
11
Поени од реакции
11
Освен Чикаго и Никси би требало да се ниво подобри од лани,стартната петорка на Никси би била Кемба,Барет,Форниер,Рандал и Робинсон плус Квикли,Розе,Топин и тн. доста солиден ростер.
Мајами исто така го подобрија ростерот Лаури,Робинсон,Бателер,Такер и Бам плус Херо,Маркиф Морис,Дедмонд и тн. па ке видиме што ке биде.
I oladipo go zaboraj
 

Kajgana Shop

На врв Bottom