НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Даваат ли некаде квалификации од ОИ, колку што знам требаше на Спортклуб, ама како да не ги даваат сите утакмици.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Даваат ли некаде квалификации од ОИ, колку што знам требаше на Спортклуб, ама како да не ги даваат сите утакмици.
jas kolku so vidov na sportklub programata, gi davaat snimki, po zavrsuvanje.
srbija italija mislam deka kje ja davaat na rts. litvanija slovenija ne mozev da ja najdam nikade.
svetko do 19 godini, ako nekoj go interesira, davaat direktno na youtube stranata na fiba
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
jas kolku so vidov na sportklub programata, gi davaat snimki, po zavrsuvanje.
srbija italija mislam deka kje ja davaat na rts. litvanija slovenija ne mozev da ja najdam nikade.
svetko do 19 godini, ako nekoj go interesira, davaat direktno na youtube stranata na fiba
Даваат на СК1, ги пердашеше Лука.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Фијаско на Литванците иако заслужија и двете да играат на Олимпијада
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Даваат на СК1, ги пердашеше Лука.
jebo pas mater, na programata imase deka kje davaat mrtva beloruska liga. gi proveriv i srpskiot i slovenskiot sportklub, nemase nisto. izgleda na hrvatskiot davale :ROFLMAO:
inaku bravo za doncic, tripl dabl, koga najmnogu treba. kje baram nekoja snimka da izgledam
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Slovencite mislam ke imaat sansa za medal
Тенки са на центарските позиции, макар што денеска ги истуркаа Сабонис и Валанчунас! Лука е клучот, ако успеваат да го одмараат доволно, ќе имаат шанса за медал, пошто нема некој што може да го држи успешно. Денеска и Чанчар па и Блажич одиграа супер и воопшто одбраната на Словенија заврши работа.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Luka e zv3r, vo sekoe vreme spremen da isturi 30 i kusur poeni, a i da podeli desetina asustencii, ovie okolu nego solidni igraci, imaat shansa da ja pobedat bilo koja reprezentacija osven Amerika sekako
31poen 13 asistencii 11 skoka
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Јокиќ не игра ни олимпијада хихихихихихи :cool:
Штета што такви играчи како нив поради проблеми со главата не функционираат како колектив. Иста приказна и во кошарка и во фудбал и во ракомет. Тоа е тоа.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Геџованите ја имаат најдобрата петорка после јуесеј, ама им фали да се едно 700 км на запад, бар до кај Љубљана! Словенија со дваипол играчи оди овие овци ќе пасат по Шумадија.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Како вкрстуваатгрупите на ОИ? Пошто се три групи?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom