НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    99
Член од
17 август 2011
Мислења
6.320
Поени од реакции
9.952
Изглеа не било баш лесно и со склопен супер тим за титула
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
3.748
Поени од реакции
6.324
Што склопен супер тим, за регуларна сезона само!
Во плејоф се распаднаа, се испоповредија баш кога беа најпотребни!
Тим се гради, не се купува баго стопанкинаму! Ама сега е такво време, кој ќе се онади да скаутира, да развива играчи, ако имаш буџет, рокни пари и чекај резултат! Ама и тоа не секогаш пали.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.849
Поени од реакции
87.485
Не претерувајте сеа, да не се повредеа Харден и Ирвинг прашање е дали 2 текми ќе земеа Бакси. Али и вака е изненадување што прокоцкаа 3-2, очигледно КД не можеше сам да испорача.

Добра шанса за Фила за големо финале, али да видиме дали ќе пројдат прво. Ако пројде Атланта метла ќе јадат.
 
Член од
17 јуни 2021
Мислења
66
Поени од реакции
164
Ами сега што правиме без брадата овер милион кошеви, КД овер милион кошеви и Бруклин да го покрие основниот хендикеп во темата за кладилница? На што ќе се кладиме сега? :(
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.551
Поени од реакции
2.347
Da bese zdrav bradata se ke bese poinaku.
Prvite 4 utakmici gi propushti, a za poslednive 3 iako nezazdraven nasilno se vrati da igra i toa teshki minuti, i normalno deka ne izgledase kako sto treba. Zatoa kladilnicite go davaa na 15.5 i 18.5 bidekji se povredi, vo sprotivno granicata ke mu bese 30 i kusur.
Автоматски споено мислење:

Sega ideme jako na 3tiot najjak igra4 vo ligata, a toa e Kawhi, vecerva ima da go iskine na Feniks, veruvajte mi na zbor, All in na nego
Tvojot all in iznesuva 100 denari a mojot iljadnici evra. Shto da diskutirame ponatamu. Trgni mi se.
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.032
Поени од реакции
11.910
Мислиам дека Бакси се фаворити во финалето, затоа што риверс е курац на бициклу тренер, а се виде тоа сега со Атланта.

Da bese zdrav bradata se ke bese poinaku.
Prvite 4 utakmici gi propushti, a za poslednive 3 iako nezazdraven nasilno se vrati da igra i toa teshki minuti, i normalno deka ne izgledase kako sto treba. Zatoa kladilnicite go davaa na 15.5 i 18.5 bidekji se povredi, vo sprotivno granicata ke mu bese 30 i kusur.
Автоматски споено мислење:Tvojot all in iznesuva 100 denari a mojot iljadnici evra. Shto da diskutirame ponatamu. Trgni mi se.
Zatoa si sega kloshar brat4e?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
3.748
Поени од реакции
6.324
Не претерувајте сеа, да не се повредеа Харден и Ирвинг прашање е дали 2 текми ќе земеа Бакси. Али и вака е изненадување што прокоцкаа 3-2, очигледно КД не можеше сам да испорача.

Добра шанса за Фила за големо финале, али да видиме дали ќе пројдат прво. Ако пројде Атланта метла ќе јадат.
И јас бев Нетси да земат титула, чисто ради атер за Џејсон Кид, арно ама кога нејќе нејќе :toe:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.413
Поени од реакции
9.742
Мислиам дека Бакси се фаворити во финалето, затоа што риверс е курац на бициклу тренер, а се виде тоа сега со Атланта.
A pa mike budenholzer upm edno treneriste sho da ti recam


Kawhi ima sansi da se vrati voopsto?

Cp3 mislam 1-2 max ke propusti
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.665
Поени од реакции
5.268
Мислиам дека Бакси се фаворити во финалето, затоа што риверс е курац на бициклу тренер, а се виде тоа сега со Атланта.
Постојат реални шанси Атланта да поминат, е тогаш Коуч Бад ќе има дуел со МекМилан, еден од најдобрите во лигата.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.551
Поени од реакции
2.347
Kevin Durant came back from one of the most devastating injury in basketball history to having one of the best season of his basketball career.
▪34.3 PPG, 9.3 RPG, 4.4 APG on 51/40/78 in the playoffs
▪26.9 PPG, 7.1 RPG, 5.6 APG on 54/45/88 in regular season
▪First 45/15/10 playoff game ever
▪ Most points in a Game 7 ever (48)
▪Averaged 40.4 MPG in the playoffs
▪Played TWO full 48-minute games in Bucks series (Game 5 & 7) plus 5 minutes in OT of Game 7

FB_IMG_1624194271096.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom