НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.191
Поени од реакции
4.508
Добро, освен ТNT, некоја друга национална (било каква) пренос да дава?
Сега најде на IPTV да не ми ја пушта TNT :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.668
Поени од реакции
5.271
Добро, освен ТNT, некоја друга национална (било каква) пренос да дава?
Сега најде на IPTV да не ми ја пушта TNT :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi:
NBAbite точка ком :)
Таман се вклучив и судииве гледам судат педерски у корист на Бруклин.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.191
Поени од реакции
4.508
NETS KE GI OTEPAAT NA BAKS VECERVA.
Vrzete si gi Harden plus i Nets da pobedat i svirkajte si. UTAKMICAVA VOOPSHTO nema da bide kompetitivna, KD i bradata ke mu ja ebat majkata na posraniot grk i posraniot Midelton.
Харден помина бато (ваљда сингл го уплати), а се надевам и Бруклин пошто и онака играат претпазливо и едните и другите... (што на крај на некој тим ќе му се удри од глава. Ептен спор натпревар, баш гејм 7).
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
459
Поени од реакции
1.216
br 2 vo ligava e James Harden duri sosema blisku e do KD moze i broj 1 da e bradata. Prvo i vtoro mesto go delat KD & bradata vo sekoj slucaj. Zaedno vo ekipa toa e ubistveno.
Автоматски споено мислење:

Bradata ke bide Finals MVP
Hahahahahahaaaaaaaaaaaaa
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.023
Поени од реакции
960
Се виде колку е брадата број 2, не постоеше нит денес, нит претходните мечеви. Дурант реално имаше мала помош само од Браун и Грифин
Автоматски споено мислење:

Харден и Харис промашија милион чисти тројки, тоа е причината за поразот
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.191
Поени од реакции
4.508
Каква машина е дурант, не е реално. Најдобар играч моментално во лигата, што и да биде
Џабе, требаше да изгубат во регуларниот дел од натпреварот. Вака и во продолжение без идеја... бакси 3-4 напади немаа реализирано, наместо да го искористат тоа со шутеви од полудистанца успеаа и тие да убијат 2-3 натпревари со ред и без погодок на само 2 разлика не може да очекуваш било што.

Грешката е направена во 6 натпревар, после онаков 5 натпревар каде сите се исцрпија или одиш ALL IN и ако можеш да направиш изненадување на гостински терен или ГИ ОДМАРАШ тотално дјурант и харден, едноставно не го играат натпреварот и чао.
Играј си потоа 7 натпревар па шта буде.

Бакси заслужено си одат понатаму. Без разлика што немаат тренер за ПО и што Миделтон денес добро изигра сепак за крај сезона и титула треба да му донесат нешто вгодина на Јанис (Миделтон аут, некој подобар играч за ПО ин).

Од др страна, сите се здрави, немаат проблем со повреди, играат физички баскет + кога ќе им тргне шут имаат и голем број на погодени тројки, нема да ме изненади и титула на крај (како што тргнало со повредите кај другите тимови).
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.378
Поени од реакции
242

Kajgana Shop

На врв Bottom