НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.191
Поени од реакции
4.508
Harden vecerva ke gli iskine na Baks. Veruvajte mi na zbor
Полека со него во кладиона.
Ако не му тргне шутот рачунај дека влезови под кош нема да има инаку толку од ногата.

Воопшто нема да му е лесно на Бруклин вечера.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
2.566
Поени од реакции
1.741
Прејак меч ќе биде Бакс - Нетс.
Очекувам Кеј Ди да има 40 + поени натпревар.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.552
Поени од реакции
2.347
Ne zaboravajte deka prethodnite 3 sezoni site po red Harden bese najdobar strelec vo ligata. Stvarno e apsurd da go nudat na 18.5, i toa bez Irving, bradata ke igra 45+ minuti vecerva, smesna e granicata i ako pogodi nekolku shutevi moze i za edno poluvreme da prefrli.
Vecerva ke mu go zacuka vo faca na grkot.
Автоматски споено мислење:
James Harden said he's got to be better on both ends of the floor for Brooklyn, adding, "which I will be in Game 7.”
Harden is averaging 43.0 minutes per game since returning from his hamstring. Yet, coach Steve Nash said his star guard "came through fine" after Game 6. Still, Harden told reporters he needs to play better in the winner-take-all Game 7 on Saturday night. “It’s not even about rust; it’s about being able to move,” Harden said. “As I go day-by-day, continue to get better. The last game, Game 5, was the first day that I did any movement like that since I got hurt. So [Game 6] was no different, you know? I’m out there to do whatever it takes to win. I’ve got to be better on both ends of the ball, which I will be in Game 7.”
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.191
Поени од реакции
4.508
Ne zaboravajte deka prethodnite 3 sezoni site po red Harden bese najdobar strelec vo ligata. Stvarno e apsurd da go nudat na 18.5, i toa bez Irving, bradata ke igra 45+ minuti vecerva, smesna e granicata i ako pogodi nekolku shutevi moze i za edno poluvreme da prefrli.
Vecerva ke mu go zacuka vo faca na grkot.
Види, дај Боже да биде така (од навивачки поглед) бидејќи пре би ги гледал КД и Брадата во финале него затрчај се и забиј Јанис.
Но, сепак, внимавај со уплатата, не оди ALL IN.
Точно е дека смешна е границата ама имај и предвид дека кладилниците не прават огромни пропусти. ;)

Имам некое претчувство дека сепак бруклин ке флопни, мн минути изиграа КД и брадата - требаше или да одат на победа на 6 натпревар и да го играат до крај или да одмараат. Вака некако измеѓу, со еден куп минутажа и без активен Харис... тенко некако.

Зависи и од другата страна, не е само до нив... ако го напаѓаат Харден во одбрана и ако Миделтон распуца пак за 3 ќе биде напето. Егал се.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.732
Поени од реакции
16.247
Moe mislenje cim Baks ne ja zede 5ta koga Durant da ne recam sam gi pobedi vecer ne im davam gram sansa.Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.552
Поени од реакции
2.347
NETS KE GI OTEPAAT NA BAKS VECERVA.
Vrzete si gi Harden plus i Nets da pobedat i svirkajte si. UTAKMICAVA VOOPSHTO nema da bide kompetitivna, KD i bradata ke mu ja ebat majkata na posraniot grk i posraniot Midelton.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.036
Поени од реакции
11.931
Не е текмава на дневен ред, ама мислам дека овие двајцава ке ги оправат, мада Богдан како играше последниве утакмици...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom