НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.197
Поени од реакции
4.798
Aj realno na strana balkanskata naklonetost, imas utre do or die game, dali ima eden ovde sho bi go zel jokic pred embiid?
Проблемот е шо никогаш Ембид не е на 100% и не знаеш кога можи да се повреди и да пропушти 2 утакмици од серија.

Во идеални свет без повреди секако дека Ембид е подобар и покорисен играч, најкомплетен офанзива-дефанзива после Хаким. Ама...
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.413
Поени од реакции
9.742
Проблемот е шо никогаш Ембид не е на 100% и не знаеш кога можи да се повреди и да пропушти 2 утакмици од серија.

Во идеални свет без повреди секако дека Ембид е подобар и покорисен играч, најкомплетен офанзива-дефанзива после Хаким. Ама...
Pa pazi, zato rekov do or die game a ne otsega pa do kraj na kariera..
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.344
Поени од реакции
3.057
Se e vo red ama vie sega go zborite kako eden od najdobrite, a ne za 7 8 godini. Plus, igrac sto jas licno bi go switchal kaj mene na basket za 1 na 1 ne moze i ne smee da se uvrstuva kaj najgolemite. Najgolemite igraat i odbrana, i toa strasna.
Kasarka i Basket, tarzan i kozmetikata :D Moze ne e kuznae kakov defanzivec, ali znae da se postavi i da izigra timska odbrana, intelegenten igrac e.

Pazi timski sport. A za mis mec moze i Shaq da mu bide na sekoj guard , so ne znaci deka ne e top 3 na site vreminja.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
459
Поени од реакции
1.216
Jokic ne e ni vo top 10 centri vo istorija a ne pa za site drugi da zborime. Sto zemate be luge ne mi e jasno ahhahaha
Автоматски споено мислење:

Russell Westbrook ima 4 godini po red trible double prosek vo ligava, nesto nevideno do sea. Dali toa go prai megu najdobrite na site vreminja? Ne e ni All star.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.080
Поени од реакции
3.875
Какви се шансите Феникс или Јута да завршат шампионски?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.036
Поени од реакции
11.931
Боже, Боже овие од завист и глупавост ке почнат да им се причинува дека за било кој рандом играч да пишеш мислење ке им се чини дека е ГОАТ. Секако не е ГОАТ Јокара, ама и не е бот како грчкото говедо, на страна што имаше подобри соиграчи кога го освои МВП. Секако МВП во регуларниот дел не е некоја работа и не значи дека играчот ке издоминира и во плеј офот и ке освои финале, ама да имаш играч од соседна држава, на кого не му предвидувале блескава кариера во детството и уз тоа во најсилна лига, а да го оспоруваш на многу начини е дебилизам. :)
Автоматски споено мислење:

Какви се шансите Феникс или Јута да завршат шампионски?
Па искрено се зависи од повредите кај Бруклин, а и искрено мене ми се Јута благ фаворит во однос на Феникс.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.191
Поени од реакции
4.508
Браун колку го имаат пеено после прошли натпревар тоа чудо едно. :D

Почеток на натпревар, први напади... отворен шут има за 3, шут за 2 НЕ бре брате... чека КД или Ирвинг/Харис да се ослободат за да додаде :facepalm::sramezliv:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.191
Поени од реакции
4.508
Јанис е најсмешниот суперстар во лигава.
И кога ќе го споредат со КД, со Лука или со некој друг ти иди да плачиш и да се смееш истовремено...
Двокорак на сила, со залет и толку од играта.
Не дека не е талент и атлета ама има уште МНОГУ да работи... особено на шутот (годинава го подобри тој за три, јбг таква е лигата) али има уште многу.

п.с. Блејк која енергија и која пожртвуваност ја дава под кош тоа чудо едно, му дојде на Бруклин како кец на десетка.

п.п.с. Кајри штотуку изваде еден од патики, штета што не погоди за 3 :D

Крв ќе падни на натпреварот, се гледа по прва четвртина, прав ПО натпревар.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.191
Поени од реакции
4.508
3 пати истиот фаул у напад.. МВП!
Џеф Грин е лекот за Јанис, како го мести како дете мало.

Остави го да се залета со првиот чекор и пред да стапни на земја со вториот закопај се со две нозе и доволно е само да се бапни во тебе.

Фала чао пријатно.


Толку од Ирвинг изгледа, Дурант сам против сите.
Сега се гледа what are you made of... мада до крај Бакси ќе играат физичка кошарка и нема да даваат да се диши. Харис и Блејк ако не се повампират тешко сам Дјурант против цел тим.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom