НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Член од
23 февруари 2015
Мислења
928
Поени од реакции
1.420
Kako i da e spored mene vo mn retki slucaevi regularniot MVP e najdobar igrac vo ligata. Eve kazete mi proslite 2 godini koga ke ve prasaat dali Ante e najdobar igrac vo liga momentalno ne vi doagaat 5 dusi minimum sto se podobri od nego. Za regularna sekoja cest neka si zemaat, ama spored mene igrac e vo playoff.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.696
Поени од реакции
5.328
Јокиќ без Мареј со играчи кои никој друг тим не би ги одбрал на драфт заврши трет во западната конференција и 99% ќе игра во финалето на западот.

Харден е одличен играч, ама Јокиќ е одличен играч кој ги прави подобри играчите околу него.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.449
Поени од реакции
7.635
Јокиќ без Мареј со играчи кои никој друг тим не би ги одбрал на драфт заврши трет во западната конференција и 99% ќе игра во финалето на западот.
Oва сериозно го напиша на 0-2 дефицит?
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.478
Поени од реакции
7.394
Јокиќ без Мареј со играчи кои никој друг тим не би ги одбрал на драфт заврши трет во западната конференција и 99% ќе игра во финалето на западот.
Абе види, неможеш да кажеш дека освен Мареј и Џокер сите други се кршоини. Ги имаш Мајкл Портр Џр, Монте Морис, Ејрон Гордон, Вил Бартон, Па и Остин Риверс не е профи играч али океј е, Џемајкл Грин и тако даље. Фрката е у тоа што без втор ол стар калибар на играч плејоф не се игра факт е, едино тоа Лебронтије на времето го правеше у Кливленд али пак Илгаускас и Мо Вилијамс знаеа да погодат нешто.
Едноставно е, Јокич неможе да ја носи екипата без втор играч со 20пп+, башка што Феникс играат предобар баскет и у напад и у одбрана.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.649
Поени од реакции
2.448
Aj realno na strana balkanskata naklonetost, imas utre do or die game, dali ima eden ovde sho bi go zel jokic pred embiid?
Јокич со скршена нога би го зел пред Ембид. Не дека е лош Ембид али изгледа многу луѓе не разбираат дека ова што го игра Јочич го става у листа на најдобри играчи у историја на NBA.

 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
928
Поени од реакции
1.420
Jokic ne e ni vo top 10 centri vo istorija a ne pa za site drugi da zborime. Sto zemate be luge ne mi e jasno ahhahaha
Автоматски споено мислење:

Russell Westbrook ima 4 godini po red trible double prosek vo ligava, nesto nevideno do sea. Dali toa go prai megu najdobrite na site vreminja? Ne e ni All star. Ne go stavajte Jokic tamu kaj sto nema prostor da se uvrsti ve molam
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
6.797
Поени од реакции
11.192
Да не претеруваме сепак. Дискутабилно е кој од нив двајца е подобар, само што мислам ембид ќе се мачи со повреди цела кариера.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.383
Поени од реакции
3.121
Jokic ne e ni vo top 10 centri vo istorija a ne pa za site drugi da zborime. Sto zemate be luge ne mi e jasno ahhahaha
Автоматски споено мислење:

Russell Westbrook ima 4 godini po red trible double prosek vo ligava, nesto nevideno do sea. Dali toa go prai megu najdobrite na site vreminja? Ne e ni All star. Ne go stavajte Jokic tamu kaj sto nema prostor da se uvrsti ve molam
Poleka decko, Jokic e 26 godini, sega vleguva vo Prime, ako igra vaka 7,8 godini i te kako bi bil top 5 centri na site vreminja. I ne go sporeduj so Westbrook, kako prva zvezda vo tim nemoze playoff da izbori :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom