НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Нагетс растурат годинава, стварно се озбилен тим, нема веќе муабет дека се тапа или некои наслови "lol nuggets suck they'll lose in the playoffs lol" повеќе.

Последен пат кога некој можеше nuggets и sucking да ги стави во иста реченица беше....

Кога Џамал Мареј по грешка го аплоудираше видеово
1600228514321.png
Автоматски споено мислење:

1600229226892.png
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Aма Клихиихихихиихихихихихихихихиихихиперс се појаки од Лејкерс и ке ги згазааххахахахат. Другариве Беверли и Морис нека идат на плантажи со памук, Кавај среќна борба за уште еден прстен брат, Пол Џорџ играчот во топ 3 играчите во лигата :pos: Да не се заборават и најдобриот шести играч Лу Вилијамс кој може да продолжи да иде по стриптиз барови и другар му Харел. И Ивица Зубац еден од најозбилните центри во лигата.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Брат без љутиш, ама морав да те цитирам :D


Кратка анализа на оваа рунда преку постовите на илз:

Ocekuvam Bucks da ja vrtat serijava i da odat ponatamu. Vredi da se stavaat pari na Bucks narednite 4-5 utakmici.
Bradata i ciglarot ke odat ponatamu, LeBron so prstot vo usta ke si ostani.
Bradata ke gi otkorni serijava.
Автоматски споено мислење:



Hjuston ne se Portland, bradata ako e napalen ni 2 Lebrona nema da gi spasat Lakersi.
Lakers uste nekolku dena i ke gi pakovaat kuferite, bradata ke gi isprati na odmor do narednata sezona.
Problemot za Lakers e toa sto Harden e tolku jak i strashen sto ke treba topla voda da izmislat za da go smirat. Ili mozebi 3 Lebroni da go cuvaat, verojatno taka ke go smirat.
Ne postoi odbrana za covekov.
Vecerva 2:0 za Hjuston Harden povtorno 35+ pts.
Ke ispadni Lebron ovde od Hjuston, da vidime togas kakvi meminja ke stavas.
Clippers - Boston finale
Za mene Kawhi e bez dilema pojak igrac od Lebron. Ke mu ja dupni glavata.
Ve hajpna ova do maksimum, aj sea smirete se zaso Denver nema shansa da odi ponatamu. Hahahahahha
Jas ke stavam na Clippers i toa so hendikep osnovniot. Ke bide castenka 1.90 koef.
Da, Kawhi na Lebron ke mu ja dupni.
Темава ми е 200% позабавна ради Илз, македонска верзија на Стивен А Смит ми е со предвидувањава :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Ајде гитла селска екипо таму кај што ви е местото, а тоа е НИГДЕ. Очигледно ќе кријат уште минимум еден банер во Стејплс од следната сезона. :icon_lol:
Се освен метла е големо изненадување во финалето на западот.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Врти сучи на Леброн му се отвори патот кон 4-ти прстен и тоа со три различни екипи.....ако случајно испаднат од Денвер или во финалето тогаш уште поголем ремет ќе има :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.750
Поени од реакции
13.969
Тоооо сине, штета од Далас што не испаднаа гнасиве ама ај и вака е одлично :icon_mrgr:

Мајами и Џими :love::love:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Мислам дека е време да му ги дадат клоците на Риверс. Плус батето и ГМ е, иднината на екипата Џилс-Александер ја трампа за Џорџ и плус Галинари. Со нив двата далеку подобри ќе беа. Само што БЛМ си го прави своето на штета на Клиперс и нема шанси да избрка некој црнец тренер. Додуша требаше да го избркаат уште кога се растури лоб сити, испукана пушка.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
ilz се јави - навистина се јави.

Ставаме се што имаме на Денвер.
:oops:
Мислев дека денес играат, заборавив да гледам и уплатам цццццццццццццц

ilz, pa kaj si brat4e, odlu4i li koj e pojak - Lenard ili bradata? Sakam da znam.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Мислам дека е време да му ги дадат клоците на Риверс. Плус батето и ГМ е, иднината на екипата Џилс-Александер ја трампа за Џорџ и плус Галинари. Со нив двата далеку подобри ќе беа. Само што БЛМ си го прави своето на штета на Клиперс и нема шанси да избрка некој црнец тренер. Додуша требаше да го избркаат уште кога се растури лоб сити, испукана пушка.
Време е за белец тренер на Клиперс, pse jo?
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Vakov remet na twitter ne jadela ekipa od gsw 2016ta.. i zasluzeno.. clippersi i kawhi bea krenati vnebesi..
Lakers realno ne gubat poke od 2 utakmici do titula
samo od CJ ne mozat glava da krenat, ne pa od drugite.

ama ako, zasluzeno maksimalno.
kurcenje so nisto rezultati od regularen del, i site gomnarii so dalas,
duri i malku im e. sega kje se razbegaat ulicarite/platenicite na site strani.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom