НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Abe ajde mrs tamu dve godini mu kradat pobeda

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Кај му крадат две години победа кога имаше и две промашувања. Си заслужи дечкото од Мајами.
Со исклучок на Двајт Хауард, другиве тројца имаа одлични забивања.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Кај му крадат две години победа кога имаше и две промашувања. Си заслужи дечкото од Мајами.
Со исклучок на Двајт Хауард, другиве тројца имаа одлични забивања.
Секое забивање бутни ја кроз нозе и куца, како не му здосади не знам. Ебате креативноста.
Последото куцање не му беше за 45 а не за 48. Гордон последно преку Фол со 225 цм и 47 му даваат.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Да, забивањето над Tacko беше за 50-ка, ама не може да промашиш два пати и да бидеш шампион. Не е исправно.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Да, забивањето над Tacko беше за 50-ка, ама не може да промашиш два пати и да бидеш шампион. Не е исправно.
Па и овој што победи имаше промашувања у претходните обиди. Тоа никад не било пресудно. Како и да е, претеруваат со овие забивања преку човек.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Вејд му ја укради победата, му даде 9 - пристрасно отценување. Инаку, ништо инвентивно оваа година не видивме.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Vidi sto napraile kretenite od sudii, namerno mu dale pomalce na Gordon za poslednoto zabivanje za da bidat izednaceni i da odat vo uste edna runda. E arno ama postoel nekoj degenerik kaj sudiite sto ne znae matematika i ocenka pomalce mu dal i zatoa Gordon izgubi. SVASTA zimi se...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Па и овој што победи имаше промашувања у претходните обиди. Тоа никад не било пресудно. Како и да е, претеруваат со овие забивања преку човек.
Кое забивање го промаши Џонс, затоа што јас гледав highlights, можда (не)намерно тоа е пропуштено.
Гордон дефинитивно имаше две подобри забивања, ама мене ми е несфатливо некој кој ќе го промаши првиот обид за забивање да добие 50 поени.
Немаше да биде незаслужено да победи Гордон, но истото важи и за Џонс.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.614
Поени од реакции
12.414
Претпоставувам Вејд му дае 9ка пошо мислеше сите останати ќе даат 10ка, па ај да си го испоштова овој од Мајами демек „ ја ти дадов тебе повисока “ али куртонот Чедвик и козана од ВНБА толку разбираат.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
По мое скромно мислење натпреварувањето требаше да заврши со претпоследното закуцување. Тогаш требаше да му дадат едно до две 9-чиња на Гордон и ќе победеше уште тогаш Џуниорот. Немаше потреба од последната рунда.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Кој и да победеше од финалистите во забивање ке беше заслужено но Јонес Јуниор имаше повеќе среќа што во жирито беше Вејд.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Што се нервирате кога во жири за забивања во НБА ги ставиле Ваканда форевер и Комон hometown раперот...
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
Требаше да ја поделат титулата по четвртото куцање.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom