НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.439
Вчера го гледав документарецов на Арена, и највеќе сум се изненадил кога во исто време со Фил викаат иста акција, без да се погледнат или договорат. И баш тоа го кажува дека многу често им се случувало тоа, затоа што во исто време проценуваат иста ситуација која што можат да ја искористат, и ја викаат соодветната акција. Ова укажува на генијалноста и кошаркарската интелегенција која што ја имал, и мислам дека да останеше жив ќе беше многу успешен тренер.

Иначе, исто сакам да спомнам, дека колку и да не сум фан на ЛеБрон, мислам дека он е моментално најдобриот човек кој што може да го издигне клубот, градот и да донесе титула после толку години, и да биде посветена на Коби.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Мене ми е кристално јасно ама и несподелување на социјални мрежи не значи дека не пратиме што се случува во животов. Јас на ФБ имам по 3-4 објави на година дена, не значи дека не глеам формула, кошарка или пак фудбал. Не значи дека не глеам ракомет кога има или пак не глеам филмови ебате. Многу заклучоци се носи по нашите објави на социјални мрежи, што е тажно.
Еее @beneamata се зачуди како тоа јас сум бил фан на Интер а ме немало во темата. Пред 10 години!
 
Член од
20 август 2019
Мислења
37
Поени од реакции
83
На тренинг денеска кај мене кој како шутне од моиве деца што ги тренирам (основно школо) се слуша по некое Kobeeee! Тоа му е единствениот лек.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Види ги ботовиве каков муабет тераат, во која тема и во какви времиња ццц
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Мислев дека сум силен,дека сум многу силен,психички и емотивно.Ама не сум бил. Еве веќе втор ден ми е каша у глава,неможам да се помирам со реалноста.Неможам да одам на работа,неможам да излезам на улица.
Отварам ФБ,инстаграм и рикам ко магаре.
Уствари незнам ни што да пишам.
Зарем мораше вака,зарем мораше на овој начин.
Болно е до коска.
Имам многу срања,многу лоши моменти видено во животов до сега.
Али смртта на Коби,и малата ме пресече,мама ми еба у пичка.50 џоинти испушив за два дена.
Бев прееска пред Америчка амбасада,ставив слика од Коби,запалив свеќа и оставив писмо,на Амерички.
Ми беше чест што,играше за мојот клуб.Огромна чест.
Се радувам затоа што бев сведок,на неговата игра,на неговата кошарка.
Ноќите непреспиени,за да го гледам Коби, Коби и Шек,дури сега добиваат огромна тежина.
Огромно ми е задоволство,што бев сведок,на магија,на нови стандарди во кошарката.Што бев сведок на неговата личност.

Никогаш нема да бидеш заборавен,почивај во мир.
Слава ти.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Јанис избришал и твитер и инстаграм. Тренираше со Коби индивидуално последниве неколку месеци, се збори дека ептен бил скршен од трагедијава. Нема ни да игра вечер, иако официјално е пријавена повреда на рамото, мислам не е до тоа.
Каков импакт имаше врз луѓево..... Не е нормално ова
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Уште ни е неверно на нас и ќе ни биде овака со недели, а што да збориме за сите што лично комуницирале...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Имам другар кој живее во Австрија, покрут човек не познавам. Гледам си ставил позадина на фб од Коби. Го задевам ми вели остај у пм, си поплачувам деновиве...
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Два дена си чувам во себе зошто ебано не знам што да кажам. Почивај во мир Човеку , не заслужи во никој случај да заминеш од планетава на овој начин.Менталитетот , пристапот што го имаше како кошаркар и соиграч е нешто што треба секој да го научи и практикува ако сакаме овој свет да биде подобро место за живеење за сите нас. Почивај во мир Gianna
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
265
Поени од реакции
151
Едноставно чест ми е што се родив и што израснав во твове време легендо замина горе на небото каде што бог покрај себе ги зема големите и добри луѓе никогаш нема да бидеш заборавен почивај во мир и вечна ти слава, едвај со тешко срце успеав некако да ги срочам овие реченица две.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom