НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.320
До толку не ми е верно, што пак отварам и читам дали е вистина. Гледам дека на многу од вас би бил инспирација за почнување да играте со кошарка. Ако по нешто ке го паметам, покрај онаа фамозна серија со Сакраменто на Пеџа, Дивац и остала компанија, се сите оние шутеви што ги има земено кога се бара шут за победа. Кога не бегаш од одговорност кога најмногу ке загусти. Карактерна особина што цел живот се обидувам да ја имплементирам во својот живот. Да не бегаш кога ке стане тешко, и да се соочиш со последиците, какви и да биле.

Боли она што не добил шанса да се бори со она што му претставуваше крај на неговиот живот, туку се било готово инстантно.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Во шок сум, што ти е животот, голема трагедија е ова, уште неможам да поверувам дека го нема. Фан на Селтикси сум ама ваков човек не се раѓа повеќе. Предобар човек, татко, хуманитарец, почитуван од сите. Почивај во мир голем човеку.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ednostavno moraa da gi otkazat utakmicite za denes i za naredni 2-3 dena.
Ogromna sramota za igracive sto izlegoa da igraat vecerva KOBE im bese drugar i idol na 90% od igracive,
Ke se zboruva vo naredni 1000 godini za legendata Kobi Brajant. EDNOSTAVNO MAJSTOR , LEGENDA, ZVER, NAJDOBAR !!!
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
У курац нека оди све, на 32 години рикам како магаре за некој што не го ни знам лично. До толку е длабока врската.
Поразително чувство, кошмар.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Јанг денес изигра за него , очите му жареа од гнев и жал истовремено
Свака част како го испоштува
45 поена и 14 асистенции
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.572
Поени од реакции
3.268
Ednostavno moraa da gi otkazat utakmicite za denes i za naredni 2-3 dena.
Ogromna sramota za igracive sto izlegoa da igraat vecerva KOBE im bese drugar i idol na 90% od igracive,
Ke se zboruva vo naredni 1000 godini za legendata Kobi Brajant. EDNOSTAVNO MAJSTOR , LEGENDA, ZVER, NAJDOBAR !!!
USA e, biznisot ne smee da trpi no matter what
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Не можам да заспијам у пм. Пред 3 дена ми се роди внук, денес дома прослава имавме, ама стегам некако пред роднини, да не пуштам солза. Буквално истото чувство ко погоре што сте пишувале, како да умрел некој кој одамна го познавам и со кого секој ден сме седеле заедно. Заминаа што заминаа гостите, се затворив в соба и искрено си поплачив онака со грутка в грло. Величина од човек, мислам дека и покрај тоа што беше пензиониран играч, можеше и тоа како да придонесе за тој спорт.

И ваквите трагедии секогаш постојат за да не потсетат која ебена илузија е животов. Ебена до максимум, да ти ебам животот и илузијата во тебе да ти ебам.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
И Лилард со една 50ка во Коби стил посветена за Коби.
8 постигнати тројки во чест на #8

 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.020
:( Почивај во мир, уште не ми се верува посабајлечки, најголемиот заедно со МЏ.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom