НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
На 18 години почнав да гледам кошарка и НБА
2008 година
Лејкерс vs. Boston
Останатото е уживање во спортот
Ке се спомнуваат имиња како Џордан и Меџик со право како најдобри
Но за мене секогаш си бил и ке бидеш најголемиот што застанал да игра кошарка на паркетот
Почивај во мир ЦРНА МАМБО
КБ24
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Гледам live на CBS, потврдуваат дека се 9 луѓе а не 5...

1580079884009.png
Автоматски споено мислење:

Сега во живо се јави Меџик, не можеше да се собере човекот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Леле како ме погоди ова, не е можно луѓе, не е можно виртуелно да се поврзеш до овој степен со некого. Исто како брат ми, татко ми, мајка ми да умреле, така се осеќам. Зар е можно на 41 година човекот поради кого почнав да тренирам кошарка, човекот поради кого потрошив милиони GB од скапаниот интернет само за да крадам потези и да го имитирам, човекот поради кого останував до 7 сабајле и каснев на часови, да биде мртов??? ЗОШТО БЕ ЖИВОТЕ? Што кур ти згреши еден добар човек ко Коби? КОЈ КУР ТИ Е ПРОБЛЕМОТ???

Толку успеси, толку достигнувања, слава, респект кој уз Џордан никој никад го немал на планетава, 4 прекрасни ќерки, жена му Ванеса, за што? За да падне еден смрдлив хеликоптер и да ги завие сите во црно, и фамилија и пријатели и се живо. Пу да ти се насерам во неправдата која владее со светов, абе све да ти ебам.

Рикам како магаре од прееска, глеавме фудбал со Кимо, Пеја и Џонтра, се воздржував колку толку ама не можев да издржам сеа дома кога дојдов. Мајка ми што слушнала за Коби само од мене, можда мислела дека е фудбалер некој, рика и она со мене. Цел свет е у шок, не бе не, не можам да се смирам нема шанси ова.


ААААААААААААААААААААААААААААААААаааааа :place::place::place::place::place::place::place::place::place:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.342
Две причи сместа ми се свртеа у глава за него, кои увек сум ги памтел, првата на риверс и декласирањето на лејкерси у финалето, 200 разлика водеа, асистентот на крај му вика ај да мењаме цела петрока за втора и играчи што не добиле шанса, овој му реплицирал Не дур е овој човек на паркетот, покажувајќи кон коби.

И втората за ебана олимпијада каде сите ги газеа со 50 разлика до крај, викнал еден од тренерите после полноќ, да тренираат до 2-3 индивидуално, завршил тренингот, сабајлето доаѓа истиот тренер го глеа коби у 8 прв нацртан на терен пуца сам, му рекол коа успеа бе да доеш, овој му реплициралк, не си ни отидов ...
Праиме муабет за оff season, и ебана олимпијада каде газеа све и однапред се знаеше дека ќе освојат злато. Mamba mentality, еден и единствен, од кога пратам било каков спорт, преку 20 години, не сум сведочел на боље нешто, прав уникат а зборам за период каде и едниот и другиот роналдо биле присутни, и меси, и федерер, и рафа и новак и леброн и болт и фелпс и што све не ...

Доволно е да се види како светов ја прими оваа вест, невидено нешто до сега. Трагичен е општо целиов овој месец, милион срања се десија и трагедии и природни катастрофи, глупа можда паралела повлекуем ама овој јануари матер си ебал у пичка, од пожари до паднати авиони, можни војни, вируси мируси земјотреси, една ебана добра вест нема и сеа ова онака бабау, ти ебам светот мртов.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
И на што личи ова Адам Силвер? На што личи мајката еврејска у сред пичка да ти ја ебам јас на тебе??? Што не ги одложија утакмиците бе нема смисла да се игра денес, јас на 10 000 км од дома плачам како кретен, како ли им е на неговите колеги, пола од овие играле со или против него...
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.126
Поени од реакции
35.063
Моментално на Бостон-Пеликанс, фанови на Бостон, најголемиот ривал на Лејкерс, го скандираат името на Коби. Тоа е само потврда колку бил почитуван меѓу противниците, а да не зборам за фановите...
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564

Играчите не знаат кај се наоѓаат моментално, крајно идиотска одлука што не ги одложија утакмиците вечерва.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Сварно неможам да разберам зошто не ги одложија утакмиците ?
Шо е проблемот бе, зинати за пари ли сте ? Се е околу парата ? Ете видовме дека парите се курва и ништо не вредат....
Да ти ебам и организатор и се, имате ли грам човечност во вас, малку доблест, грам свест во црпките....
Ти ебам тоа американците, луѓе ограничени во мозоците, во вакви случаи се знај како се прај, одложување на сите мечеви неколку дена и ден жалост за кошарката....

Пази и тоа за ЛЕГЕНДА се работи, почит даваат само со 24 секудни исекување на првиот напад :place::place:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Болен да беше никад немаше да умре, ќе победеше и болест и рак и медицина и све ќе победеше од што беше инаетливо копиле и победник во животот. Ама копилето од живот и копилето од збор наречен СУДБИНА не му го дозволија тоа и решија да умре од ФАКИНГ ХЕЛИКОПТЕР.... ВОВ да ти ебам животот куртонски да ти ебам, све да ти ебам јас неправедно на тебе.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.260
А ми текиња последната утакмица колку беше емотивна..нема повеќе да го гледаме на НБА терените и се тоа.... стварно беше микс од емоции тогаш...

Ама кој би рекол дека само неколку години потоа.... :( :( :(
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.342
Mamba out zasekogas ... :place::place::place::place:
kolku odvraten den i svet u koj i ponataka ke treba da egzistirame.
Eden covek e u prasanje ali imase impakt vrz miljardi na sekoe parce od zemjava, mnogu poise od kosarkar i eden od najdobrite na site vreminja, covekov go smeni svetot i nacinot na razmisluvanje kaj mnogumina. Ne bese perfektna pojava si imase maani narocito vo brakot i neverstvata kon zena mu ali na kraj izleze pobednik i u bitkata so samiot sebe, ne morase sea da se odjavi, ne morase nikad da se odjavi.

I so sea, utre ke treba da se razbudime u svet bez kobi, onaka od nigde nikade, aj decki od ovoj svet od utre i bez ovoj ke terate u ekipa, mozete vie ... kur mozeme :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Nikakva poenta nema ova sto se desi, bezveze, mozda i najbolji igrac ni bese.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom