НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Само што го отпуштија тренерот. Тој беше најмалку виновен. Гомно од сопственик до целокупна организација, навијачите треба да им забранат влез во Медисон. 40 години (ако не ги земиме '90) екипата нема видено врвен баскет. СЕ треба да менуваат од корен.
Znachi daleku od toa deka go krivam - krivev vekje po novo Fizdale, upravata e krsh bila, beshe I kje bideti so pacerive fakt e, muabetot mi e deka dosta loshi rotacii vadeshe sezonava sosema nelogichni. A ko trener go postuvam skroz uste assistant coach koa beshe u miami a pogotovo ko trener u Memphis. Se na se nishto ne shtima u knicks ocigledno I popovich da dojde kje ima frki, kao sho pishav steve mills I scott perry aut pa posle kje bide neshto od franshizava. A za fanovite deka se kanceri se I te kako, sum fan na knicks da ali po retaridrani fanovi mislam nema. (Ja ne spagjam vo tie :D)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Татум и Браун стануваат опасно дуо во Бостон.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Овој Џамала Мареј е најглуп играч шо некоаш сум го глеал....

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.055
Поени од реакции
29.418
Торонто има најинвентивна одбрана против ѕвездите од противничките тимови, вообичаено варијанти од зонска одбрана со фластер и удвојување на најдобриот играч од противниците. На пример не знам кој се сеќавате ама лани во финалето на плејофот повремено играа 4+1 зона против Голден Стејт, 4-ца во зона и еден фластер на Кари. Пред скоро против Клиперс играа слична 4+1 зона и имаа солидни шанси да ја добијаат утакмицата. Се заинтересирав пред отприлика месец дена кога Торонто ги уби Лејкерси со 3+2 зона и иновативни адаптации во одбрана и генерално гледам да ги пратам и Рапторс кога имам време.

Ник Нурс моментално е најдобар тренер во НБА. Одлична работи прави со Рапторс годинава, посебно во одбрана иако изгубија 2-ца добри одбрамбени играчи летово. Мислам дека Торонто ќе игра пак во финалето на Исток, веројатно и во самото финале на плејофот. Иако се просечни во напад, добрата одбрана им отвара успешен транзиционен напад со многу контри.

Анализа од BBALLBREAKDOWN
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
dali proba nekoj toa so VPN za kupuvanje League Pass od cklj zemji? nekoja druga opcija za gledanje celi natprevari ( po odigruvanje)?
стрим најарно, убава слика има, само пиши nba stream на гугл и првите два три линка, немора да плаќаш
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Прочитав негде Зајон аут до крај на месецов/годинава, а могуче и да пропушти цела сезона. (До сега требал веќе да биде фит за игра, а он уште со првични тренинзи нема почнато - ова смрди на нешто :) )
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Ова смрди на танкање, го слабеат и се надеваат на нов јак пик. Треба да се регулира некако ова, исто како и ебаниот Load management.
Па сменети се правилата за драфт, најслабите екипи сега не добиваат прв пик т.е. помали се шансите од тоа што беше порано, затоа и добија Пеликанс прв пик уствари
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Ја навратив само да прашам, ќе влезе Лејкерс во плеј оф годинава? Гледам на Денвер, Јута и Хјустон одлично им оди, тимови кои имаа подобар ростер од Лејкерс и сигурно завршуваа пред нив. :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom