НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Harden prva cetvrtina 17 shuta 18pts :icon_lol:
Bratov ne prestanuva da polni, Na 42.5 go krenaa...
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
И овој Хезоња кое дрво е, превара од играч. :notworthy:
Вајтсајд каков мрсен блокер ауу
Фала курцу, редно беше да се прекине губитничката серија.
 
Последно уредено:

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
:uzi:
Автоматски споено мислење:

PG mn jak
PG kawhi williams harrel beverley kojznae kolku ke se jaki zaedno
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Портланд криминална одбрана, се шета кој сака. Јусуф + Кантер лани беа клучен фактор за одличната сезона. Да се доведеше Дејвис можеби поинаква ќе беше приказната, вака со 2 бека, еден да не му е денот и најслабиот тим во лигата би ги добил Портланд. Не верувам дека Мело нешто би сменил, така да пиши пропало сезонава, лани беше максимумот во ваква лига и со ваков ростер. Од друга страна Хјустон делуваат ептен моќно, Вестбрук супер се вклопил, би требало Лејкерс/Клиперс - Хјустон финале запад.
Автоматски споено мислење:

Капела четврт натпревар по ред со по 20+ скока. Ѕверотиња (y)

1574132846331.png
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Glejte gi prvite 30 sekundi od videoto i toa e toa. Na basket u maalo ili na zagrevanje na utakmica potesko se davaat poeni majke mi. Likov pravi kosarkata da izgleda kako edna obicna stvar, onaka ko nesto najlesno na svetot da e. MAESTRO!
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Оти бе наркоман? Ми избегало некоја информацијја изгледа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Оти бе наркоман? Ми избегало некоја информацијја изгледа.
Суспендиран е ради допинг, 25 утакмици ако не се лажам.
Иначе веројатно играле на картата дека физички нема да издржи Дончич во НБА, али ете гадно се заебаа. Дечкото ги поместува границите на кошарката, а највеќе од се кај него ми се допаѓа тоа што игра елегантно, како да не се замара... Уметник прав, само нека продолжи вака.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Суспендиран е ради допинг, 25 утакмици ако не се лажам.
Иначе веројатно играле на картата дека физички нема да издржи Дончич во НБА, али ете гадно се заебаа. Дечкото ги поместува границите на кошарката, а највеќе од се кај него ми се допаѓа тоа што игра елегантно, како да не се замара... Уметник прав, само нека продолжи вака.
Значит неверојатно е каков склоп на талент и физички предиспозиции имат дечкото -просто совршенство. Стави му бек да го чуват, ќе го истуркат. Стави му крило да го чуват, ќе го претрчат како мало дете.Дуплирај го, висок е можит да напрајт асистенција преку секого. А и вчера гледав едно интервју со Брајан Шо, и на прашањето шо е то шо го прајт Лука то шо е рече "his handles".. викат ти ко ќе можиш да водиш топка така лесно и со лева и десна, а притоа да да не гледап в земја и да имаш преглед на цел терен - "that's it - game over for the league". Само уште малце да фрлит на мускулна маса и нај, ама најсериозно не гледам како не би станал топ 10 играч евер бар по статистички параметри, нормално ако го држит здравјето. Ова не е блесок, или моментум. Дечкото ја заврши годината како шо ја заврши, имаше 4 месеци каде шо немаше никакво натпреварување па ќе речиш "Абе ајде ќе му требит време да влезит во ритам да се навикнит".. и почвит сезоната и дечкото е најдобирот играч во лигата со Харден и Јанис..... Вообичаено играчите својот зенит го доживувет измеѓу 5тата и 10тата година од својата кариера...Ако се земит во обзир дека ова му е втора сезона и дечкото имат факинг 20 години...СТРАШНО!!
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Суспендиран е ради допинг,
Ко да прочитав дека е суспендиран ради диуретик некој што земал. Ако е стварно тоа, диуретиците се далеку од некоја тешка дрога па за наркоман да го нарекуваат (ова за Прокрастинаторот). Ама очигледно се наоѓаат на таа нивна листа на забранети супстанци. Инаку помагаат за мокрење кога треба да се стимулира исфрлање на вода од организмот.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
:D- Mala, kucaj mi tamo Carmelo Anthony više od 27.5 večeras.
- Gospodine, žao mi je ali nema ga u ponudi.
- Proveri to još jednom, nemoj da se raspravljamo.
- Gospodine već treći put proveravam, nema ga u pon...
- MA KUCAJ BRE MELA VIŠE NEMOJ DA PRAVIM HAOS OVDE JE LI TO JASNO?!??!

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom