НБА сезона 2019/2020

Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.259
Поени од реакции
2.003
Кава што е ситуацијата во Америка не сум баш сигурен дека НБА ке продолжи на 30 Јули.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.259
Поени од реакции
2.003
Brooklyn Nets are preparing a “Godfather offer” for Gregg Popovich this offseason.:pos:

Нема шанси Поп да си оди од Спурси.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
7.141
Прочитав дека Зајон скинал 15тина кила и набацил мускул за време на карантинов. Е ова е веќе нешто, сега и помалку ќе се повредува, телото нема да му носи толкав терет плус со тој одскок ќе ја куца и преку Боби Марјанович. :D
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.734
Поени од реакции
7.246
Brooklyn Nets are preparing a “Godfather offer” for Gregg Popovich this offseason.:pos:

Нема шанси Поп да си оди од Спурси.
Па и да си оди нема да биде некој голем грев. Се гледа дека единствена мотивација моментално му е да стане тренер со најмногу победи и после да оди во пензија.

Моментално какви потези влече во Спарс ништо чудно за некое време после него и франшизата да ја изгубат Сан Антонио. Тимот е скрос без лик и не иде во никаков правец. Како да е задоволен со некоја безвредна средина. После пензионирањето на биг 3 и одењето на Ленард требаше да се тргне во ребилдинг и со тоа да остави некое наследство по неговото пензионирање.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.259
Поени од реакции
2.003
Па и да си оди нема да биде некој голем грев. Се гледа дека единствена мотивација моментално му е да стане тренер со најмногу победи и после да оди во пензија.

Моментално какви потези влече во Спарс ништо чудно за некое време после него и франшизата да ја изгубат Сан Антонио. Тимот е скрос без лик и не иде во никаков правец. Како да е задоволен со некоја безвредна средина. После пензионирањето на биг 3 и одењето на Ленард требаше да се тргне во ребилдинг и со тоа да остави некое наследство по неговото пензионирање.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не сум видел ама не му фалат баш малку победи за да биде тренер со најмногу победи и мислам дека то не му е мотивацијата.
Мислам дека поентата му е да им остави контендерски тим со Данкан како тренер,но Поп е олд скул и ребилдингот им оди споро бидејќи младите и руки играчи одма ги пуштаат во Г Лигата и не им дава шанса во НБА а Алдриџ и Де Розен немаат голема трејд вредност.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.734
Поени од реакции
7.246
Не сум видел ама не му фалат баш малку победи за да биде тренер со најмногу победи и мислам дека то не му е мотивацијата.
Мислам дека поентата му е да им остави контендерски тим со Данкан како тренер,но Поп е олд скул и ребилдингот им оди споро бидејќи младите и руки играчи одма ги пуштаат во Г Лигата и не им дава шанса во НБА а Алдриџ и Де Розен немаат голема трејд вредност.
Уште 113 победи му фалат, за 3 (цели) сезони се стига. Всушност и не знам зошто ги викнаа годинава во доигрувањето.

Реално он не развива играчи во г лига туку тестира. Сите играчи што ги пушта таму се збируштина од ваму таму по светов.

За Олдриџ уште ми е мука што не го искористија и дојде во прилично лош Сан Антонио, веројатно наредно лето кога ќе биде слободен играч ќе упадне во контендер и дајбоже како на Дејвид Вест во ГСВ да му се посреќи. За Де Розен требаше да мислат кога трејдаа за вредноста на играчот.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom