НБА сезона 2019/2020

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.261
Поени од реакции
8.287
^ ^
Наводно 15 долари кошта во Индија, и тоа премиум пасот. :)
(со задршка дека не сум отворил преку VPN да проверувам)


Страшен играч ке биде Брандон Инграм. Кога ги напушти Лејкерси одма знаев дека ке биде страшен играч. Сега има потполно место за развивање и супер средина :zver:
Абе додека беа дечките во Лејкерс, сите кажуваа дека се тиња. Сега наеднаш се супер и со огромен потенцијал... Или и претходно беше така, само требаше да им се намали вредноста во трејдот за А.Д. ?

Исто и Ентони Дејвис (па и Леброн), пред да дојдат во ЛА беа најбољи на свет. Потоа биле тапа. Или барем така збореа во претсезона и после првата утакмица со Клиперси... Сега нешто тишина е. ;)
Интересна атмосфера за Лејкерс прават ESPN и другиве спортски медиуми, мене не ми смета - напротив, увек е поинтересно и подобро да те претставуваат како underdog. Само на жалост, нема долго да трае.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.319
Поени од реакции
70.785
Свака му част на Лука што прави во НБА.

Тотално не очекував лани дека одма ќе почне јако во лигата, ама богами и те како го исполнува потенцијалот :cuc: :cuc:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.742
Поени од реакции
1.499
Hayward тaмaн пoчнa дa игрa дoбрo и се врaти вo фoрмa сегa јa сјебaл рaкaтa.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.319
Поени од реакции
70.785
Ауууу
позитивно изненаден

Каков менталитет

Каква игра

Свака част за духов во екипива

:cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:
Автоматски споено мислење:

Конечно пораз за Лејкерс со Карузо :D

Ок, ништо изненадувачки ипак, акутелниот шампион со двоцифренеа разлика тепала некоја екипа што со години нема помирисано плејоф, и главен играч им е некој 35 годишен :kafence:

Е сеа без Лаури и Ибака, ама тоа е, ипак против слаба екипа се игра, не треба да е проблем и со повреди да се победи убедливо :kafence:
 
Последно уредено:

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.048
GSW se raspadnaa, Curry i Klay out cela sezona, Green isto povreden a i vo idnina ke glumi deka e povreden nema da igra mnogu utakmici sezonava. Russel ke bide trejduvan vo tekot na sezonata sigurno.
 
Член од
24 јуни 2017
Мислења
431
Поени од реакции
650
Тристан Томпсон почна тројки да шутира и да погаѓа, овој Симонс уште чека боље време
 
На врв Bottom