НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Kobe Bryant, Tim Duncan, Kevin Garnett headline nine-member 2020 Hall of Fame Class.
Легенди се тројцата,но како фан на Спурси за нијанса го ценам повеќе.
Screenshot_20200404-204708.png
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
Мојот човек Тими Ди, со најлудото исклучување во светот на кошарката, ради смеење од клупа. :D
Е тоа дефинитивно беше најголемото безврска исклучување, од тај ќелавио судија забрави како се викаше, нај ме нервира
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Е тоа дефинитивно беше најголемото безврска исклучување, од тај ќелавио судија забрави како се викаше, нај ме нервира
Кур Бавета или што би рекле Америте Дик Бавета. :D
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Кога сме кај лоши исклучувања, лани Тре Јанг доби втора техничка и беше исклучен зошто после тројка му направи stare down на Крис Дан :facepalm:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Ја имам ептен малце фатено од Џордан ерата, практично и не се сеќавам на било каква текма од Чикаго, само од Вашингтон, али филмов што искочи на Нетфликс е права можност за сите да видат што бил Џордан и каков белег оставил во спортот. Фала богу тука е Јутјуб, Википедиа и многу други сајтови па се имам изнагледано клипови и утакмици од МЈ и свесен сум за неговата величина. Секоја недела ќе пуштаат по 2 епизоди Нетфликс, инаку има 10 целата сезона. Ваљда после ова одредени ќе сфатат дека ставање на Леброн пред Џордан е една огромна глупост и тотален нон сенс. Не само Леброн, него било кој играч.

П. С. Ако немате Нетфликс може да направите одма, бесплатно е првиот месец. После тоа ако не ви се плаќа може комотно да го откажете.
Screenshot_20200420_152318_com.facebook.katana.jpg
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Првите 2 епизоди се парче, кој ќе чека цела недела за да излезат уште нови две...
Како што кажа и Стефан, ова е одличен приказ што претставувал Џордан за НБА, кошарката и за цел свет воопшто, лесно може да се каже дека е #1 спортист во историјата. Секоја споредба е ок, Коби вс Леброн, дали биле (не)оправдани креирањата на супер тимови во последните 10тина години (Селтикс, Мајами, Голден Стејт), и сите други препуцавања меѓу фановите постојат и секогаш ќе има спротивставени мислења, but don't touch MJ man. Убедливо ГОАТ, па сите други играчи може да дојдат да се подредат после него. Симбол за кошарка и нејзиното постоење во светски рамки без дилема. Не знам дали е планирано али ваљда е, точно на годишнината од рекордни 63 поени против Бостон во плејофот го пуштија документарецов. :D

Во документарецов е уште подобар квалитетот, ама и од ова ќе може да се наежи човек. Just from the intro alone your already down by 10. :icon_lol:
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Kako golem fan na Bullsi od era na DRose, sekako znam i mn za Jordan ama od citanje samo i gledanje videa. Vo dokumentarecov ima nenormalno skrieni raboti, kako problemite vo lockerroom poslednata godina, organizacijata, Pippen i odnosot so front officot i GM. Sekoj fan na kosarkata mora da go izgleda ova, moralno e. Prvite dve epizodi se ogan, bravo.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom