НБА сезона 2019/2020

Член од
23 август 2010
Мислења
30.479
Поени од реакции
70.574
Една од најбитните блокади во историјата на НБА. Со Леброн на Игудала, и Леброн на Сплитер, веројатно топ 3.
Леброн над Игудала е без никаква конкуренција, блокада на милениумот.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.263
Поени од реакции
2.004

И за време на епидемија Скип пуштен на најако :pos:
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
767
Поени од реакции
2.267

Финале 2005 седма утакмца Спурси против Пистонси,многу дврда утакмица одбран против одбрана,трета титула за Сан Антонио.
Druzhe top e utakmicava, off topic muabetot mi e vcera isto na nbatv yt kanalot ja gleav 76ers vs magic iverson kaj sho ubacue 60 i kusur a u magic igraat dzankito steve Francis i mislam rookie e tuka Howard, covece edvaj izgleav dve cetvrtini znaci tolku bajat basket, tolku dosadna igra, da ne beshe iverson nemase ni tolku da izgleam. Muabetot mi e odamna nemav gleano throwback utakmica lugjevo so serat deka porano imase bolje basket samo serat i vrska nemaat od kosharka. Daleku deka toa u 2005 recimo bil losh basket ali ne sporedlivo e so ova sega. Kosharkava e u vrvot momentalno onaka ever!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.382
Поени од реакции
3.893
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.263
Поени од реакции
2.004
Druzhe top e utakmicava, off topic muabetot mi e vcera isto na nbatv yt kanalot ja gleav 76ers vs magic iverson kaj sho ubacue 60 i kusur a u magic igraat dzankito steve Francis i mislam rookie e tuka Howard, covece edvaj izgleav dve cetvrtini znaci tolku bajat basket, tolku dosadna igra, da ne beshe iverson nemase ni tolku da izgleam. Muabetot mi e odamna nemav gleano throwback utakmica lugjevo so serat deka porano imase bolje basket samo serat i vrska nemaat od kosharka. Daleku deka toa u 2005 recimo bil losh basket ali ne sporedlivo e so ova sega. Kosharkava e u vrvot momentalno onaka ever!
Знам дека е топ утакмицата затоа и ја постирав а за тоа кога се играл подобар баскет дали сега или порано може да се дебатира на долго и широко.
Мислам дека е поатрактивна денешнава кошарка бидејќ играчите се физички поспремни и посилни и може да прават поатрактивни егзебиции.Но порано спортот беше спорт,имаше поголеми ривалства и позрели играчи и не се плачеше за фаули.Секое време си носи свој драж на играта.
На кратко тоа е моето лично мислење за тоа каква била нба порано и сега.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
767
Поени од реакции
2.267
Знам дека е топ утакмицата затоа и ја постирав а за тоа кога се играл подобар баскет дали сега или порано може да се дебатира на долго и широко.
Мислам дека е поатрактивна денешнава кошарка бидејќ играчите се физички поспремни и посилни и може да прават поатрактивни егзебиции.Но порано спортот беше спорт,имаше поголеми ривалства и позрели играчи и не се плачеше за фаули.Секое време си носи свој драж на играта.
На кратко тоа е моето лично мислење за тоа каква била нба порано и сега.
Апсолутно се слагам со се ова што го пиша, ова со фаулите види самата игра се смени така да и самите играчи и тимовите се прилагодуваат на правилата едноставно се се менува што и доста добро е - промени се секогаш потребни. Ако не беше така ќе останеа на кратки шорцеви, со бркчиња и ќе шутираа скај хук ти текнуе. :D
Муабетот ми е повеќе дека кошарката е каде каде подобра во секој сегмент - нормално мое мислење, и компетативно, во скил нема ни потреба да се дискутира кај тимовите а и поединци, и тимовите што се у ребилд моуд се профи за гледање, самата игра, тројки и што уште не. Можеби малку на сите ни смета тоа што сите играчи почнаа тактички да гледаат на играта што види да си и ти и ја на нивно место хм.. ќе се подумаме малце со такви милионски договори, избегнување на повреди да не ти се сјебе кариерата и слично. У главном секој има право на мислење али јас апсолуууууууутно тврдам дека кошарката од 2015 навака е најбољи кошарка евр. ( Да бољи и од Ем-Џеј ерата - слободно, спремен сум да примам хејт :) )
 
На врв Bottom