НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908


Корона-хумор, али прашање на време беше ова дека ќе се појави некој позитивен на вирусот, никој не е имун, не е заебанција. Исправна одлука да се суспендира лигата. Како може едни играат, други одложени ебати парите и бизнисите, во секој спорт го има истово. Треба пауза да има на сите спортски натпреварувања еден период додека не се смири целава ситуација.
Е сега нас како фанови без разлика дали не се свиѓа и не, силен замав зема ова нарочито чим навлезе и кај спортистиве, а рачунај колку се спремни нба кошаркариве.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Моја прогноза е дека дирек ќе почнат со плејофот на 15ти април, макар и плејофот да се игра без публика. Секако ако нема други заболени. Имаше видео од Ибака како ја бакнува топката после слободно фрлање на Гобер.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
чим навлезе и кај спортистиве, а рачунај колку се спремни нба кошаркариве.
Ех, не е прв пат играчи да бидат заболени, секоја година сигурен сум дека има 50+ ситуации каде играчи порад и болест пропуштиле натпревар.

Најново, пред три дена буквално, Стеф Кари беше разболен (ама не е корона)

Нема простор за паника ич, нека се паузира спортскиов свет до летото, да се надеваме ваљда луѓето што работат на вирусот знаат што прават и тамам тогаш да се врати во нормала лигава/плејоф
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Скроз офтопик, ама дури нема НБА, можда малце време за филм :) Искрено размислував кој ми е омилен филм шо сум го гледал, а поврзан со кошарка, и ми се чини дека ова ми е all time favorite.


Некој друг предлог?
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Скроз офтопик, ама дури нема НБА, можда малце време за филм :) Искрено размислував кој ми е омилен филм шо сум го гледал, а поврзан со кошарка, и ми се чини дека ова ми е all time favorite.


Некој друг предлог?

Повеќето веројатно веќе сте го гледале но вреди да се гледа уште еднаш.
Знам дека бараш предлог за филм а не документарец но лично немам таков предлог :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
White men can’t jump :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom