НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156



На времето имавме вакви судии на куцањата а сеа имаме глумци пејачи жени шо немат појма од живото
па НБА одамна не е кошарка,сега е патувачки циркус.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.585
Lele Howard :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: majko mila kakvi dve sramni kucanja :pos: do dusa prvoto ne bese tolku sramno kolku sto on si trckase kako na trening, mu ebam toa amebata. Pa za vtoroto kucanje 49 poeni mu dadoa :pos: najobicnoto kucanje izvedeno u istorijata na kucanjata.

Gordon inace e ograben za site pari, be e mozno da ne pobedi vcera. Derrick Jones Junior sekoe ebano zakucavanje mu bese pod noze, realno ne bese ni blisku do pobeda ako glea covek realno na rabotite. Ona kucanje sto go izvede Gordon koga Fultz mu ja udri od strana od tabla e edno od najsovrsenite kucanja sto sum gi videl u zivotot. Onakov balans na teloto, kontrola na skokot, koodrinacija, cistota na kucanje, onaka ebeno sovrseno. Ubavo rece Edin, so toa kucanje trebase da zavrsi all starot i da se krunisa Gordon.

Sramno e vo ziri da imas raperi i glumci, sfakjam deka e zabava all starot ama im go ebat taka trudot na momcite, ne znam sto drugo da kazam. Greota za Gordon zaso on e eden od najdobrite kucaci u zadnjite 10 godini.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Само мене Јокиќ ми делува као не многу паметен и многу малце бистар момак?
 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
672
Поени од реакции
2.323
Ауу секоја чест за последнава четвртина!!! Мераци :D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Можело да се игра и одбрана :)
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
Последната четвртина партали. Слабо пратам НБА во последните неколку години, ама не памтам таква напетост да имало на регуларна или плејоф утакмица :) И малку скептик бев за новиот концепт, ама топ испадна.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Одличен меч, напето до крај.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Само мене Јокиќ ми делува као не многу паметен и многу малце бистар момак?
od kade pa sega ova?
generalno site imaat pozitivni komentari za nego.
eden od pointeligentnite centri vo ligata( barem za kosarkarska inteligencija)

ima odlicen pregled na igra, pridonesuva za timot i so odlicni asistencii.
ne e mnogu agilen vo odbrana, ama za napad ima odlicen pridones vo denver.

inaku na videa izgleda cudno, ili e epten izladen, ili e toa ti so pisa :ROFLMAO:
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Lele Howard :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: majko mila kakvi dve sramni kucanja :pos: do dusa prvoto ne bese tolku sramno kolku sto on si trckase kako na trening, mu ebam toa amebata. Pa za vtoroto kucanje 49 poeni mu dadoa :pos: najobicnoto kucanje izvedeno u istorijata na kucanjata.
Неможам да го гледам со тоа ананас фризурата.
И коа победи на All Star Dunk Contest имаше убедливо најлошо куцање ,али направи шоу со супермен.
Па уште и патететиката пуштена на најјако,стаил 24 на дрес.
А од Лејкерс си отиде ради Коби,уствари Коби го намава,и го сереше послем кај стигне,абе мрш,да ри ебам тоа циганското!
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Неможам да го гледам со тоа ананас фризурата.
И коа победи на All Star Dunk Contest имаше убедливо најлошо куцање ,али направи шоу со супермен.
Па уште и патететиката пуштена на најјако,стаил 24 на дрес.
А од Лејкерс си отиде ради Коби,уствари Коби го намава,и го сереше послем кај стигне,абе мрш,да ри ебам тоа циганското!
Ко шо знам ги средија работите со Коби, се спушти на земја Хауард задњиве 2-3 години увиде дека беше пи*кетина. Незнам што е толку фрка со 24ката на дресот,баш си беше океј, а куцањата очај.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom