НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.132
Поени од реакции
9.635
Мораа да шутираат 2-ка, глупост беше она со 3-ката.
И радије ќе живеев со бранет обид за 2 од Леброн, отколку од вака продадена утакмица.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.474
Поени од реакции
9.115
Леброн го казнил Господ да игра со морони, очигледно е тоа. Прво Џеј Ар Смит против Вориорс, сега ова крелево Морис...
Немој така, ке ти дојде сааско и компанија и ке ти кажат дека е он крив и дека он треба сам да игра против пет играчи.
Автоматски споено мислење:

Овој Морис бетер од брат му е, се им ебам и на двајцата...
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.456
Мораа да шутираат 2-ка, глупост беше она со 3-ката.
И радије ќе живеев со бранет обид за 2 од Леброн, отколку од вака продадена утакмица.
Гледај уште еднаш снимката кај беше Леброн при подавањето, буквално 4 го чуваа, требаше да се спушта на Дејвис во рекет и фаул или кош имаш.
Нема врска, после 10 напади реализирани редно време беше да им одбранат еден, него Лејкерси шо правеа у одбрана, не е можно.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.439
Поени од реакции
4.859
Батлер 48 минути пукна а? :popce:
Официјално 47:11 :)
Ѕверска партија од страна на Џими. Одлично одиграно и од страна на Данкан Робинсон. Хејтери :pusigo:

Од страна на Лејкерси, ЛеФлоп за 3 поени шутираше 6 од 9. Вакво шутирање нема да повтори до крај на серијава. Лејкерс единствено ги спасува ако Ентони Дејвис се повампири после повредата на овој натпревар.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.408
Поени од реакции
79.460
Што кур му е на Дејвис бе? Лигле умрен земал се влече ко црево цела 4/4, куртон. Браво за Вогел, имаш топ 5 играч во рекет и го чуваш на тројка да седи а притоа го чуваат Игудала и Краудер, секоја чест.

Не можам се изнервирав матер им ебам неспособна, Коби да беше жив и да играше ќе го заколеше Морис за ова што го направи. Уствари Морис немаше ни да игра у екипа со Коби, хехе.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
2.496
Поени од реакции
1.602
Официјално 47:11 :)
Ѕверска партија од страна на Џими. Одлично одиграно и од страна на Данкан Робинсон. Хејтери :pusigo:

Од страна на Лејкерси, ЛеФлоп за 3 поени шутираше 6 од 9. Вакво шутирање нема да повтори до крај на серијава. Лејкерс единствено ги спасува ако Ентони Дејвис се повампири после повредата на овој натпревар.
Каков хејтер, браво
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.132
Поени од реакции
9.635
И радије ќе живеев со бранет обид за 2 од Леброн, отколку од вака продадена утакмица.
Гледај уште еднаш снимката кај беше Леброн при подавањето, буквално 4 го чуваа, требаше да се спушта на Дејвис во рекет и фаул или кош имаш.
Јеби га, требаше да биде предвидено тоа - дека ќе му прават генгбенг на Леброн - и на која страна ќе иде и каде да има секундарен плејмејкер (Рондо) за да разигра некој под кош или поблиску од 2ка.... Наместо да чекаш Дени Грин да му тргне шут после ЦЕЛА СЕЗОНА лошо шутирање.

Вогел е труба за вакви ситуации, страшно е да немаш уиграна акција во вакви моменти. Не само дај му ја топката на Леброн и надевај се дека се ќе биде ОК.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.877
Поени од реакции
78.284
Не сакам да хејтам пошто лани освои титула со Репторс и изгледаше како добро човече

Ама...

Дени Грин. Донесен е поради неговата способност да шутира тројки.
Буквално ништо друго не се бара од него.


Последни секунди од натпревар се. Фановите цело време ти јадат гомна и сигурно едвај чекаш да докажеш дека се грешка.

Го добиваш ова.

1602302183163.png

Зимаш 15 милион долари годишно и имаш шанса за тројка што дури и Шекил О'Нил би ја посакал.

Шутираш.

Промашуваш.

...лол
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.132
Поени од реакции
9.635
Не сакам да хејтам пошто лани освои титула со Репторс и изгледаше како добро човече

Ама...

Дени Грин. Донесен е поради неговата способност да шутира тројки.
Буквално ништо друго не се бара од него.


Последни секунди од натпревар се. Фановите цело време ти јадат гомна и сигурно едвај чекаш да докажеш дека се грешка.

Го добиваш ова.

Прегледај го приврзокот 270071

Зимаш 15 милион долари годишно и имаш шанса за тројка што дури и Шекил О'Нил би ја посакал.

Шутираш.

Промашуваш.

...лол
Не е хејтање, eдноставно не е во форма цела сезона и тоа е тоа... Вогел се надевеше дека баш сега ќе му тргне. :)

Неколку крупни грешки направи, претходно во одбрана мораше да го извади Морис (а не знам и сега во напад што бараше во игра).


На крај Мајами си изиграа одлично, и победија поштено - дури и со наклонетото судење греота е да им се замери било што... Ајдеее, сега гејм 6 во недела... ЈАКО ЌЕ БИДЕ!! :)
Автоматски споено мислење:

Би сакал да знам кого чуваше Морис.

 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.312
Поени од реакции
3.030
Изгледа Брон заборавил да им пише во група must win.
Мајами со повреди и со facking тројца руки играчи во ростерот ова требаше да биде најлесно финале за Брон и Лејкерс.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.170
Поени од реакции
2.334
Никогаш полоша конкуренција и посмешни тимови од сезонава, ова е дефинитивно финале на 2 најнеквалитетни нба тимови од кога знам за НБА, жив очај се двеве екипи и би се бореле за 8 место пред неколку години.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.132
Поени од реакции
9.635
Па ќе видиме тоа следната сезона колку се овие две екипи „слаби“... И посебно ако после синоќешната утакмица се жалиш на квалитетот на баскетот во финалево - можам само да кажам дека хејтањево ти е очигледно и скроз без врска.


Изгледа Брон заборавил да им пише во група must win.
Мајами со повреди и со facking тројца руки играчи во ростерот ова требаше да биде најлесно финале за Брон и Лејкерс.
Па не е дека и Лејкерс не се со повреди, АД со ногата, Грин со прстите/кукот, Леброн хроничната повреда со препоните што ја влече уште од лани (кога пропушти повеќе од пола сезона), итн... ОК, на Мајами имаат свои повредени и им фали Драгич, што е поголем хендикеп, ама имаат и подобра клупа и МНОГУ подобар тренер.

Но не го кажувам ова како оправдување за Лејкерс, туку пошто се заборава на тоа дека Мајами се навистина добар тим со одличен тренер. Не се случајно дојдени во финалето, ги поминаа и Милвоки (кој беше тежок фаворит) и Бостон... И сега се 2:1 против Лејкерс во последните 3 утакмици.

Потценување е за Мајами целиот муабет дека Лејкерс (или било кој следната сезона) може лесно да ги помине.


Ех, да. Рукијата на Мајами се вонсериски добри, подобар скаутинг на НБА тим сериозно немам видено НИКОГАШ досега. Од тим што не влезе во плејоф и учествуваше во лотарија, Рајли и компанија направија тим што се бори за титула... За мене Мајами се легитимен фаворит против било кој на Исток следнава сезона, вклучувајќи ги тука и Милвоки и Бруклин (за Бостон ич да не зборувам). Плус следното лето ќе имаат кап спејс за носење слободни агенти, а сеуште ќе ги имаат рукијата да играат малку/ич пари... Мајами ќе бидат уште подобри.
 
Последно уредено:
Член од
27 април 2009
Мислења
2.170
Поени од реакции
2.334
Па ќе видиме тоа следната сезона колку се овие две екипи „слаби“... И ако после синоќешната утакмица се жалиш на квалитетот на баскетот - можам само да кажам дека хејтањево ти е очигледно и скроз без врска.
Квалитетен баскет може да изиграат и Мемфис-Орландо во регуларна сезона па не го менува фактот дека послаби екипи во финале немало едно 20 год сигурно, спореди ги екипиве против некој од финалињата минативе 10 год, од 10 партии не би зеле ни една против ГСВ,Сан Ант,Мајами па и против Кливленд, Евролига ниво е ова.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.663
Поени од реакции
11.064
Штета Драгич што се сјеба титула Мајами ќе земеа досега :P
Али стварно мртвила се Лејкерс, едино Брон, Дејвис и понекогаш Кцп и Рондо играат другово е....
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom