НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Мене простинаторот ме интересира чиВ фан е? Го имам прашано 2-3 пати ама чути.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
kobe dres.jpg

Eве ме мене во дресот на последниот Езерџија што освои титула.
Следниот што ќе освои титула сеа ваљда иде негде у градинка па после градинка ќе фрла топки пред гаража.

Ваква игра на Нагетс во второ полувреме неам видено од шампионскиот тим на Булс, вториот три-пит.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
За сите против Леброн :D
Тоа отсекогаш ми било ептен фасцинантно на темава. Он со години као демек пробува да се подобуцкава со Прокрастинаторот дека навивал за тимови кај што игра Леброн а у исто време он навива за сите тимови што играат против Леброн. :ROFLMAO:

Претпоставувам сезонава беше за Клиперс.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Добра компилација има и другаров @Saasko, кој е исто така голем хејтер на Брон. :)

Незнам кој ќе помине во финале но битката за ЛА ќе биде многу крвава and i like it.
E a кога ке играат во финалето Лејкерс и Клиперс? Едвај чекам да гледам.

Тогаш не гледам како Лејкер би издвојувал четири победи против Хјустон.
Лејкерс неможе да игра small ball против Хјустон.Ако продужат вака црно им се пишува.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
@Sasa Ilic штом издвојуваш цитати на други изгледа немаш попаметна работа во животот.
Ако не сум за Лејкерс по автоматизам незначи дека сум хејтер на Брон.
Како што можеш да видиш еден лош збор за Кралот Брон немам кажано,зборувам за клубови и нивната игра.
Сега сите што го дркате на Брон се ситите со дебакалот на Клиперси.
Сега Брон има чист пат до нов прстен,но ќе биде уште поголем дебакал од Клиперси ако Лејкерс не стигне до врвот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Сакам да се самоцитирам и да го испочитувам мојот езерџиски побратим @Stefan-kobe:

Прегледај го приврзокот 266694

Прегледај го приврзокот 266695


Одлуката да не го соберат и градат тим врз него, пошто тогаш тоа беше намерата, лол, е една од ретко добрите одлуки на менаџментот на Лејкерс во последните неколку години.

И покрај Леброн пак би се губел.

Па уште и Кавај братот за да потпише у Клиперс им даде услов да му го донесат Пол Џорџ, dal je bio pijan ili drogiran kad je pozeleo to - ne znam, ali normalan bio nije.

Сеа ќе не лупнат Денвер и нас од земја, како се напалени, со Клиперс и Ивица Зубац ќе беше полесно, вака Јокич и Милсап влеваат страв...
Сам сакав да се цитирам и да те тагнам ама си ме претркал додека бев на работа. Уште па се тепав со пола форум дека ПЏ ќе дојде од Индиана во Лејкерс и ќе гради династија. :pos: Додуша дојде он во Лос Анџелес, али не изгради династија него фабрика за цигли. :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Не сакам да бидам хејтер но како фан на Спурси ќејф ми е ова што им се деси на Каваи и Маркус Морис.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
@Sasa Ilic штом издвојуваш цитати на други изгледа немаш попаметна работа во животот.
Ако не сум за Лејкерс по автоматизам незначи дека сум хејтер на Брон.
Како што можеш да видиш еден лош збор за Кралот Брон немам кажано,зборувам за клубови и нивната игра.
Сега сите што го дркате на Брон се ситите со дебакалот на Клиперси.
Сега Брон има чист пат до нов прстен,но ќе биде уште поголем дебакал од Клиперси ако Лејкерс не стигне до врвот.
Никој не ти е крив ни на тебе, ни на другар ти илз што се местите на зицери.

П. С. Можда дркам на Брон, ама бар не навивам за друга екипа секој натпревар. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom