НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
45% shutot za 3 Majami, ovoj procent niednas povekje nema da go povtorat vo serijava protiv Boston. Site naredni utakmici garantiram deka shutot za 3 ke mu e ispod 40% na Heat, premnogu pogodija deneska.
Boston se pojaki realno i treba da igraat finale (y)
Автоматски споено мислење:

Kakvo razocaruvanje Clippersi ne mi se veruva... Ispadna deka kralot i Davis bez nikakov otpor ke se prosetaat do titulata
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.567
Ништо од кладбите :D
Катастрофален крај на сезоната за Клиперси, последните три меча copy paste.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.242
Сигурно пред недела дена некаде во САД некој црнец силувал пет жени, се дрогирал, крадел и силувал и завршил во затвор.

Како протест за оваа неправда, ЛА Клиперс решија да не се појават на последните три меча.

#Respect #BlackLivesMatter
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.109
Поени од реакции
8.895
pisaj po sirotinjuuuuuuuuuu
ajmo rastav ulicari, mrsh
Автоматски споено мислење:

citamo celu sezonu, kako se klipersi odmaraju za plejoff :pos::pos::pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.242
Пази ова :D

Решив да се позамарам малце и еве статистика во второ полувреме во последните три текми:


нагетс: 170
клиперс: 117

+53 во второ полувреме во последните три утакмици
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.098
Поени од реакции
4.938
Кош не га видесва у последну четвртину...
Свака.част за Денвер...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.242
Док Риверс :cuc: :cuc: :cuc:
Сеоски Венгер

Свака част за Нагетс, мило ми е што се заеба Каваи :kuracc: Врати се у Репторс бе глупо едно, каков супер-тим ќе градиш со Џорџ не ме јеби..
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Murray е најпотценет играч во НБА сезонава, врие ликот, најзаслужен денеска.

Клиперси серка од тим, катастрофален потег на Ленард што замина мн подобро му лежеја репторси...
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Ilz mameto im go eba sea miami metla ke im udri na Boston. Paul George e sramota od igrac vo play off. Beverli treba da jade metak ebate gnidata. Imaa sansa klipers samo u 4ta ti 5 minuti da ne daes kosh od koi 2 polozuvanja i 5 shuta za 3 e sramota. Jokic e albert ajnstajn.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Кој чоукер е ПЏ мајкоооо.... толкав чоукер што покрај него цела екипа на Клиперс 7 минути не можеш кош да погодат во последна четвртина.

Според досега виденото моја прогноза за финалето е Хит - Нагетс.

Инаку на пишав за првиот натпревар вечерва, се разбудив кога веќе играа второ полувреме, и како човек што повеќе од 25 години следи НБА, волку убав баскет одамна немало. Секоја чест и за Хит и за Селтикс, ќе биде уживање да се гледаат овие две екипи. Кој и да иде понатаму ќе биде сосема заслужено.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.242
Како тргнал плејофов мислам во моментов фер предвидување е дека Нагетс ја земаат првата со Лејкерс и после ќе изгубат 4-1 :D
Автоматски споено мислење:

1600228309171.png
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.215
Поени од реакции
41.318
Klipers izigraa shaqtin a fool zadnja cetvrtina, utnaa polozuvanje, kucanje, 10 cisti sutevi za 3, u eden navrat george za malce cel kos ke promasese, 0 od 10 bea na 5 min do kraj na cetvrtina i jedini poeni im bea od slobodni. Sramota, jad i beda bese ova.

Lenard i george mnogu potfrlija, mizerni izdanija i dvajcata, mozda i glavna pricina za klipers sto izgubija 20 razlika u situacija koga denver imaa 20 izgubeni.

Marej suterski rapsolozen, bese eden od onie negovi denovi, steta ja nema konstantosta za da bide i superstar u sportov. Za jokic sto da se kaze, strasna allround partija, 22 skoka, 16 poeni i mislam 13 asistencii, 3 blokadi, ne znam za ukradeni, edna sigurno bese, ovaa na krajot. Prv u istorija otkako se vodi ovaa statistika koj naprail tripl dabl u sedma tekma za samo 3 crtvrtini, uste nekoj rekord butna mislam, strava od igrac. Nekoj pattern imase serijava, morase da se odlepat klipers za da denver ubaci u 6ta, denes mislam 12 gubea u vtora ali na kraj od istata dojdoa do minus 2.

Dveve serii so juta i klipers se stvarno klasicen primer deka nba, where amazing happens.

Pusi kur moris, denver in 7
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom