НБА сезона 2016-2017

Кој тим ќе биде овогодишен шампион?

  • Голден Стејт Вориорс

    Гласови: 23 76,7%
  • Кливленд Кавалирс

    Гласови: 7 23,3%

  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Абе реално Тео и Беверли дабл пенетрејшн ќе му напрат на Стефот не ќе знај шо го снашло ни во напад ни во одбрана.. Гало ќе се држи со Дурант а Блејк ќе му пукни фацата на Шрек.. Клипс ин 5
Пред почеток на сезона одбери тим, немој после ова она.
 
G

garthok

Гостин
Абе реално Тео и Беверли дабл пенетрејшн ќе му напрат на Стефот не ќе знај шо го снашло ни во напад ни во одбрана.. Гало ќе се држи со Дурант а Блејк ќе му пукни фацата на Шрек.. Клипс ин 5
Дали е ова првата епизода од стар трек дискавери? теодосиќ ја мислам нема ни да го издржи нба темпото до нова година... во стич на антич: ,,не се издржва ова појке" :pos:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.626
Поени од реакции
10.340
Дали е ова првата епизода од стар трек дискавери? теодосиќ ја мислам нема ни да го издржи нба темпото до нова година... во стич на антич: ,,не се издржва ова појке" :pos:
Тео најјак плеј е во Калифорниа.. Ни болој ни фоксој ;) Доктор е за нив
Темпото ќе го издржи пошто ќе игра околу 25 минути а сезонава ќе се игра и со Блеј како плеј така да ќе бидат поинтересни за гледање ми скурчи веќе од Пол кај шо ја тинка по 20 секунди секој напад.. Нека кршат гла со Харден сеа..
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444

Ај можда ќе се намалат тимовите што ќе танкаат во иднина.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Мислам дека Адам Силвер кон добар правец ја води лигава, со продолжување на сезоната и ова со драфтов, лигава би требало да биде доста покомпетитивна и пред се актрактивна. Уште ова со супертимовиве некако ако може да се ограничи тогаш би било најидеално. Цело време пораснува попупарноста на НБА, наглото покачување на салари капот го докажува тоа. Адам Силвер и периодов многу ја форсира идејата за кладење на НБА , смета дека лигата ќе добие на повеќе возбуда меѓу публиката доколку може да се кладат додека трае самата утакмица т.е. во живо.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.518
Поени од реакции
109.769
Ова со пиковиве е доста добра ствар од проста причина што можеби (се надевам) ќе се намали танкањето во одредена мера. Процентите се доста блиски и буквално ниту еден тим од најслабите 5-6 не може да биде сигурен дека ќе добие топ 3 пик, е сеа дали на некого ќе му се исплати да фрла цела сезона во вода и да ризикува да добие послаб пик на драфтот тоа нека си проценат сами екипите. :D
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.021
Jaylen i Tatum ako se razvijat kako sto treba, Cavs so starcive nema teorija da gi prati po teren
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Секако дека ќе се развијат за 6 месеци, уште на млеко мирисаат
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.291
Поени од реакции
1.755
Нема шанса во никој универзум да тепат Бостон ова сезона
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.626
Поени од реакции
10.340
Брат дали знаеш ти што е 25ппг играч?
И колку такви има у лигава?
:) :)
Pa vo prethodni sezoni nad 25ppg beshe dosta impresivna no lani eksplodira ligata duri 13 nad taa brojka imashe sho e nesalam rabota

Westbrook, Harden,Thomas, Davis, Derozan, Lillard, Cousins, Lebron, Kawhi, Curry, Irving, Towns, Durant

So ogled na potezite vo free agency ocekuvam na pola od ovie da mu padnat brojkite.. Blake, Porzingis i Booker ocekuvam da se nad 25 ppg

Tatum moze da stigne do tie brojki no moze i da bide jeff green 2ka.. rano e da se zbori.. Inache vcera pocna presezonata.. Denver go tepa GS, minesota go tepaa lakers..
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Pa vo prethodni sezoni nad 25ppg beshe dosta impresivna no lani eksplodira ligata duri 13 nad taa brojka imashe sho e nesalam rabota

Westbrook, Harden,Thomas, Davis, Derozan, Lillard, Cousins, Lebron, Kawhi, Curry, Irving, Towns, Durant

So ogled na potezite vo free agency ocekuvam na pola od ovie da mu padnat brojkite.. Blake, Porzingis i Booker ocekuvam da se nad 25 ppg

Tatum moze da stigne do tie brojki no moze i da bide jeff green 2ka.. rano e da se zbori.. Inache vcera pocna presezonata.. Denver go tepa GS, minesota go tepaa lakers..
Покрај Хејвард, Ирвинг па и Хорфорд нема теоретска шанса според мене да има 25 во просек уште во 2ра сезона. Во тим како Бруклин, Њу Јорк, Чикаго, Атланта, Сакраменто, Феникс можеби би можел, али овде покрај двајца Ол стар играчи малце потешко. Го пратев во летнава лига и мене доста добар впечаток ми остави, има доста потенцијал во него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom