НБА сезона 2014-2015

The Finals:


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Го напраив акаунтов само заради оваа тема па ова е мое мислење...
-Шампиони се надевам дека ќе бидат Чикаго али поред толку јаки Кливленд незнам баш...Но надежда последна умира...Инидијана катастрофално и во напад и во одбрана.....Како изненадување се ми се чини дека или Пеликанс или Шарлот...Пеликанс со веѓата во одбрана се топ,а овие хорнетс имаат мн. подмладен и подновен тим.Е сеа за МВП ќе видиме(иако мислам дека ќе ќе земе Роуз,АКО нема повреди и е во добра форма).За 6th man мислам дека е редно да земе Гибсон...Руки Паркер/Вигинс...Според мене конференциските финалиња ќе бидат:Далас со Спарс ИЛИ Оклахома со Клиперс.На исток би рекол Чикаго со Кавс.....Да се надевам дека финале ќе биде Булс со Оклахома(мои фаворити)...Лејкерс и Бостон ми се некако очај,а никс со зенот и Фишер би ги однел само до 1 рунда пејоф.Минесота некако ми прават кејф....:icon_lol::);)
Добра жена беше Надежда ама ете мора и она да умре.
 
C

Castiel

Гостин
до кога судиите ќе му го цицаат на брон? срамота беше судењето последната четвртина....
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Касти,на сите ѕвезди им го цицаат,Џордан по 20+ слободни има пуцано,Коби исто,Харден 60% од поените ги дава од слободни,отсекогаш било така
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Еј не заебавајте вчера имаше доста грешки и во корист на Булс.
Чикаго си ја прокоцка победата заради идиотските потези на Гибсон и компанија на минута пред крај.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Леле што суделе 2+1 за Ирвинг :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Леле што суделе 2+1 за Ирвинг :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Го анализираа коментаторите фаулот, барем јас на тој стрим што гледав. Премногу беше блиску, мене ми изгледаше дека во моментот кога го почна двочекорот го направи фаулот, затоа и важеше.
 
C

Castiel

Гостин
А пред тоа каков фаул досудија од Данливи врз Лав :facepalm:
Се изглупираа малце судиите али и Чикаго си се криви за поразот.
за овој фаул и мислев...кај го видоа незнам....во клучни моменти беше..ама јбг тоа е..
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
На крај ја посраа чикаго бе, не е друг крив. Чим изгубивме без џими и 1 полувреме со роуз само, добро е, наредниот пат ќе ги тепаме.
Шо бидна со Џими, ќе го продолжи договорот ? И заради тоа ли не игра зашто се чека продолжување на договорот ?
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Ништо сериозно од повредава на Роуз или? :D
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
одби продолжување на договорот Џими вчера
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
И Кауаи не успеа да се договори , штета а баш добро момче е :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom