НБА магазин од 90-тите?

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
магазинот се вика кошарка... До пред 5-6 години немаа никаков проблем и се продаваа под името кошарка па дека нешто уствари било како реплика на некое американско мораа да се ребрендираат во супер кошарка па сега се хрватска кошарка.. Иначе ја имам 16 години али ова го знам дека татко ми го купуваше ова списание редовно иначе купив пред некој месец ова хрватска кошарка али значително се полоши сега од колку што беа.. Ако сакате да го купите го нема во македонија мислам дека сега го има само во хрватска и србија ( за србија не сум 100% сигурен)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.976
Поени од реакции
5.568
Ај малце стара тема, ама ако ги има некој списанијата од Showtime (македонското) не би било лошо да ги скенира :) Посебно имаше едно одлично издание за забивања...
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Еееј носталгија сега ме пукна, така некако низ магла се секавам на шоутајм иако сум бил прилично мал...Ај стварно ако некој има некое издание дома нека го скенира и нека го постави тука :vozbud:
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
206
Поени од реакции
116
Пред некое време и мене ми текна на Шоутајм, и најдов 2-3 изданија дома, ако имам прилика можи ке поставам нешто
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Дали некој памти како се викаше магазинот што излегуваше кај нас во тие години(90's) ,мислам еднаш месечно излегуваше ,многу беше популарен ,даваа постери од 2 метри од кошаркариве и нз имаше разни чуда...Ај ако на некој му текне нека пише .Фала
Имаш на Бит Пазар еден човек што продава стари списанија ако сакаш да купиш кај него можеш да се посреќиш знам ја од него имам земено 2-3 списанија за кошарка Basket мислам дека се викаа
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Шоутајм ги имам скоро сите, плус 2-3 изданија на ова.Ако не ме мрзи ќе ги сликам до вечер.

Инаку, еве нешто од Скок.

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.976
Поени од реакции
5.568
Шоутајм мора да го скенираш.

Sent from my P6-U06 using Tapatalk
 
W

wicked_1

Гостин
Unfortunately, не е од баш со најдобар квалитет сликано. Најголем дел од списанијата се на еден пријател.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Шоутајм мора да го скенираш.

Sent from my P6-U06 using Tapatalk
После 8 години, повели:


Специјалното издание на Шоутајм од 1995-та година.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.976
Поени од реакции
5.568
Би било добро да го скенираш специјалното издание за забивања, треба да е некаде 2002-2004, тој период :)
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
1
Поени од реакции
3
Би било добро да го скенираш специјалното издание за забивања, треба да е некаде 2002-2004, тој период :)
Јас го имам. Да видам само како можам да го прикачам овде. Нов сум на форумот (од вчера практично)
Автоматски споено мислење:

После 8 години, повели:


Специјалното издание на Шоутајм од 1995-та година.
Уште еднаш, ОГРОМНА БЛАГОДАРНОСТ за ова.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
723
Поени од реакции
1.827
После 8 години, повели:


Специјалното издание на Шоутајм од 1995-та година.
Alal vera Stelth, stvarno bravos druze....
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Ги имам и Шоутајм 1 до 5 (или до 4), не сум сигурен.

Ќе ги сликам деновиве. Плус она NBA Inside Stuff.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom