НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.124
Поени од реакции
107.371
Budenholzer тренериштето, не знае една акција да нацрта, прачката лимитирана АнтетоЌутук ала Симонс со потемен тен, го стопија и решија толку лесно, а и не бара многу напор за екипи кои играат системски добра и колективна одбрана. Толку безидејни мулињата, одбраната на Бостон многу помага, кој дефанзивно не се споредува со регуларниот дел! Гредата Лопез тројки плеска од 10 метри а е кадарен и може да игра близу кошот (заедно со Гркот во исто време не!), најзаборавениот центар кој си ја спичка младоста во Нетс, за жал. Бостон е тој кој треба да ја има контролата во серијата, предност има во класа во играчки кадар 1-1, шутерски, центарски, на сите позиции ...Мулињата ќе добуткаат онолку колку што Селтикс ќе им дозволат,
Ова е најголемата глупост што ја имам прочитано во врска со НБА во последно време. Секоја чест, си се потрудил за постот, има добри и точни работи, ама ова... :facepalm: Не знаел акција да нацрта Буденхолзер, а ликот за тренер на годината го избраа, ученик на Поп, СТРАВА ТРЕНЕР. Анте како Симонс бил :pos:
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
Ова е најголемата глупост што ја имам прочитано во врска со НБА во последно време. Секоја чест, си се потрудил за постот, има добри и точни работи, ама ова... :facepalm: Не знаел акција да нацрта Буденхолзер, а ликот за тренер на годината го избраа, ученик на Поп, СТРАВА ТРЕНЕР. Анте како Симонс бил :pos:
До негде и во право е. Секоја втора акција им е подај ја до Јанис. Ама кога имаш таков играч во екипа незнам како би играл поинаку.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Kakvo drvo e Curry covece, pokraj ovie 2 imase i us nekolku greski vo 4/4... osven finaleto lani i ne pamtam da izigral dobra playoff serija
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.124
Поени од реакции
107.371
До негде и во право е. Секоја втора акција им е подај ја до Јанис. Ама кога имаш таков играч во екипа незнам како би играл поинаку.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Sekako deka e podaj ja na Janis, nema problem.
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Posle utakmicana vcera ... 100 % sum siguren deka Durant na kraj na sezona ke ima kaze cha cha cao zurim :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Za promasenovo kucanje i hejtov sto go jade, skoro sum siguren deka narednata ke gi potopi

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.761
Поени од реакции
14.019
Kakvo drvo e Curry covece, pokraj ovie 2 imase i us nekolku greski vo 4/4... osven finaleto lani i ne pamtam da izigral dobra playoff serija
Да да сигурно Кари само лани во финалето нешто изигра, предтоа Дрејмонд Грин и Богут ги тепаа утакмиците.
Не се губи, колку мочање има Кари удрено на Оклахома, Клиперс, Портланд, Хјустон и остали тимови на запад последниве 4-5 сезони во плеј-оф што други можат само да сонуваат за такви серри да изиграат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.124
Поени од реакции
107.371
HL?

Me interesira shto mislish za Bucksi, sakam da se kladam da osvojat shampionatot.
Imaat li shansa za titula?
Super deluvaa cela sezona.
Iam nekoe cuvtsvo deka GSW nema da e shampion povtorno.
Highlights.
Jas mislam mozat, ali mora da se ima na um deka se neiskusni. Milvoki po match up ne im lezi ic na GSW, ama treba prvo da stignat do niv. :D
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Што им е на сите тренери што воопшто не ја користат клупата ?! Ги убиваат стартериве, по 40 минути играат секој натпревар. Ембид едвај се движи, се гледа дека го мачи некоја повреда, зошто да не изигра Боби 10тина минути, кога се гледа дека се игра споро темпо. Џоди Микс за Торонто ни една минута нема изиграно, а цел тим лошо шутира, сигурно може да убоде неколку тројки барем он..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom