НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
ЈАс не сум пишал нигде дека Дурант е подобар од Леброн, ако алудираше на мене. Небитно е, не мора да ми одговориш, ама стварно не гледам што е чудно во мојот пост, секако и Леброн спаѓа помеѓу тие набројани, Бил Расел, Џабар, Чембрлејн, Лери Брд, ама ете ми текна само тие 2-3ца да ги спомнам.

И да, тоа што тебе не ти се допаѓа кошарката на ГСВ не значи дека тоа не е добра кошарка. Никој не ти вика ништо за тоа, ствар на вкус е, ама не ги прави останатите како да се ментални, а сведочиме на една од најдоминантните франшизи во историјата на НБА.

Како што кажав, сум дигнал руке ради различните гледишта, и не вреди пошто ни ти мене ќе ме убедиш ни ја тебе, не реков дека другите се ментални, не ми прај спинови што би рекол син.

ГСВ е една од најдоминантните екипи у историја и едина причина што дечиштава ќе имаат некаков аргумент против Леброн :icon_lol:
Пошто да не беа они ќе имаше 6 титуле сеа :icon_mrgr:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Мене најсмешно до сега што сум слушнал за ЛеБрон е дека е физикалец, а човекот нормално погодува од дистанца. Бтв дали сте заинтересерани да ви дадам да прочитате текст за Лери Бирд. Еден од најдобрите играчи во тоа време?
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
А каква кошарка поштоваш?Кој тим игра кошарка каква што сакаш?Баш ме интересира.
Интересна му е играта на кливленд, која што е никаква. Немат никаква визија , никакви акции, дај му ја на Леброн само и друго ништо.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Леброн ќе си остане на исток не ми стои на мудоња за да се проба на запад ОСВЕН Хјустон пошто се на чекор до финале.
Лејкерс , Спарс немој смешки. Све што градел 20 години ќе го упропасти пошто ќе губи ко луд тамо. А и мора да има некаков баланс исток запад.

Исток братче на сигурно. Фили му е добра опција.
Мене поише ме занима дали ГСВ ќе успее да се мотивира и нареднава година и пак да стигне до финале и да освои. Годинава некако немаа воља ама сепак се предобри.

3 по ред и станување династија, 5 финалиња и 4 прстени. Уф уф.

Ќе биде истересно летово сите ќе се склопуваат за да имаат бар каква таква шанса со нив.[DOUBLEPOST=1528713633][/DOUBLEPOST]
Пошто да не беа они ќе имаше 6 титуле сеа :icon_mrgr:
Да не отидеше Џордан у пензија Чикако ќе имаа 8 :icon_mrgr::icon_mrgr:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Во Спарси јас сакам да оди Леброн.. Нема да имат супер екипа како шо можи во Хјустон или Фили ама отсекогаш ме интересирало шо би напрајл во таква екипа со таков тренер и таква кошарка..

Олдриџ
Леброн
Каваи
Грин
Мареј
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Па со јаки тренери нема да може да ја приватизира топката.Ќе им ебе матер на Спарс ако појде таму.Подобро нека не оди.
А замислете во Хјустон да појде.Со 2 топки ќе треба да се игра,по една за Харден и Џејмс.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.848
Па со јаки тренери нема да може да ја приватизира топката.Ќе им ебе матер на Спарс ако појде таму.Подобро нека не оди.
А замислете во Хјустон да појде.Со 2 топки ќе треба да се игра,по една за Харден и Џејмс.
Леброн не е толку себичен воопшто. Кога играа со Ирвинг, речиси стално зимале ист број шутеви и многу пати Ирвинг го добивал шутот за победа. Сезонава, со вакви лузери у тим, еден куп трипл дабл направи.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Исток братче на сигурно. Фили му е добра опција.
Мене поише ме занима дали ГСВ ќе успее да се мотивира и нареднава година и пак да стигне до финале и да освои. Годинава некако немаа воља ама сепак се предобри.
Оваа година ГСВ се штедеа поучени од сезоната 73-9 кога изгубија од Леброн.
Затоа сега со лимитирани минути, со ротација на играчи.
Имаа среќа со Хјустон а потоа со Кливленд се виде во трета четвртина кој има гориво у резерварот а на кого резервата му свети како рефлектор :)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Леброн не е толку себичен воопшто. Кога играа со Ирвинг, речиси стално зимале ист број шутеви и многу пати Ирвинг го добивал шутот за победа. Сезонава, со вакви лузери у тим, еден куп трипл дабл направи.
Можеби не е себичен,ама ужива да ја чува топката во свои раце најголем дел од натпреварот.Исто и Харден така.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Можеби не е себичен,ама ужива да ја чува топката во свои раце најголем дел од натпреварот.Исто и Харден така.
:facepalm:

Аман бе аман Ирвинг ниту 1% не жртвуваше од играта кога играше со ЛеБрон. Прв во изиграни изолации во НБА беше минатата сезона клучниот шут во финалето го зеде тој, а Спарс не се то шо беа Ленард минатата сезона ја приватизираше топката
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Што е за фејспалм.Значи себичност го сфаќам како Вестбрук.Шутирање без контрола по 30+ шута и кога оди и кога не оди.Тоа Леброн не го прави,тоа и сакав да го кажам.
Ама неможеш да одречеш дека и Леброн и Харден ја чуваат топката во свои раце најголем дел од мечот.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Па со јаки тренери нема да може да ја приватизира топката.Ќе им ебе матер на Спарс ако појде таму.Подобро нека не оди.
А замислете во Хјустон да појде.Со 2 топки ќе треба да се игра,по една за Харден и Џејмс.
Да бе 10 топки ќе им требаат. Така викавте и за Крис Пол лани, за Кеј Ди исто и тако даље.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.179
Да подава, кукавица е му ја препушта топката на други. Да ја земе во свои раце топката, себичен, ај најди им го крајот. Темава врие од хејтери на Леброн, порано ми одеа на живци фановите на Леброн, но сега многу повеќе ме нервираат хејтерите којшто бараат влакно во јајце само за да ја оспорат неговата величина.

Just for the record фан на Селтикс сум и Леброн не ми е еден од омилените играчи, ама човекот заслужува респект за тоа што го прави во последната деценија. Според мене Леброн е втор најдобар играч во историјата (Џордан е недостижен) и тоа го докажа во финалето пред две години кога имаше G.O.A.T финале (дури и Џордан немаше вакво финале), најдобар во сите категории, плус успеа да ги врати Кавси од 3:1 против најдобриот тим во историјата (демек).
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Никој не оспорува дека е прејак играч.Каде виде дека го хејтаме дека е слаб?
Да не е грешка тоа дека и тој и Харден се венчаваат со топката секоја утакмица?
И според мене е бр2 после Џордан,баш ради титуталта во 2016та и пресвртот од 3-1.А вака гледано од после,ништо послаб тим не се Ирвинг,Џејмс и Лав од Кари,Томпсон и Грин.Подвигот е тоа што се вратија од 3-1,а не оти освои титула со преслаб тим против дрим тим.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom