НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Но дали победија? :kuracc:

Штета, да не беше таа серија од 10 порази при повредата на Лонзо, ќе се боревме сега за плејоф во лудиот запад.

За елиминација на Кливленд, повеќе шанси би им дал на Индијана и Мајами, отколку на Торонто и Бостон.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Првпат у живот ги гледам Спарс надвор од плеј-оф во овој дел од сезоната, чудно ми е у пм.
Среќа Каваи им се враќа следна утакмица, ама ќе видиме во што форма ќе е. Сите 10 екипи од запад што се борат за плеј-оф би ги пуштил понатака, кој и да испадне криво ќе ми е бидејќи машки се борат цела сезона :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Многу бесно копиле е Демиен, мамба менталити има братот. Кога ќе влезе во серија незапирлив е, и од 20 метра дава тројки.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Па што сакате со дејонте муреј со гејот со кајл андерсон и фосилот гасол и уште 5 други под продеци. Нема да се оправат сега 10 години од ситацијава и контендери да бидат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Па што сакате со дејонте муреј со гејот со кајл андерсон и фосилот гасол и уште 5 други под продеци. Нема да се оправат сега 10 години од ситацијава и контендери да бидат


Sent from my iPhone using Tapatalk
Абе аман

И да завршат надвор од плејофот како шо имат среќа во дупот со тие посрани 0.6% за прв пик ќе му се посреќи некако ќе го лапнат Дончич или Ајтон и Леброн со Поп факторот ќе го привлечат како слободен агент и ете ти ја релевантноста за наредни 10+ години..

 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Абе аман

И да завршат надвор од плејофот како шо имат среќа во дупот со тие посрани 0.6% за прв пик ќе му се посреќи некако ќе го лапнат Дончич или Ајтон и Леброн со Поп факторот ќе го привлечат како слободен агент и ете ти ја релевантноста за наредни 10+ години..

Малце потешко тоа. Иако моментално ме нервираат до бескрај, ама ако има некој тим во НБА што си го добива само заслуженото тоа е Сан Антонио. Секоја титула во минатото е со пот добиена.





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Спурси без Алдриџ,Мaну и секaкo Кaвaи немoжaт дa се спрoтистaвaт нa мoќниoт Хјустoн,тoa нa Пoп му е јaснo и се рaзбирa ги штеди стaртерите штo му се нa рaспoлaгaње a пoгoлемa минутaжa им дaде нa резервистите Брaјaн Фoрбс,Вaјт и Кoстелo кoи пo пoтребa ги пoвикувa oд Г-Лигaтa и Брендoн Пoл кoј дo сегa не дoбивaше никaквa минутaжa a нoќескa изигрa пoвеќе oд 30 мин.
Пaднaaт нa 10 местo нa Зaпaд нo рaзликaтa oд четвртo дo десетo е сaмo 2 пoрaзи и бoрбaтa зa плејoф нa Зaпaд ке биде интереснa дo пoследниoт ден.Ме зaгрижувaaт Сaн Антoниo имaaт приличнo тежoк рaспoред дo крaјoт, би требaлo дa се врaти Кaвaи кoј немa игрaнo скoрo целa сезoнa и секaкo немa дa биде истиoт Кaвaи oд лaни нo ке биде oд oгрoмнo знaчење зa Спурси,вo Јaнуaри штo ги изигрa тие девет нaтпревaри вo прoсек пo 23 мин. пoстигнувaше 16пoени,5скoкa,2,укрaдени и 1блoк.Се нaдевaм декa ке сoберaт сили и ке се плaсирaaт вo плејoф и убеден сум декa нивнoтo неигрaње вo плејoф oднoснo игрaње ке гo oдреди шaмпиoнoт нa Зaпaд oднoснo вo Нбa.
Вo смислa aкo влезaт вo плејoф и вo зaвиснoст дaли ГСВ или Хјустoн први ке се пaднaт вo првиoт или втoриoт круг сo Спурси нивниoт прoтивник немa леснo дa пoмине.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ne e samo sezonava, posledni 3 sezoni skoro i da nema San Antonio dobieno tesna ili klac utakmica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
G

garthok

Гостин
Јас мислам спрси после долго време нема да влезат во плејоф, тежок распоред им следи, јута ќе се бутне изгледа, дури и против кингси претпоследната имам осечај дека ќе ја сјебат спрси. Бостон би требале да отпаднат прво коло, кливленд максимум до полуфинале, хјустон освојува.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139

Фaн сум нa Спури нo мислaм декa пoсле мнoгу дoлгo време немa дa влезaт вo плејoф.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ќе влезат. Мислам дека Поп се глупира и сака да темпира противник за прва рунда. Само уште да се освестеше дека има мувла играчи и со нив не можеш фактор да бидеш.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Нека не влезат веќе аман, преку глава од ротирање, штедење и манипулирање со повреди и минутажа на пензионериве, нека сфати конечно Поп дека не може на истата фора да функционира 2 децении и дека мора да менува, пола екипа му е 35+.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom