НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2014
Мислења
7.071
Поени од реакции
11.050
Почнаа пациентиве да го сркаат по 30 разлика од кој стигнат,па па се врати на старите добри ЛАК.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Jas posle utakmicata vcera ne gledam nacin kako Cavs bi ima zemal 1 utakmica na zivotnive. STEPH IMASE 5 SUTA DO POLUVREME ZEMENO. kako so 50 posto da igraa si se smeskaa posle sekoja akcija i vo cetvrta go zatvorija Cleveland ko nikoj .. 2 poena vo 6 min imaa. Na KD e ligava. Momentalno vo se e bolje od LBJ
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
50 поени просек Лу Вилијамс ќе има против Вориорси.. Блејк ќе му пукни кичмата на Дрејмонд.. Диандре ќе му земи по 20 скока утакмица на кепеците.. Беверли ќе му ја земи свеста на Стефот.. Клеј пак ќе се посери како и секоја плејоф серија.. Гало ќе се држи со Дурант колку толку.. Тео нормално е апгрејд над Пол плачкото.. И за крај.. HERE COMES AUSTIN RIVERS

 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Houston Clippers igraat za nekolku dena mislam :) SO HARDEN U SOSTAV. 20 razlika ko od shala.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Jas posle utakmicata vcera ne gledam nacin kako Cavs bi ima zemal 1 utakmica na zivotnive. STEPH IMASE 5 SUTA DO POLUVREME ZEMENO. kako so 50 posto da igraa si se smeskaa posle sekoja akcija i vo cetvrta go zatvorija Cleveland ko nikoj .. 2 poena vo 6 min imaa. Na KD e ligava. Momentalno vo se e bolje od LBJ
Во шо е подобар освен одбрана која ЛеБрон со години не ја игра. ЛеБрон на овие години е се подобар отколку Дурант кој се повредваше 2 пати на подолго време. Клајго ЛеБрон во ГСВ и ќе го имаш истиот епилог, само да се зборало
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.236
ЛАК - Хјустон играат на први март, а Харден ќе биде надвор најмалку две недели.

Edit: Стара информација сум споделил, а и сабајлево проверував и не го видов датумот. Како и да е, во полн состав Хјустон се подобри од ЛАК, а колку што знам Беверли е надвор цела сезона. Еден натпревар во regular season не значи ништо.
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.071
Поени од реакции
11.050
Па Роуз,Вејд,Томас се цепеници.Затоа Леброн ќе јаде метла не за друго.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Sakas da mi kazes deka lebron e bolje vo napad od KD? auuuuuuuu prijateleee
Лесно е кога имаш 2ца алл стар скорери кој би ја презеле улогата, а ти одиш да се одмараш додека ЛеБроно игра по 40+ минути оти Кавс се дрва и без него неможат ништо и зато треба да си замини.

ЛеБрон е величина само ти треба да гледаш фудбал не кошарка 10 пати ти реков се кладам дека 5 утакмици едвај имаш изгледано цела сезона.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
50 поени просек Лу Вилијамс ќе има против Вориорси.. Блејк ќе му пукни кичмата на Дрејмонд.. Диандре ќе му земи по 20 скока утакмица на кепеците.. Беверли ќе му ја земи свеста на Стефот.. Клеј пак ќе се посери како и секоја плејоф серија.. Гало ќе се држи со Дурант колку толку.. Тео нормално е апгрејд над Пол плачкото.. И за крај.. HERE COMES AUSTIN RIVERS

Освен ако ме си некој трол, тогаш џабе пратеш кошарка коа си дупе


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Pa samo edna utakmica na Bullsi iam propusteno sezonava pa sea udri racunica dali bide kladel ili ne :) Cavs ne moze bez lebron zaso ON SI GO PRAI TIMOT TAKA. Si nosi shuteri za sekoj pas da mu e asistencija :) Duri i imale izjava nekoj od negovite soigraci deka go kocel ball movementot vo ekipata i baral samo "assist" pass. Da se navratime na muabetot za ofanzivata na kevin durant. NELI BI BILO POTESKO DA IMAS 28 prosek ako igras do dvajca scoreri? Covek smesen si ama najozbilno, site ovde od forumot ke se soglasat deka posle mambata od 2000 pa navaka Kevin durant e najdobriot ofanzicen igrac sto zaigral za ligava :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom