НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
:popce::popce::popce: ГСВ Машинерија не се игра против онаков тим.:toe:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Тешко ќе биде без него...полошо не можеше за зелените... се прашувам дали ќе може да заигра пак,сепак скршеницата е екстремно сериозна.
Многу полесно е опоравувањето од скршеница отколку од кинење лигаменти или нешто друго. Коска е тоа, зараснува повторно, така да од тој дел нема да има проблем. Е сега од психичкиот дел останува да видиме, ќе паузира подолго и не секој човек реагира исто на вакви повреди.

Стефан Митрев.
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Вакви реакции на повреда досега не сум видел.. Сите беа во апсолутен шок
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Ех а за ПЏ какви беа? Исти кур е секоја ваква повреда, језиво и шокантно делува на останатите.

Роуз ама е спор упм, ко баба. :icon_lol:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.138
Поени од реакции
28.891
Имало повреди и ќе има, верувам дека ќе го надмине ова како секој врвен спортист со помош на луѓето околу него.
 
Ф

Флеш

Гостин
Има некое видео на нет од тепачката на тренинг со Миротиќ?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Посакував да губи со Бостон, да биди изгазен од Леброн и во меѓусебните дуели со Јута да губи, 5 поени просек да има по утакмица но не му посакав ваква повреда, жал ми е за него но ова можеше да го избегни.

Минатата сезона оваа иста акција со чистење на страната и фрлање цепелин на втор обрач ја праевеа со Инглс скоро секоја утакмица. Во почетокот беше многу успешна но секако потоа почнаа да го читаат и имаше 3-4 незгодни слетувања, заебано е во таков лет да добие контакт или пак ако пасот е малку непрецизен да се истегни повеќе.Ете Леброн го прочита и се деси тоа што се деси. Иако не го почитувам како човек на никој спортист не би му го пожелил ова но мораше да престани со овие цепелини.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Многу полесно е опоравувањето од скршеница отколку од кинење лигаменти или нешто друго. Коска е тоа, зараснува повторно, така да од тој дел нема да има проблем. Е сега од психичкиот дел останува да видиме, ќе паузира подолго и не секој човек реагира исто на вакви повреди.

Стефан Митрев.

Ја истово вчера сакав да го пишем, ако не му се сјебани лигаментите не е страшно многу.
Татко ми летово на одмор у Август го скрши зглобот, ама не му беа оштетени лигаментите и еве го од први ќе почне на работа, чуек од 110 кила и 58 године.

Овој е светска класа атлета од 25 године, за 4 месеца ќе биде ко нов !
 
Член од
21 април 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
Здраво дечки,
Сакам да прашам дали постои можност да се кракува League pass, и дали имате некој туторијал како се прави тоа.
Има некои продаваат по 2000 ден годишна претплата, ама разбрав дека може и да се кракне.

Фала
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Здраво дечки,
Сакам да прашам дали постои можност да се кракува League pass, и дали имате некој туторијал како се прави тоа.
Има некои продаваат по 2000 ден годишна претплата, ама разбрав дека може и да се кракне.

Фала
Можиш да активираш трејл верзија неделава за без пари и потоа автоматски ти зема пари но ако ти е празна картичката нема може да ти повлечат и ќе имаш цела сезона. Значи регистрирање со празна картичка ти е опција. Јас лично си купувам за 2000 денари, не сакам да си играм со банки и картички.
 
Член од
21 април 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
Можиш да активираш трејл верзија неделава за без пари и потоа автоматски ти зема пари но ако ти е празна картичката нема може да ти повлечат и ќе имаш цела сезона. Значи регистрирање со празна картичка ти е опција. Јас лично си купувам за 2000 денари, не сакам да си играм со банки и картички.
Фала за одговорот, ама тоа ми звучи многу нелогично. тогаш сите ќе го користат тоа, ќе гледаат утакмици без да платат.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Фала за одговорот, ама тоа ми звучи многу нелогично. тогаш сите ќе го користат тоа, ќе гледаат утакмици без да платат.
Тој е багот последните 2 години, пробај неделава ќе се увериш. А тие што препродаваат не знам како ги хакнуваат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom