НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Пичка му матер, да не знајш шо да речиш и очеквиш од Зајон.. Сурова снага и неверојатни атлетски способности, во рекет и на влез доминантен баш ради тие тие 2 карактеристики..ебате секој дуел во воздух шо го имаше со Гобер му беше или кош, или ќе промаршеше али го носеше Руди со себе ко лист на ветер.
Од друга страна многу тромав ,глата в земја..со фокусирана одбрана на него и со double team во одредени моменти ќе се губит, не е skills wise способен да задржит топка и излезит од такви ситуации (ко Лука или Треј на пр.)..А и шутот му е 2/5 али на то се работит.

Од трета страна пак, ми гледат дека имат висок кошаркарски IQ од то како се поставуват, како ја читат играта, не му е страв да играт одбрана. Плус имат 19 години.. огромен простор да ги попрајт сите недостатоци и да станит All Nba играч за 3-4 години...али и да не го исполнит сиот хајп околу него не би бил изненаден :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
“Playing with FIBA I was like a prisoner.” he mentioned talking about his tough experience in China. “I just got out of the cage, the cell. I am free now.”
“The rules, the way basketball is played in FIBA, the spacing. I felt like I was playing one against five every time I had the ball” he said looking back on the summer global competition, “It’s totally different here. I prefer NBA basketball.”

Антето сака да каже дека не му се игра со другарчињата кога се игра одбрана а не ран енд ган. :icon_lol:
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
BREAKING: Jaylen Brown has agreed to a 4-year, $115M extension with the Boston Celtics.

Ау, солиден играч е моментално и у напад и у одбрана, супер потенцијал има .. али договоров барем за сега е ту мач.. скоро 29 м по сезона :cenzura::cenzura:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
BREAKING: Jaylen Brown has agreed to a 4-year, $115M extension with the Boston Celtics.

Ау, солиден играч е моментално и у напад и у одбрана, супер потенцијал има .. али договоров барем за сега е ту мач.. скоро 29 м по сезона :cenzura::cenzura:
Имa пoтенцијaл нo сезoнaвa ке мoрa дa гo oпрaвдa дoгoвoрoв.
Бaду oд Кингс и Сaбoнис oд Индијaнa дoбијa нoви знaчителнo пoгoлеми дoгoвoри oткaкo се зaкaнијa декa ке бaрaaт дa бидaт трејдaни.
И Пaскaл Сиaкaм зaслуженo дoби нoв четири гoдишен дoгoвoр вреден 130 Милиoни.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom