НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Ве мoлaм пoлекa сo кoментaрите зa дoминaцијa и лaни кoгa пoтпишa Брoн требaше дa дoминирaaт и сигурнo дa стигнaт дo финaле a нa крaј испaднa дa тaнкaaт.Дoминaнтен тим не се прaви сo 7-8 ветерaни,oтпaдници и лoши игрaчи сo лoши дoгoвoри.Дa не испaдне пoсле Дaлaс и Сaкрaментo дa зaвршaт пред нив.
Топ4 беа лани пред да се повреди Леброн..
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Со два олстари до него ќе има кој да повлече и кога ќе е на клупа, плус Кузма е тука, 4 играчи што ќе кинат мрежи. Може да се рече дека конечно ќе нема никаков изговор ако не освојат.[DOUBLEPOST=1560714730][/DOUBLEPOST]
Ауф, ако треба ние од форумов ќе допониме состав, само нека бидне :D
Истото скоро и ГС го имаа годинава против Торонто па знаеме што им се случи. Така да нема потреба од рипање пред време. На хартија изгледаат супер ама како се тоа ќе се спроведе на терен и кои играчи ќе го дополнат ростерот тогаш ќе знаеме дали ќе нема никаков изговор ако не освојат. Со оглед на тоа дека годинава ни плеј оф не фатија.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Бојан Богдановиќ е слободен агент, ваљда ќе може некако да го земат или?
Ќе бара тој добра пара сигурно накај 15-20 мил.. Сепак Кајри/Кембa/Батлер за 30мил ти е подобра опција од Богданович за 15-20 и уште некој ко Миротич за 10тина :toe:
Ќе надат шутери за vet minimum не е проблем
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Кaкoв дoгoвoр ке пoтпише уште еден Ал-стaр игрaч зa Лејкерс?
Тек тoгaш ке требa дa гo пoтпoлнaт рoстерoт сo 7-8 бoтoви.[DOUBLEPOST=1560715469][/DOUBLEPOST]
Ќе бара тој добра пара сигурно накај 15-20 мил.. Сепак Кајри/Кембa/Батлер за 30мил ти е подобра опција од Богданович за 15-20 и уште некој ко Миротич за 10тина :toe:
Ќе надат шутери за vet minimum не е проблем
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Сега Пеликанс да почекаат да го направат трејдот покасно и сите планови за Кемба или Кајри на ЛА паѓаат во вода.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
И ДиАнгелo Рaсел не гo бивaше кoгa гo трејдaa пред две гoдини зa Брук Лoпез пa сегa е Ал-Стaр игрaч,лoшa прoценкa нaпрaвијa и кoгa не му гo прoдoлжијa дoгoвoрoт нa Јулиус Рaндaл и гo пуштијa кaкo слoбoден игрaч a сезoнaвa беше игрaчиште сo прoсек oд 21 пoен,9 скoкa и 3 aсистенции.
Мoaбетoт ми е декa времетo ке гo пoкaже исхoдoт oд трејдoт.
Rasel jakiot igrac wowowow, dupka vo odbrana, vo napad solira premnogu i zatoa ima takvi brojki. Igra vo Bruklin, divina od ekipa, a vo ekipa so konkreten sistem pozz, nikad. Rendl jebiga, mora nekad i greski da se pravat.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
@Трибиани само фрлај хејт на Брон и ЛАЛ. :popce:

Јас ја пишам вистината ,тоа што повеќето сте фанови на ЛА и не ви одговара е друга работа..всушност Леброн последна добра сезона даде во 2016/2017..од тогаш оди длабоко во надолна линија со формата и не е истиот играч..статистичките показатели не се меродавни туку самиот game-play покажува дека веќе доцни на секоја топка ..ќе си кажи времето ќе видите дека ништо посебно нема да се Лејкерс..не знам зошто толкав хајп ..добар играч е Дејвис ама шампионски котендер?..почекајте малце да не дојди плеј оф да не јадат метла од некој рандом тим па пак да вадите изговори
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Ве мoлaм пoлекa сo кoментaрите зa дoминaцијa и лaни кoгa пoтпишa Брoн требaше дa дoминирaaт и сигурнo дa стигнaт дo финaле a нa крaј испaднa дa тaнкaaт.Дoминaнтен тим не се прaви сo 7-8 ветерaни,oтпaдници и лoши игрaчи сo лoши дoгoвoри.Дa не испaдне пoсле Дaлaс и Сaкрaментo дa зaвршaт пред нив.
Nikad nikoj ne rekol deka treba da dominiraat so toj tim lani, nego deka treba da igraat play off. Ako mislis deka moze titula da se osvoi so Lonzo Ball i Mcgee togas ok. I pazi, pokraj sevo ova do povredata na Lebron bea 3ti ili 4ti. :)

Druga stvar, ova so Lebron deka bil star, realno nisto ne znaci, najspremen kosarkar u svet e, on lani se povredi taka sto eba preponi pri lizganje na parket, ne zaraboti nekoja muskulna povreda ili slicno pa da reces od pretreniranost mu e ili teloto ne mu izdrzuva.
Po brojkite Bron imase odlicna sezona, se nadevam i slednata ke ima slicni ili podobri brojki.

Inace i Al Faruk Aminu e sloboden ako dobro vidov, nego moze da go soberat poso e odlicen defanzivec, ke zavrsi odlicna rabota.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Јас ја пишам вистината ,тоа што повеќето сте фанови на ЛА и не ви одговара е друга работа..всушност Леброн последна добра сезона даде во 2016/2017..од тогаш оди длабоко во надолна линија со формата и не е истиот играч..статистичките показатели не се меродавни туку самиот game-play покажува дека веќе доцни на секоја топка ..ќе си кажи времето ќе видите дека ништо посебно нема да се Лејкерс..не знам зошто толкав хајп ..добар играч е Дејвис ама шампионски котендер?..почекајте малце да не дојди плеј оф да не јадат метла од некој рандом тим па пак да вадите изговори
Другар се читаш што пишуваш???? Па 2017/2018 му беше сезоната во кариерата можеби. Со какви торковци догура до финалето би догурал едино Коби или Џордан. Тоа што во финалето немаше подршка од никого е по малку и негов проблем, затоа што тој си ги одбираше соиграчите. Лани го уништија повредите плус беше заморен од претходната сезона кога изигра 82 утакмици плус сите утакмици од плеј офот. Те молам немој више да пишуваш за ЛеБрон, ке ти се смее народ.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Другар се читаш што пишуваш???? Па 2017/2018 му беше сезоната во кариерата можеби. Со какви торковци догура до финалето би догурал едино Коби или Џордан. Тоа што во финалето немаше подршка од никого е по малку и негов проблем, затоа што тој си ги одбираше соиграчите. Лани го уништија повредите плус беше заморен од претходната сезона кога изигра 82 утакмици плус сите утакмици од плеј офот. Те молам немој више да пишуваш за ЛеБрон, ке ти се смее народ.
Ќе видиме кој ќе се смее наредната сезона..
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Nikad nikoj ne rekol deka treba da dominiraat so toj tim lani, nego deka treba da igraat play off. Ako mislis deka moze titula da se osvoi so Lonzo Ball i Mcgee togas ok. I pazi, pokraj sevo ova do povredata na Lebron bea 3ti ili 4ti. :)

Druga stvar, ova so Lebron deka bil star, realno nisto ne znaci, najspremen kosarkar u svet e, on lani se povredi taka sto eba preponi pri lizganje na parket, ne zaraboti nekoja muskulna povreda ili slicno pa da reces od pretreniranost mu e ili teloto ne mu izdrzuva.
Po brojkite Bron imase odlicna sezona, se nadevam i slednata ke ima slicni ili podobri brojki.

Inace i Al Faruk Aminu e sloboden ako dobro vidov, nego moze da go soberat poso e odlicen defanzivec, ke zavrsi odlicna rabota.
Ја цел ден мислам да ги упарат Баги и Хауард на центри. Ке биде Монти Пајтон. :pos:[DOUBLEPOST=1560718033][/DOUBLEPOST]
Ќе видиме кој ќе се смее наредната сезона..
Не мењај тема, дај конкретни факти дека претпрошлата сезона била лоша на ЛеБрон.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Мнoгу фaктoри се вo прaшaње пoвреди,хемијa вo тимoт,фoрмa,кoнкуренцијa,незбoрете пред рукa,некa пoчне сезoнaтa пa ке видиме.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Не мењај тема, дај конкретни факти дека претпрошлата сезона била лоша на ЛеБрон.
Не играше со таков интензитет како порано,физички не беше на истото ниво,game-play-от беше небо и земја за разлика од минатите сезони..статистичките податоци не се секогаш најмеродавни за самиот пристап и целовкупниот придонес во тимот..тоа што со мизерен тим стигна до финале беше поради најразлични сплет на околности како повредата на Ирвинг и осакатен Бостон каде за малце не го добија со Тајтум како главен играч
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Какво дркање има за Кемба,Леброн и АД, а каков само хејт имаше за КД во ГСВ.
Тоа се тие двојни аршини на форумов, во сите теми.
2017-18 Ајзеа Томас беше торко и неписмен, пошто нели само 20тина утакмици изигра ПОСЛЕ ПОВРЕДАТА и не беше во форма, али затоа кај ГСВ имаше ''екипа со 5 ол стари бла бла ''. Таму Казнс после 1 година пауза не е торко и неписмен, туку е ол стар, ѕвер и што ли не.

И немој да ми преувеличувате дека играл финале со слаби играчи или не знам што, оти видовме дека тоа не е некое епско достигнување. Еве го Ленард играше финале во првата негова сезона на истокот со ДУПЛО посилна конкуренција од таа на Леброн во 2017-18. И сеа ќе се исфрли некој дека Торонто се страшен ростер и без Леонард. Истите тие Торонто што ги исмевавте и важеа за најлузерски плеј оф тим.

Ама затоа кралот на западот лаабаво до 9то по ред финале. Порано беше "Леброн секоја година финале а Коби не може плеј оф да фати, разлика во класи'',па ја видовме годинава класава.
Не сакам да ме сфатите погрешно, Леброн е најдобар играч моментално по сите статистки, али преку кур од двојниве аршини и преувеличувања.

Нема да освојат. Ќе им дува промаја во рекетот, тикварите ќе бидат криви повторно. Во право е Џонион што пишал дека не е истиот Леброн, али кој да сфати. И по стилот на игра се познава. Максимално се потпира на шутот, за разлика од порано. Во дефанзива е јак, али во споредба со порано и таму е западнат.
Д.А Расел имал јака статистик али не е битно, не му ја важиме пошто игра со тиквари и мора да солира. Ама затоа кралот што исто така играл со тиквари играл најдобра сезона во каариера. Кај него се важи и се пуваме на форумов со тоа.

Во врска со АД
Дури и цела сезона да ја изигра АД ќе ги попари некој во плеј оф. Тоа што е склон на повреди тоа е бонус.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Не играше со таков интензитет како порано,физички не беше на истото ниво,game-play-от беше небо и земја за разлика од минатите сезони..статистичките податоци не се секогаш најмеродавни за самиот пристап и целовкупниот придонес во тимот..тоа што со мизерен тим стигна до финале беше поради најразлични сплет на околности како повредата на Ирвинг и осакатен Бостон каде за малце не го добија со Тајтум како главен играч
Kaко бе не играше со таков интензитет кога сам ги одведе до финалето. Oк, ај да кажеме дека тоа што имаше 34 поени по меч статистички не значи ништо, мада не знам во кој универзум тоа не е придонес за цел тим. Ама што правиме со тоа што беше трет по бројот на скокови и втор по бројот на асистенциите. И те молам потенцирај еден (со бројка 1) играч, кој е најзаслужен по тебе и е подобар од ЛеБрон во ланскиот тим на Кливленд?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom