НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Се надевам само дека ГСВ нема да се изглупира и да го жртвува Клеј за Дурант да остане во тимот за следна сезона. Кари+Грин+Клеј+добра клупа = финале. Плус нема да бидат толку overpowered.
Мислaм декa немa дa мoжaт и нa двaјцaтa дa им дaдaт гoлеми дoгoвoри,Дрaумoнд имa дoгoвoр зa уште еднa гoдинa и aкo oстaне Дурaнт мислaм декa Дрaумoнд немa дa прoдoлжи oткaкo ке му истече следнaтa сезoнa.
Тaкa дa би требaлo дa ги жртвувaaт Клеј и Дрaумoнд зa Дурaнт штo мислaм декa мaлa е верoјaтнoстa.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Драумонд серијава матер им еба, страшно дигна форма во ПО, баш имаше изјава дека посебно се спремал за постсезонава и симнал 10кг
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Се надевам само дека ГСВ нема да се изглупира и да го жртвува Клеј за Дурант да остане во тимот за следна сезона. Кари+Грин+Клеј+добра клупа = финале. Плус нема да бидат толку overpowered.
Ахам секако, нарочито ако Лејкерс направи јак тим следната година. Мислам, да не се сфатиме погрешно, и мене ми е најдобро нешто кај ГСВ тимскиот дух, ете и без КД си тепаат, имаат систем на игра кој го фураат веќе со години и нема зима за нив, ама сезонава и со КД не беа баш многу убедливи, а не пак без него. Ова против Портланд е сплет на околности, уморни се, Лилард се повреди, Нуркиќ од поодамна повреден, башка три од четири утакмици ги изгубија у задња четвртина. Нема клупа ГСВ, Ливингстон веќе не е тоа тоа, а и општо немаат некој играч што може да даде 20-30 поени и да смени тек на меч.

У секој универзум КД пред Клеј.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Sto ubavo Gsv si odmara dodeka Milvoki i Toronto se koljat.Ke si osvoi lagano Gsv bes razlika koj ke bide prtotivnik, edino se nadevam deka metlata nema pak da zaigra.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Кој и да игра од истокот, финале е, душа ќе остават играчите на терен само за да тепаат. Нема да има некоја голема улога уморот, ќе имаат доволни денови за одмор Торонто/Милвоки.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Буги да си оди прв.
Втор Дурант.

Кари, Клеј и Грин секогаш ќе бидат НАЈДОБРАТА опција.
Казнс ако играше немаше да се вака доминантни.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Се надевам дека домашниот терен ќе ја направи утакмицава поинтересна од вторава, и се надевам ќе успеат да најдат сила после 2ОТ да одиграат добар меч..или ако ништо друго барем дека Милвоки ќе одиграат тапа

2-2 ќе биде сосема забавно за серијава. Не можам да гледам уште една серија решена релативно лесно после цела сезона хајп...[DOUBLEPOST=1558492457][/DOUBLEPOST]Фак јеа

Ајде да видиме текма 5 што ќе ни донесе

Презадоволен од партијава и тоа со Каваи што влече повреда/замор

Фала богу клупава се покажа во плејоф.. а и Лаури ете го на ниво што се бара.

Топ, топ, топ.

(y)
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Ахам секако, нарочито ако Лејкерс направи јак тим следната година. Мислам, да не се сфатиме погрешно, и мене ми е најдобро нешто кај ГСВ тимскиот дух, ете и без КД си тепаат, имаат систем на игра кој го фураат веќе со години и нема зима за нив, ама сезонава и со КД не беа баш многу убедливи, а не пак без него. Ова против Портланд е сплет на околности, уморни се, Лилард се повреди, Нуркиќ од поодамна повреден, башка три од четири утакмици ги изгубија у задња четвртина. Нема клупа ГСВ, Ливингстон веќе не е тоа тоа, а и општо немаат некој играч што може да даде 20-30 поени и да смени тек на меч.

У секој универзум КД пред Клеј.
Така е, треба да го трејдат за Калдвел Поуп и Џош Харт кои можат да дадат 20 поени од клупа
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Немам ништо против Јанис и мило ми е што прерасна во вакво животно, но два бунари од слободни на два натпревари is a big no-no for me како за мвп кандидат.

Плус има огромна помош од судиите (не по негова вина). Осеќам како секој напад кога ќе тргне кон рекетот ако не погоди, ќе шутира барем две слободни.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Немам ништо против Јанис и мило ми е што прерасна во вакво животно, но два бунари од слободни на два натпревари is a big no-no for me како за мвп кандидат.

Плус има огромна помош од судиите (не по негова вина). Осеќам како секој напад кога ќе тргне кон рекетот ако не погоди, ќе шутира барем две слободни.
Нешто како Шек на времето :)[DOUBLEPOST=1558526481][/DOUBLEPOST]Сосема очекувано, Ле(брон)јкерс кандидати за Шектин а Фул 2019 наградата со најголеми шанси да ја освојат.
 
Последно уредено:

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
НБА ПРВА ПЕТОРКА
1. Стеф
2. Харден
3. Џорџ
4. Јанис
5. Јокара
НБА ДРУГА ПЕТОРКА
1. Ирвинг
2. Лилард
3. КД
4. Каваи
5. Ембид
НБА ТРЕТА ПЕТОРКА
1. Кемба
2. Вестбрук
3. Леброн
4. Грифин
5. Гоберт.

Све си е океј само Бредли Бил имаше ептен профи сезона така можеше барем трет тим али дали пред Кемба и Вестбрук тоа е друго прашање.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom