НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.047
Можеби некои работи преувеличува трт, али во право е дека ептен го форсираат. Му свират глупави фаули, бетер и од Харден. Заштитен е ко бела мечка. И сите оние работи каде што прави фаули во напад или чекори а не му се свират.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Вечерва драфт лотаријата.. Дефинитивно ќе ги руши сите рекорди во гледаност.. Историјата на еден од овие тимови засекогаш ќе биди променета.. Започнува Зајон ерата

New York 14.0%
Cleveland 14.0%
Phoenix 14.0%
Chicago 12.5%
Atlanta 10.5%
Washington 9.0%
New Orleans 6.0%
Memphis* 6.0%
Dallas** 6.0%
Minnesota 3.0%
Los Angeles Lakers 2.0%
Charlotte 1.0%
Miami 1.0%
Sacramento^ 1.0%




90s - Michael Jordan
00s - Kobe Bryant
10s - Lebron James
20s- Zion Williamson
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Free agent е нема потреба да го бркаат.Инаку го кажа тоа што сите го знаевме.Татум, Браун и он неможеа да се уклопат со Кајри и Хејвард или не сакаа да се жртвуваат да бидат играчи од клупа или 3 и 4 опција после јакиот плејоф лани. Кога им фалеа 2 или 3 играчи во ротација играа многу подобро сезонава.Ако си иде Кајри тогаш треба да му дадат договор на Тери, а ако остане мора да тргнат по Дејвис на сметка на овие тројца па и Хејвард.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Embid :( zal mi padna na kraj se utepa od placenje deckoto. Mnnnnoooogu jak mec, prav g7.


Сељандра пар екселанс, хрк пу !!
Самопрогласениот ноу ван кен гард ми кловн, Серџ Ибака у џеб го пикна, па глумеше повреда некоја дека има.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581

Сељандра пар екселанс, хрк пу !!
Самопрогласениот ноу ван кен гард ми кловн, Серџ Ибака у џеб го пикна, па глумеше повреда некоја дека има.
Mark Gasol go cuvase Embid no dobro, idese i Ibaka na nego chat pat, ali deka laziral povreda... :pos: sekako deka mu dojde vo polufinalna serija da lazira povreda, nema problem. Plus i virus imase, bolen bese nesto.

Ne ti vikam da go sakas, toa si e tvoe, mene mi padna zal zaso go postuvam ja nego, im se kurci na tie sto treba da im se kurci, Dramond, Whiteside i ostala bagra idioti i plus gi moca na teren. Ne sum videl kade mu se kurci na Lebron, na Kari, na Kajri, na KD, na bilo koj dokazan igrac... Izgina poslednava utakmica i vo napad i vo odbrana, jebiga ne bese dovolno protiv onakov Lenard. Da se resat Fila od kancerot Simons mozat da bidat mega jaka ekipa.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.455
Ајде Зион у Пеликанс :)
Дали ќе имаме нови ново дуо Twin Towers?
На времето Робинсон-Данкан беше убивствено дуо, мислам дека Пеликанс конечно ќе станат екипа каква што се надеваат уште од формирањето.
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Ahhh Chicago Chicago :(
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Pelicans da go trejdaat AD vo LAL za kuzma+ball i plus zion = idninata sigurna

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Лејкерс 4ти бираат :icon_lol:[DOUBLEPOST=1557884244][/DOUBLEPOST]Дрејмонд не е нормален.. Каков борец и играчиште е, не памтам толку потценет играч а со толкав импакт во тимот.
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.455
Лејкерс 4ти бираат :icon_lol:[DOUBLEPOST=1557884244][/DOUBLEPOST]Дрејмонд не е нормален.. Каков борец и играчиште е, не памтам толку потценет играч а со толкав импакт во тимот.
Дрејмонд потсетува на Денис Родман на времето.
Разликите се во тоа што Родман не беше толку активен у напад, додуша не ни мораше покрај Џордан, Пипен, Кукоч и компанија.
И Дрејмонд е сељачиште додека Родман им се качи на Кармен Електра, Памела Андерсон, Мадона... Синди Крафорд...
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Никако се нема шанси со вакви трици на Кари, дури и да се он фајр Дејм и Си Џеј залудно би било, евентуално да се чека само лош ден на Кари и плус повреден Дурент, вака нема резон. Ајде битно да не се предаваат, да изгинат мушки Блејзерси и ова е огромен успех.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Prevara od igrac e Lillard...
Nikade go nema... samo 8 shuta zema za celi 3 cetvrtini? Kakva gnida od igrac e ovoj? Da mu ebam Se, igraj go +, toj cela utakmica 10 shuta ne shutira...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom