НБА Сезона 2017-2018

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Xsago, 5 октомври 2017.

?

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?

Анкетата е затворена 6 декември 2018.
 1. Utah Jazz

  30,6%
 2. LA Clippers

  28,6%
 3. Memphis Grizzlies

  36,7%
 4. Denver Nuggets

  59,2%
 5. Minnesota Timberwolves

  18,4%
 6. Portland Trailblazers

  44,9%
 7. New Orleans Pelicans

  36,7%
 8. Dallas Mavericks

  40,8%
 9. Cleveland Cavaliers

  8,2%
 10. Toronto Raptors

  81,6%
 11. Washington Wizards

  28,6%
 12. Milwaukee Bucks

  77,6%
 13. Miami Heat

  20,4%
 14. Indiana Pacers

  36,7%
 15. Detroit Pistons

  51,0%
 16. Charlotte Hornets

  34,7%
 17. Oklahoma Thunders

  57,1%
 18. Orlando Magic

  12,2%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. MkDon

  MkDon Valencianista

  Член од:
  22 септември 2008
  Мислења:
  1.523
  Допаѓања:
  2.805
  Провери која екипа има најмногу плејоф победи во последните 5 години по Кливленд на Леброн.

  Милвоки последен пат исфрлија екипа во плејофот во 2001 година со Реј Ален, Сем Кесел и Глен Робинсон.
   
 2. No9

  No9

  Член од:
  18 ноември 2013
  Мислења:
  518
  Допаѓања:
  637
  31 разлика....


  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
  На Stefan-kobe, Хефест, Saasko и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.341
  Допаѓања:
  1.210
  Boogie вo aут пoдoлг периoд,oвa мoже дa им ги зaмрси кoнците нa ГСВ.
  --- Споено дупло мислење, 16 април 2019 во 18:02 ---


  God damn Дурaнт е висoк 2.06 a Беверли 1.85
   
  Последно уредено: 16 април 2019 во 18:02
  На vlatkobond му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Хефест

  Хефест

  Член од:
  15 ноември 2008
  Мислења:
  4.759
  Допаѓања:
  7.191
  [​IMG]
   
  На vlatkobond му/ѝ се допаѓа ова.
 5. stiv_milanezot

  stiv_milanezot

  Член од:
  13 јануари 2015
  Мислења:
  638
  Допаѓања:
  488
  Не ни вреди да се остане веќе до крај.
  А морам да спомнам и дека судиите им прогледуваат низ прсти на Сан Антонио, неколку очигледни фаули не им свирнаа на Денвер!
  --- Споено дупло мислење, 17 април 2019 во 04:26 ---
  Хахахах смешни судии, ќе го уништат мечот. Кретени!
  --- Споено дупло мислење, 17 април 2019 во 05:22 ---
  Ауу Murray човече што правиш :vozbud:
  Вредеше на крај што останав да ја гледам до крај текмава :D
   
  Последно уредено: 17 април 2019 во 05:22
 6. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.341
  Допаѓања:
  1.210
  Сите ги пoтценивме Пoртлaнд нo зa сегa плејoфoв е приличнo интересен.
   
  На marinetti, Krk1 и Vatren им се допаѓа ова.
 7. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.151
  Допаѓања:
  1.379
  Мислев дека ќе брејкнат ОКЦ, ама ништо. Сега немаат право на грешка 3тава текма, мора да ја добијат.
   
 8. BorriGol22

  BorriGol22

  Член од:
  23 февруари 2015
  Мислења:
  687
  Допаѓања:
  755
  Definicija za CANCER, gospodinot Russell Westbrook
   
  На vlatkobond, Aleksandar91, Stefan-kobe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  4.032
  Допаѓања:
  4.043
  Реализацијата му е 20% а зема по 20+ шута редовно.
  Го жалам Џорџ.
  Колку само ми е мило што Даме му го даде в уста на преценетово гомно селско.
   
 10. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.151
  Допаѓања:
  1.379
  Да почекаме да заврши серијата и да поминат Портланд, па да заклучиме кој на кој му го дал.
   
  На Saasko му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  4.032
  Допаѓања:
  4.043
  Грдиов не може да му го даде на Лилард па макар и 4-2 Оклахома победила.Го стопија ко сапун.
   
 12. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.430
  Допаѓања:
  7.949
  И јас како навивач на Портланд сум изненаден првите две што ги добија, со оглед на ланските случувања во плејоф, ама очигледно малите промени во ростерот направија поголем напредок. Секако далеку е ова од добиено, мора да се остане присебни, добијат ли третата веќе на бел коњ се. Една чувствувам ќе експлодира Вестбрук со 40+ и тука ќе е неизбежен пораз. Лилард и Си Џеј одлични засега, само да не паднат и има добри шанси за втора рунда.
   
 13. BorriGol22

  BorriGol22

  Член од:
  23 февруари 2015
  Мислења:
  687
  Допаѓања:
  755
  CJ Mcollum e strasno underrated igrac
   
  На Adidya..Fanox on Faja :D, Хефест, FilipMKD007 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.853
  Допаѓања:
  12.934
  Мy mind is a buzzin', for i heard a hot take
  Seem big Boogie Cousins has turned into a SNAKE
  He rides to the Oak Lands, where theres rings all around
  Give his headband a rebrand as a ring chasers-crown

  :pos::pos:

  Game of Zones, шеста сезона, колку се само најјаки :aplauz::aplauz:
   
  На Хефест му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.341
  Допаѓања:
  1.210
  Facking Derrick White,чoвекoт лaни игрaше вo G League :pos:
   

Сподели преку: